نت‌فلیکس به دنبال ساخت بازی ویدیویی سریال بازی مرکب است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

این روزها در فضای مجازی به هر کجا که برویم، صحبتی از سریال «بازی مرکب» (Squid Game) به میان می‌آید. اکنون یکی از مدیران شعبه‌ی آسیایی نتفلیکس بیان کرده که ممکن است در آینده بازی ویدیویی «بازی مرکب» را ببینیم.

طبق گزارش سایت هالیوود ریپورتر، مینیونگ کیم (Minyoung Kim) در جریان مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرده که توسعه‌ی بازی ویدیویی Squid Game در حال بررسی است. نمی‌توانیم بگوییم که چنین چیزی برایمان بسیار تعجب‌آور خواهد بود. در این روزها همه‌ی حرف‌ها درباره‌ی سریال بازی مرکب است و این سریال در حال تبدیل شدن به پربازدیدترین سریال نتفلیکس و سپری کردن تعداد بازدیدهای سریال ویچر است. این در حالی است که فصل اول سریال ویچر هم حدود ۷۶ میلیون بار تماشا شده بود که خود آمار خیره‌کننده‌ای است.

مینیونگ کیم اشاره کرده است که نتفلیکس در حال حاضر در حال بررسی این است که برای آینده‌ی عنوان Squid Game چه کارهایی انجام دهد. علاوه بر اقتباس احتمالی این اثر در دنیای بازی‌های ویدیویی آن‌ها به دنبال ارائه‌ی محصولات مصرفی برای طرفداران هم هستند. کارگردان و تهیه‌کننده نتفلیکس و بازی مرکب هنوز درباره‌ی فصل دوم مذاکره می‌کنند اما کیم با یادآوری این موضوع به طرفداران که پخش این سریال فقط یک ماه پیش آغاز شده، انتظارات را تعدیل کرد.

Squid Game

کیم هیچگونه صحبت و گمانه‌زنی درباره‌ی اینکه اقتباس این اثر در دنیای بازی‌های ویدیویی می‌تواند چگونه باشد، ارائه نداده است. این سریال شخصیت‌ها را در رقابت‌های رنگارنگ و سورئال که معمولا بر اساس بازی‌های بچه‌گانه کره‌ای طراحی شده‌اند، در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد. گاهی هم این رقابت‌ها به‌صورت گروهی است. در واقع، ساختار مسابقات درون سریال شباهت‌هایی زیادی به بازی‌های ویدیویی، به‌خصوص آثار بتل رویال دارد و می‌تواند بعضی از ایده‌های آن برای ساخت یک بازی ویدیویی اقتباسی استفاده شود. حتی شباهت‌های بازی‌های درون سریال به بازی ویدیویی فال‌ گایز هم مشخص است.

با این حال، با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از سریال بازی مرکب بر درام بین رقبا و پیوندهایی که بین آن‌ها ایجاد و شکسته می‌شود، تکیه دارد و همچنین لایه‌های رمز و راز پشت این رقابت را بررسی می‌کند، جالب است که ببینیم نتفلیکس چگونه این عناصر را با یک بازی ویدیویی تطبیق خواهد داد.

البته، همان‌طور که گفتیم اینکه یک اقتباس از این سریال در دنیای بازی‌های ویدیویی ساخته شود، قطعی نیست اما با توجه به محبوبیت و مصاحبه‌ی اخیر مینیونگ کیم می‌توان آن را کاملا محتمل دانست. به‌خصوص با توجه به اینکه نتفلیکس مدتی است به‌صورت رسمی وارد صنعت بازی‌های ویدیویی شده است. اگرچه آن‌ها در ابتدا با بازار بازی‌های موبایل شروع به کار کرده‌اند اما این بسیار محتمل است که در آینده آن را گسترش داده و به بازار بازی‌های کنسولی و کامپیوترهای شخصی هم ورود پیدا کنند. نتفلیکس برای این کار می‌تواند از سریال‌های محبوب خود استفاده کند.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما