Spaces؛ برنامه‌ی پیام‌رسان گوگل برای به اشتراک گذاشتن مطالب

مجید نوردوست ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۲ 25 ژانویه 2017

در حالی که یک روز تا برگزاری کنفرانس Google I/O 2016 باقی مانده، شرکت گوگل برنامه‌ای جدید به نام Spaces را معرفی کرد. این برنامه برای به اشتراک گذاشتن مطالب مختلف در گروه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه‌ی Spaces برای پلتفرم‌های اندروید و iOS عرضه شده و طراحی آن به شکلی است که کاربران بتوانند مطالب خودشان را سریع و آسان به اشتراک بگذارند. کاربران با این اپلیکیشن می‌توانند مطالبی که در اینترنت می‌بینند را در گروه‌های مختلف منتشر کنند. گوگل به این موضوع اشاره کرد که:” در حالت عادی مردم یک لینک را کپی می‌کنند و با پیست کردن آن در گروه‌های مختلف آن را به اشتراک می‌گذارند. این روش ممکن است برای پیدا کردن موضوعات مختلف سخت شود و حتی احتمال دارد که کاربران دیگر آن موضوع را پیدا نکنند.”

گوگل برای اینکه این اتفاق رخ ندهد قسمت جستجو در برنامه‌ی Spaces قرار داده تا برای پیدا کردن یک موضوع خاص مجبور نشوید از برنامه خارج شوید.

spaces-1

رابط کاربری این اپلیکیشن همانند تمام نرم‌افزارهای پیام‌رسان است که ارتباط نزدیکی با شبکه‌ی اجتماعی +Google دارد. البته همه‌ی کاربران توانایی استفاده از این نرم‌افزار را دارند. شکل کار کردن با Spaces هم مشکل نیست. با یک تپ ساده می‌توان Space جدید برای موضوعات گوناگون تولید کرد. همچنین افراد مختلف را می‌توان با پیام کوتاه، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی دیگر به استفاده از این برنامه دعوت کرد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی به تصاویر، ویدیوها و نظرهایی که کاربران مختلف در یک گروه خاص ارسال کرده‌اند هم دسترسی پیدا کنید.

شرکت گوگل برای تمام توسعه‌دهندگانی که به کنفرانس Google I/O می‌آیند یک Space مخصوص درست کرده تا آن‌ها بتوانند این برنامه را آزمایش کنند.

‌‌‌‌

منبع: The Verge

‌‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما