اسکوئر انیکس خبر از ساخت شماره‌ی جدید Just Cause داد

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Just Cause

اینطور که به نظر می‌رسد ما به زودی شاهد یک بازی جدید از مجموعه جاست کاز (Just Cause) خواهیم بود. این موضوع را اخیراً شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در جلسه سرمایه‌گذاران تأیید کرده است. آخرین بازی جاست کاز در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. این بازی نتوانست چندان خوب عمل کند و حتی امکان داشت که دیگر عنوانی از این مجموعه ساخته نشود.

چندی پیش بود که اسکوئر انیکس به طور ناگهانی تصمیم گرفت تا استودیوهای غربی خود را بفروشد. این شرکت مجموعه‌های بزرگی مثل تومب رایدر (Tomb Raider) و دوئس اکس (Deus Ex) را از دست داد. با اینحال از مجموعه‌های باقی مانده می‌توان به جاست کاز و لایف ایز استرینج (Life is Strange) اشاره کرد. دلیل فروش استودیوهای دیگر نیز استراتژی جدید اسکوئر انیکس اعلام شده است.

هنوز اینکه عنوان بعدی جاست کاز دقیقاً چیست مشخص نشده است. این عنوان جدید می‌تواند جاست کاز ۵ یا یک داستان حاشیه‌ای از این مجموعه باشد. به همین علت گمانه‌زنی‌ها حول این بازی زیاد است. طبق چیزی که اعلام شده مسئولیت ساخت بازی جدید جاست کاز بر عهده شاخه نیویورک اسکوئر انیکس یعنی شرکت آوالانش (Avalanche) است. در سال ۲۰۲۰ بود که این شرکت تصمیم گرفت تا تعدادی از افراد ماهر را برای یک پروژه جدید استخدام کند.

just Cause جدید

مناظر موجود در بازی جاست کاز ۴ به شدت زیبا بودند.

اگر شما بازی جاست کاز موبایل را حساب نکنید، حدود ۴ سال است که از عرضه یک عنوان جاست کاز می‌گذرد. این عناوین در سبک جهان باز بوده و بیشتر حالت مفرح دارند. در مبارزات شما می‌توانید از نهایت خلاقیت خود استفاده کرده و به جالب‌ترین شکل دشمنان خود را از بین ببرید. با وجود عملکرد نه چندان خوب مورد آخر، همچنان این مجموعه طرفداران زیادی دارد. دلیل آن هم خاص بودن بازی است. می‌توان به راحتی گفت که هیچ عنوانی به این سبک وجود ندارد.

اسکوئر انیکس در این مدت کارهای عجیبی انجام داده است. از طرفی هدف شرکت این بوده تا عناوین خودش را بهتر کند. با اینحال تعدادی از استودیوهای خود را نگه داشته تا بازار خود را در دنیای غربی از دست ندهد. اینکه برنامه این شرکت در آینده چیست هنوز به طور کامل مشخص نشده است. حال امیدواریم با این استراتژی جدید، اسکوئر انیکس بتواند عناوین بهتری را از قبل به بازار عرضه کند.

منبع: VG247.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه