اولین نگاه به گیم‌پلی استاکر ۲؛ تیزر کوتاه بازی منتشر شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
استاکر ۲

استودیوی GCS Game World تیزر کوتاهی از بازی استاکر ۲ را همراه با یک پیام حاوی جزئیات محدودی از این بازی منتشر کرده. در این تیزر می‌توانیم بخش بسیار کوتاهی از گیم‌پلی بازی استاکر ۲ را ببینیم و نیم‌نگاهی به دنیای بی‌رحم استاکر با گرافیک امروزی بیاندازیم.

بازی استاکر ۲ که در حقیقت چهارمین قسمت از سری بازی‌های استاکر به شمار می‌رود، این سری را وارد نسل نهم می‌کند. انتشار قسمت‌های قبلی سری بازی‌های استاکر همگی در دوره‌ی کنسول‌های نسل هفتم رخ داده و این بازی‌ها فقط برای کامپیوترهای شخصی عرضه شده‌اند. قسمت دوم بازی استاکر قرار است علاوه بر کامپیوتر‌های شخصی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر شود.

سری بازی‌های استاکر وقایعی خیالی را از فاجعه‌ی چرنوبیل نشان می‌دهند و با ساختن دنیایی تاریک که پر از افراد بی‌پناه و موجودات جهش‌یافته است، بازیکن بی‌دفاع را در خود غرق می‌کنند. بر خلاف بسیاری از بازی‌های ویدیویی که شخصیت‌های اصلی قهرمان و قدرتمند دارند، سری بازی‌های استاکر بازیکن را به‌عنوان عضوی ناچیز وارد دنیای خود می‌کنند و طعم درمانگی را ارائه می‌دهند. تا به حال سه نسخه‌ی اصلی از این سری منتشر شده و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده‌اند. سال‌ها از ساخت نسخه‌ی قبلی سری بازی‌های استاکر می‌گذرد و حالا قرار است طرفداران این بازی بالاخره به یک نسخه‌ی جدید از این سری دست پیدا کنند و دوباره خود را در این دنیای سرد و ظالم بیابند.

تیزر کوتاهی از گیم‌پلی بازی استاکر ۲ منتشر شده که در آن هیچ خبری از مکانیک‌های بازی نیست و فقط شخصیت اصلی بازی را در حال گذر از یک مدرسه‌ی خرابه می‌بینیم. سازنده‌های این بازی اعلام کرده‌اند که این تریلر بخشی از خود بازی است و گرافیک واقعی آن را به نمایش می‌گذارد. حقیقتا منظور از برچسب «گیم‌پلی» که از سمت توسعه‌دهندگان بازی به این تریلر زده شده، این است که این تریلر در خود بازی جریان دارد و می‌توانیم نگاهی به ظاهر نسبتا آماده شده‌ی آن داشته باشیم.

استاکر ۲

این بازی نه تنها در مقایسه با نسخه‌های قبلی خود جهشی غیرقابل اندازه‌گیری دارد، بلکه گرافیک آن به‌عنوان یک بازی امروزی شگفت‌انگیز است. نورپردازی و اتمسفری که در این تیزر می‌بینیم واقعا چشم‌نواز هستند و افسردگی دنیای مرده‌ی استاکر را به شکل عجیبی نمایش می‌دهند. اتمسفر متروکه‌ی دیگر نسخه‌های سری استاکر همیشه از قدرتمندترین ویژگی‌های این سری به شمار می‌رود و این ویژگی در تیزر بازی استاکر ۲ حس می‌شود. البته قضاوت یک بازی از روی تیزری شصت ثانیه‌ای چندان درست نیست اما به هر حال دلیل نمی‌شود که با دیدن این تیزر، به بازی اصلی امیدوار نشویم.

بازی استاکر ۲ هم‌زمان با کامپیوترهای شخصی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. تاریخ عرضه‌ی این بازی هنوز تعیین نشده و منتشر شدن آن برای کنسول پلی‌استیشن مشخص نیست. به گفته‌ی توسعه‌دهندگان این بازی، عرضه‌ی کنسولی قرار نیست به کیفیت بازی لطمه بزند و هدف این است که تمام پلتفرم‌ها، بازی استاکر ۲ را با حداکثر توان خود اجرا کنند.

هر دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و اس از فناوری رهگیری پرتو در این بازی پشتیبانی می‌کنند و کنسول ایکس‌باکس سری ایکس می‌تواند این بازی را با وضوح تصویر ۴K اجرا کند. با توجه به این که نسخه‌ی کنسولی بازی استاکر ۲ از رهگیری پرتو پشتیبانی می‌کند، بدون شک این قابلیت در نسخه‌ی کامپیوتری حاضر خواهد بود و احتمالا کیفیت بالاتری در مقایسه با نسخه‌ی کنسولی خواهد داشت.

در ادامه تیزر گیم‌پلی بازی استاکر ۲ را برای شما قرار داده‌ایم که می‌توانید آن را تماشا کنید.

منبع: وبلاگ رسمی ایکس‌باکس

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه