مدل‌های کاپشن بهاره؛ ۸ مدل محبوب برای آب‌وهوای بهاری

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
زنی با کتپشن بهاره طبیعت‌گردی

در اوایل بهار، هنوز هوا کمی مانند زمستان سرد است اما این سرما به اندازه‌ی سرمای استخوان‌سوز زمستان‌ها نیست. به همین علت، پوشیدن لباس‌هایی مثل انواع مدل‌های کاپشن بهاره که سبک‌تر هستند و در عین حال می‌توانند از شما در برابر سرمای اندک محافظت کنند، رواج بسیاری می‌یابد. بااین‌حال، انتخاب کاپشن بهاره گاهی با دشواری‌هایی همراه می‌شود. برای اینکه دچار این چالش‌ها نشوید، باید مدل‌های کاپشن بهاره را بشناسید و روش انتخاب آن‌ها را بدانید.

در فصل بهار چگونه لباس بپوشیم؟

مردی با کت بهاره زیبا

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، چالش‌های انتخاب لباس در فصل بهار عمدتا به نوسانات آب و هوایی مربوط می‌شوند. در روزهای بهاری، یک لحظه نور خورشید مستقیم به صورت شما می‌تابد. کمی پس از آن، باد می‌وزد یا فقط چند دقیقه بعد، زمین از بارش باران‌های شدید بهاری خیس می‌شود. برخلاف زمستان، گرمای خورشید در فصل بهار معمولا بیشتر است و پوشیدن کاپشن‌های ضخیم یا لباس‌های بیش از حد می‌تواند شما را عرق‌ریزان کند. به‌هرحال، برای محافظت از خود در برابر باران، باید کاپشنی مناسب بر تن داشته باشید اما کاپشن بهاره چه نوع کاپشنی است؟ در این فصل چگونه لباس بپوشیم؟

به طور کلی، لباس‌های بهاره از ۳ بخش اصلی تشکیل می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

کاپشن مردانه مدل 6985452

۱. لایه‌ی زیرین لباس‌ها

اگرچه موضوع اصلی این مقاله مدل‌های کاپشن بهاره است اما هنگام لباس‌ پوشیدن برای گردش‌های بهاری در کوهستان یا جنگل‌های انبوه باید لایه‌ی زیرین لباس‌هایتان خوب انتخاب شده باشند. بدون داشتن لایه‌ی زیرین مناسب، حتی بهترین مدل کاپشن بهاره نیز نمی‌تواند هدف اصلی خود را صددرصد تضمین کند. در واقع، شما به لایه‌ای از لباس نیاز دارید که به طرزی مؤثر عرق و رطوبت را از بدن شما دور کند و به بیرون هدایت کند تا بدنتان خشک باقی بماند. به این ترتیب، بهتر از قبل می‌توانید روی پیاده‌روی و گردش تمرکز کنید.

تی‌شرت‌هایی از جنس نخ مرینو در مقایسه با سایر انواع تی‌شرت بهتر هستند. به لطف خواص ضدباکتریایی این نوع نخ، می‌توانید چنین تی‌شرت‌هایی را برای چند روز متوالی بپوشید. تنها کاری که باید بکنید این است که پس از استفاده‌ی طولانی مدت از این تی‌شرت‌ها، آن‌ها را در مجاورت هوای تازه خشک کنید.

تی‌شرت‌هایی از جنس پارچه‌ی تنسل نیز برای گردش‌های بهاری مناسب هستند. این نوع پارچه خاصیت تنفسی عالی دارد. ممکن است با خود فکر کنید که تی‌شرت‌های پنبه‌ای ارگانیک هم انتخاب خوبی محسوب می‌شوند چون پوشیدن چنین تی‌شرت‌هایی بسیار خوشایند است. بااین‌حال، از آنجایی که پنبه آب را به خود جذب می‌کند، رطوبت ناشی از عرق یا باران‌های بهاری از بدن دور نمی‌شوند. به همین علت، اگر به پوشیدن تی‌شرت زیر کاپشن بهاره پاییزه فکر می‌کنید، بهتر است سراغ تی‌شرت‌های پنبه‌ای ارگانیک نروید.

۲. لایه‌ی میانی لباس‌ها

زوجی در لباس ‌های بهاره طبیعت‌گردی

وقتی نوبت به لایه‌ی میانی لباس‌ها برای گردش‌های بهاری می‌رسد، همه چیز پیچیده‌تر می‌شود. نقش این لایه از لباس‌ها این است که عایق کافی برای سرما باشد و مانند لایه‌ی زیرین لباس‌ها، عرق و رطوبت را به بیرون هدایت کند.

برای آب و هوای بهاری، دو گزینه‌ی ایده‌آل دارید؛ کاپشن‌های پشمی و سافت‌شل.

کاپشن‌های پشمی بهاری

یک کاپشن پشمی سبک برای آب‌ و هوای خشک مناسب است. در بهار، دمای هوا هنوز به اندازه‌ی کافی گرم نیست و باید لباس‌ها کمی گرم و در عین حال قابل تنفس باشند. به این ترتیب، عرق و رطوبت ناشی از فعالیت‌های بدنی شدیدتر را از بین می‌برند. کاپشن‌های پشمی سبک این ویژگی را دارند. علاوه‌براین، بسیار همه‌کاره هستند و به عنوان یک لایه‌ی بیرونی در هوای گرم و دلپذیر یا یک لایه‌ی میانی در هوای سردتر پوشیده می‌شوند.

به‌علاوه، کاپشن‌های پشمی بهاره قیمتی نسبتا مقرون‌به‌صرفه دارند و از آنجایی که اغلب از پشم مصنوعی تولید می‌شوند، می‌توان آن‌ها را با پارچه‌های پشمی بازیافتی تولید کرد. بااین‌حال، در شرایط آب‌ و هوایی ناپایدار بهاری، انتخاب این مدل کاپشن‌های بهاره چندان ساده نیست. پارچه‌های پشمی آب و رطوبت زیادی را به خود جذب نمی‌کنند اما خاصیت ضد بادی یا ضد آب بودن ندارند. بنابراین، باید موقع سفرهای بهاری به مناطق سردتر یک لایه لباس اضافی به عنوان مانعی در برابر باد و باران همراه خود داشته باشید.

کاپشن مردانه مدل 6985

کاپشن‌های سافت‌شل

کاپشن سافت‌شل به کاپشنی گفته می‌شود که از پارچه‌هایی با جنس مواد مصنوعی و قابل تنفس ساخته می‌شوند. این مدل کاپشن بهاری نسبت به کاپشن‌های پشمی در برابر عناصری مانند باد و باران مقاومت بیشتری دارد. علاوه‌براین، پارچه‌های این کاپشن‌های بهاری طوری ساخته شده‌اند که از قطره‌های آب خیس نمی‌شوند، بلکه این قطره‌ها روی سطح آن‌ها می‌لغزند.

ضد آب بودن کاپشن‌های سافت‌شل این مدل‌های کاپشن بهاره را از کاپشن‌های پشمی متمایز می‌کند. این مدل کاپشن بهاری در مقایسه با کاپشن پشمی، معمولا دوام بیشتری دارد و با مراقبت خوب می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد. بااین‌حال، کاپشن سافت‌شل لطافت کاپشن پشمی را ندارد، به اندازه‌ی این مدل کاپشن بهاری گرم نیست و به طور متوسط، گران‌تر است.

۳. لایه‌ی بیرونی لباس‌ها

مرد جوانی با ژاکت بهاره شیک

یکی از الزامات لباس پوشیدن برای گردش‌های بهاری، انتخاب لباس‌هایی ضد آب است. همان‌طور که احتمالا خودتان از نام این لایه حدس می‌زنید، این لایه از لباس‌ها اجازه نمی‌دهد که حتی یک قطره آب به لباس‌های دیگر برسد و حتی در شدیدترین بارندگی‌ها نیز از شما محافظت می‌کند. این لایه‌ی ضد آب تقریبا در تمام طول سال جزو تجهیزات اصلی برای طبیعت‌گردی یا کوهنوردی است. این لایه از لباس برای محیط‌های کوهستانی که شرایط آب و هوایی آن‌ها در فصل بهار بسیار متغیر است، اهمیت بیشتری دارد.

کاپشن‌های بهاری که برای این لایه انتخاب می‌شوند، اغلب از جنس بارانی هستند. برای محافظت از خود در برابر باران‌های بهاری می‌توانید یکی از انواع مدل‌های کاپشن بهاره با قیمت کمتر یا بیشتر را انتخاب کنید. این موضوع کاملا به بودجه‌ی شما بستگی دارد اما نباید فراموش کنید که کاپشنی که برای لایه‌ی بیرونی لباس‌ها انتخاب می‌کنید، باید قابلیت تنفس داشته باشد.

انواع مدل‌های کاپشن بهاره‌

زن ورزشکاری با ژاکت بهاره

کت‌ها و کاپشن‌های بسیاری را به عنوان کاپشن بهاری می‌شناسند. این کاپشن‌ها معمولا بخش اصلی کمد لباس‌های بهاری هر خانم و آقای شیک‌پوشی را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید یکی از این مدل‌های کاپشن بهاره را بسته به استایل و موقعیتی که در آن قرار دارید انتخاب کنید.

کاپشن کارگو

کاپشن کارگو یکی از بهترین مدل‌های کاپشن بهاره و پاییزی است. این کاپشن که با نام کاپشن نظامی نیز شناخته می‌شود، هم مدل‌های زنانه دارد و هم می‌تواند به عنوان یکی از مدل‌های کاپشن بهاره برای مردان به کار رود. کاپشن کارگو معمولا چندین جیب، یقه‌ای صاف و گاهی بندهای کشی برای استایل غیررسمی دارد. کاپشن کارگو جیب‌های متعددی دارد. در نتیجه، می‌توانید از آن برای حمل وسایل ضروری نیز استفاده کنید.

کاپشن کارگو را می‌توانید با هر لباسی ست کنید. بااین‌حال، بهتر است این کاپشن را با یک تی‌شرت سفید، خاکستری، مشکی یا راه راه ست کنید. بژ نیز یکی دیگر از رنگ‌های عالی برای استایل با کاپشن کارگو است. به‌هرحال، اگر به دنبال ساده‌ترین راه برای استایل با کاپشن کارگو هستید، باید لباس‌هایی به رنگ‌های خنثی، شلوار جین و بوت انتخاب کنید.

کاپشن مردانه تیمبرلند مدل TB0A243

کاپشن بمب افکن

کاپشن بمب افکن یک مدل کاپشن بهاره‌ی مردانه و زنانه است. این کاپشن برای چندین دهه به عنوان لباسی نمادین بر تن خلبانان، پرسنل نظامی و مردم معمولی دیده می‌شد. کاپشن‌های بمب افکن اصل از جنس چرم بودند و به طور خاص برای خلبانانی طراحی شده بودند که در طول جنگ جهانی دوم در ارتفاعات بادخیز پرواز می‌کردند. کاپشن‌های بمب افکن امروزی از جنس پارچه‌های مختلف چرم، پلی‌استر، پنبه  و نایلون درست می‌شوند و ویژگی‌های متفاوتی دارند.

اگر قصد خرید یک کاپشن بمب افکن را دارید، باید جنس، دوام، بافت پارچه، رنگ و موقعیتی که این لباس را می‌پوشید را در نظر بگیرید.

کاپشن چرم مصنوعی

مردی با کت تک بهاره مردی با یک بارانی بهاره مرد جوانی با یک کاپشن بهاره مرد رنگین‌پوستی با ژاکت بهاره مرد جوانی با ژاکت بهاره شیک مردی با کت بهاره زیبا
 • مردی با کت تک بهاره
 • مردی با یک بارانی بهاره
 • مرد جوانی با یک کاپشن بهاره
 • مرد رنگین‌پوستی با ژاکت بهاره
 • مرد جوانی با ژاکت بهاره شیک
 • مردی با کت بهاره زیبا

این کاپشن بهاره‌ی مردانه و زنانه هم می‌تواند به شما برای گذر از سرمای بهاری کمک کند. این مدل کاپشن در سال ۲۰۲۴ هنوز یکی از مدل‌های کاپشن بهاره‌ی ترند است و هنوز طرفداران خاص خود را دارد. چه سراغ یک کاپشن چرم مصنوعی مدل موتورسواری بروید و چه یک کاپشن بمب افکن یقه‌دار را انتخاب کنید، این لباس یکی از لایه‌های بیرونی در لباس‌های مخصوص گردش بهاری خواهد بود. اگر هم قصد گردش و طبیعت‌گردی ندارید، می‌توانید این کاپشن را با یک تاپ و شلوار جین ست کنید.

کاپشن جین

هیچ کسی نمی‌تواند منکر جذابیت کاپشن‌های جین بهاری شود. این مدل کاپشن یکی از بهترین و محبوب‌ترین کاپشن‌های بهاره‌ی مردانه است که مدل‌های زنانه‌ی زیبایی نیز دارد. کاپشن جین برای فصل بهار که به یک لباس رویی با قابلیت تنفس بالا نیاز دارید، بهترین انتخاب است. این کاپشن را می‌توانید با یک شلوار جین هم‌رنگ ست کنید. یک دامن میدی ساتن نیز انتخاب خوبی برای استایل با این مدل کاپشن بهاری است. کاپشن جین زنانه را می‌توانید با یک پیراهن بهاری زیبا ست کنید و همراه با آن یک جفت کفش کتانی سفید بپوشید تا به معجزه‌ی لباس‌های جین ایمان بیاورید.

کاپشن مردانه جین وست مدل کلاهدار کد 122120 رنگ آبی

کاپشن بارانی

روزهای ابتدایی فصل بهار همیشه به عنوان روزهایی بارانی شناخته می‌شوند. بنابراین، موقع انتخاب لباس برای این روزها باید برای بارانی‌ترین روزهای سال آماده شوید. بارانی را باید با توجه به موقعیت و لباس‌هایی که می‌خواهید با این کاپشن ست کنید، انتخاب کنید. مدل‌های مختلف کاپشن بارانی می‌توانند یک استایل جذاب به شما هدیه بدهند و در عین حال شما را برای باران‌های شدید بهاری آماده کنند.

کاپشن مخملی

زنی در کاپشن بهاره یک زاکت بهاره زنانه بارانی بهاره زنانه کت لی بهاره زنانه زیبا زنی در بارانی بهاره زنی با کت بهاره جذاب دخت جوانی با کت بهاره
 • زنی در کاپشن بهاره
 • یک زاکت بهاره زنانه
 • بارانی بهاره زنانه
 • کت لی بهاره زنانه زیبا
 • زنی در بارانی بهاره
 • زنی با کت بهاره جذاب
 • دخت جوانی با کت بهاره

اگر به دنبال یک کاپشن سبک برای پوشیدن روی لباس‌های بهاری هستید، به شما کاپشن‌های مخملی را هم پیشنهاد می‌دهیم. این مدل کاپشن‌ها می‌توانند به لباس‌های محبوب شما برای پنج سال آینده تبدیل شوند. فرقی نمی‌کند که ترندهای بهاری به کدام سمت بروند، کاپشن‌های مخملی برای همیشه یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کاپشن بهاره خواهند بود. این مدل کاپشن با یقه‌ی جذاب و جیب‌های مختلف برای موقعیت‌های متفاوتی که در پیش دارید، مناسب است. چه در حال قدم زدن باشید و چه به فکر باغبانی یا حتی ملاقات با دوستان برای ناهار باشید، کاپشن ساخته شده از پارچه‌های مخمل می‌تواند به شما ظاهری جذاب و در عین حال، غیررسمی بدهد.

