سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ در برخی بازارها بدون شارژر عرضه می‌شود

۱ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سونی اکسپریا 10 مارک 3 شارژر

این‌طور که به نظر می‌رسد، حذف شارژر از درون جعبه از پرچم‌دارها به میان‌رده‌ها هم قرار است کشیده شود چرا که در جدیدترین خبر پیرامون این موضوع شنیدیم سونی قصد دارد میان‌رده‌ی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ را در برخی از بازارها بدون شارژر درون جعبه راهی بازار کند.

سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ یکی از میان‌رده‌های جدید سونی در بازار به حساب می‌آید که قدرت سخت‌افزاری خیلی بالایی ندارد اما سونی آن را با هدف جلب رضایت کاربران با بودجه‌ی محدود راهی بازار کرد. نمی‌توانیم بگوییم عملکرد این محصول در فروش خیلی خوب بوده است چرا که به طور کلی خود شرکت سونی در امر فروش گوشی هوشمند طی سالیان گذشته عملکرد موفقی نداشته است.

این شرکت ژاپنی هیچگاه دست از کارهایی که ممکن بود باعث بدتر شدن وضعیتش شود نکشید. از جمله می‌توان قیمت به قیمت بالا و در برخی مواقع نامعقول محصولاتش اشاره کرد. همچنین قابلیت‌های گوشی‌های این شرکت هم در بسیاری مواقع کمتر از سایر گوشی‌های رقیب است. به این موضوع باید رویه‌ی نامشخص در عرضه‌ی به‌روزرسانی نرم‌افزاری و امنیتی هم اضافه کرد که کاربران این شرکت را کاملا سردرگم کرده است.

این تمام ماجرا نیست و به نظر می‌رسد برای اینکه سونی بتواند همین اندک طرفداران خود را هم از خرید گوشی‌هایش منصرف کند، باید کارهای دیگری هم انجام می‌داد که حذف شارژر آن هم از درون جعبه‌ی گوشی میان‌رده‌اش نمونه‌ای از آن بود. البته به نظر می‌رسد این تصمیم فعلا فقط شامل همین گوشی شد و در بازارهای محدودی هم این اتفاق رخ داده است. حال اینکه در آینده چه اتفاقات دیگری رخ دهد مشخص نیست.

به گزارش شعبه‌ی آلمان سونی، در برخی از خرده‌فروشی‌ها این گوشی قرار است بدون شارژر راهی بازار شود. قیمت سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ بعد از حذف شارژر از درون جعبه ۱۰ دلار کاهش پیدا کرد که شاید کاربران با این اقدام اندکی به خرید این گوشی ترغیب شوند. البته در برخی از بازارهای دیگر این گوشی همچنان با شارژر درون جعبه عرضه می‌شود ولی به نظر می‌رسد به‌زودی باید شاهد حذف شارژر از تمام بسته‌بندی‌های آن باشیم.

البته اقدام خوبی که سونی در این بین انجام داد، کاهش ۱۰ دلاری قیمت گوشی بود. این در حالی است که برخی از شرکت‌های دیگر در حالی که می‌دانیم هدف اصلی چیست، با لفظ حمایت از محیط زیست، نه تنها قیمت دستگاه‌های خود را کاهش نداده‌اند بلکه شارژر و هدفون را هم از درون جعبه حذف کردند.

همان‌طور که اشاره شد، نمی‌دانیم آیا این تصمیم سونی قرار است قطعا برای تمام گوشی‌هایش انجام شود و یا اینکه در بازارهای دیگر هم (سوا از آلمان) گوشی‌های این شرکت بدون شارژر عرضه می‌شوند یا خیر. تنها چیزی که می‌دانیم این است که فعلا در برخی از بازارهای آلمان سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ بدون شارژر و با کاهش ۱۰ دلاری قیمت به فروش می‌رسد. حال باید دید چه پیش می‌آید.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه