در مک‌بوک پرو ۲۰۱۶ حافظه SSD قابل تعویض است

امیر صادقپور ۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اگر تنها یک دلیل برای خرید مک‌بوک پرو به جای مک‌بوک یا مک‌بوک ایر وجود داشته باشد، امکان تعویض حافظه SSD در آن است. اما آیا این قابلیت تا به این حد مهم است؟ با دیجی‌کالا مگ باشید تا پاسخ این سوال را دریابید.
اپل تقریبا در تمامی ابزارهایی که به همراه SSD‌ عرضه کرده، امکان تعویض یا ارتقای فضای ذخیره‌سازی روی مک‌بوک، مک‌بوک پرو یا مک‌بوک ایر را سلب کرده است. چیزی که باعث میشد کاربران این ابزارها برای نگهداری اطلاعات اضافی، مجبور به استفاده از حافظه جانبی باشند.
 
اما در مک‌بوک پروی ۲۰۱۶ قضیه متفاوت است. سایت Macsales اقدام به باز کردن یک نسخه از مک‌بوک پروی جدید کرده و متوجه شده که ماژول مربوط به حافظه دستگاه قابل تعویض است. امکان جداسازی و تعویض آن با یک ماژول SSD‌دیگر در این نسخه از مک‌بوک پرو وجود دارد که احتمالا بسیاری از کسانی که برای خرید مک‌بوک پرو و تاچ‌بار جذاب‌اش برنامه‌ریزی کرده‌اند را خوشحال می‌کند.
 
البته باید توجه داشت که قیمت SSD با توجه به افزایش ظرفیت آن به صورت تصاعدی افزایش میابد و ارتقای حافظه مک‌بوک پرو احتمالا کم‌هزینه نخواهد بود.
 
با این وجود احتمالا مشتریان زیادی بخاطر همین امکان ارتقای ماژول SSD در مک‌بوک پروی ۲۰۱۶ خرید آن را در اولویت قرار می‌دهند.
 
 
 منبع: Ubergizmo
برچسب‌ها :
دیدگاه شما