کاپشن پافر

احتمالا در آخرین روزهای زمستان به بسته‌بندی پافرها برای سال آینده فکر می‌کنید اما دست نگه دارید. به جای خرید کاپشن مردانه یا زنانه‌ی بهاره، این مدل کاپشن‌ها را در روزهای ابتدایی بهار بپوشید. این کاپشن‌های نسبتا سبک می‌توانند به شما عایق لازم برای محافظت در برابر باران‌های بهاری را بدهند. برای پیاده‌روی و طبیعت‌گردی نیز می‌توانید به این مدل کاپشن فکر کنید. از آنجایی که این مدل کاپشن اسپرت و در عین حال شیک است، می‌توانید آن را با هر لباسی که دوست دارید بپوشید. از شلوار جین مشکی گرفته تا شلوار کتان، همگی با این مدل کاپشن به خوبی ست خواهند شد.

کاپشن مدل استیتمنت

یک کاپشن استیتمنت دقیقا همان چیزی است که می‌تواند ظاهر ساده‌ی بهاری شما را به ظاهری واقعا خاص تبدیل کند. این مدل‌های کاپشن بهاره‌ی چشم‌نواز با هر مدل لباس و استایلی به خوبی ست می‌شود. کافیست یکی از این مدل‌ها با طرح استیتمنت مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید تا در کنار سایر لباس‌ها به شما استایلی منحصربه‌فرد ببخشد.

کلام آخر

شروع فصل بهار به معنای شروع روزهایی است که در آن‌ها دما به سرعت تغییر می‌کند. ممکن است صبح‌ها هوا به شدت سرد شود، عصرها و ظهرها هوا گرم باشد و در شب دوباره سرمای سوزان به سراغ شما بیاید. وقتی تکلیف آب و هوا مشخص نیست، بهتر است لباس پوشیدنتان را به آن وابسته نکنید. پالتو، بارانی و کاپشن زنانه و مردانه می‌توانند لباس‌های ایده‌آلی برای فصل بهار باشند. بااین‌حال، باید برای انتخاب بهترین مدل‌های کاپشن بهاره به مسائل مختلفی مانند جنس پارچه‌ی این لباس‌ها و موقعیتی که در آن قرار دارید، فکر کنید. به عنوان مثال، اگر قصد گردش در طبیعت یا کوهنوردی دارید، بهتر است یک کاپشن بهاری پشمی انتخاب کنید. برای دید و بازدید عید و استایل‌های عادی برای دورهمی‌های غیررسمی در فصل بهار نیز کاپشن جین مناسب است. این مدل کاپشن می‌تواند لباس‌های ساده‌ی شما را جذاب‌تر نشان دهد.

استایل با مدل‌های کاپشن بهاره نیز به موقعیتی که در آن قرار دارید، بستگی دارد. برای موقعیت‌های مهم‌تر، باید سراغ کاپشن‌هایی مانند کاپشن بارانی یا چرم بروید. در موقعیت‌های عادی و غیررسمی هم کاپشن جین یا پافر مناسب خواهد بود.

در این مقاله، با مدل‌های مختلف کاپشن بهاری آشنا شدید. به نظر شما بهترین مدل از این مدل‌های کاپشن بهاری برای موقعیت‌های مختلف چیست؟ شما برای انتخاب این مدل کاپشن‌ها به چه معیارهای دیگری توجه می‌کنید؟ آیا برای فصل بهار به خرید کاپشن سبک‌تر فکر می‌کنید یا همان کاپشن‌های زمستانی را در مواقع سردتر روز می‌پوشید؟

منبع: zajoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما