توسعه‌ی استاکر ۲ پس از توقف به علت جنگ از سرگرفته شد

۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰ ۲ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی استاکر 2

به نظر می رسد که استودیوی GSC Game World پس از حمله‌ی روسیه به کشور خود یعنی اوکراین و توقف ساخت استاکر ۲، توسعه‌ی بازی را از سرگرفته است.

در ماه مارس، این استودیو اعلام کرد که روند ساخت این بازی تیراندازی مورد انتظار به دلیل درگیری‌های مداوم در اوکراین متوقف شده و در ادامه نیز گزارش شد که تیم توسعه از شهر کیف به پراگ نقل مکان کرده است. حال یکی از توسعه‌دهندگان استودیو که در کانال رسمی دیسکورد بازی فعالیت می‌کند، در پاسخ به سوال یکی از طرفداران در مورد روند توسعه‌ اعلام کرد که ساخت بازی ادامه دارد. گفتنی است که نسخه‌ی دوم استاکر قرار بود در ماه دسامبر سال جاری منتشر شود، با این حال به دلیل جنگ فعلی در اوکراین، توسعه‌ی آن برای مدتی متوقف شده بود و طبیعتا با تاخیر مواجه خواهد شد.

در اوایل ماه مارس استودیوی جی‌اس‌سی با انتشار ویدیویی اعلام کرد:

در ۲۴ فوریه، روسیه به اوکراین اعلان جنگ کرد و موشک‌ها، تانک‌ها و سربازان خود را به سرزمین ما فرستاد. کشور ما مجبور است تا دوباره برای هستی خود بجنگد. به نظر می‌رسد که این بهای آزادی است.

STALKER 2

در راستای داستان بازی می‌توان گفت که منطقه‌ی ممنوعه چرنوبیل پس از دومین انفجار عظیم در سال ۲۰۰۶ به طرز چشمگیری تغییر کرده است. جهش یافته‌های خشن، ناهنجاری‌های مرگبار و جناح‌های متخاصم، منطقه را به مکانی بسیار سخت برای بقا تبدیل کرده‌اند. به نظر می‌رسد که مرکز منطقه منبع قدرتی باورنکردنی را پنهان می‌کند. از طرفی آرتیفکت‌های باارزش، افراد زیادی با نام استاکر را به خود جذب کرده که با پذیرش خطر وارد این منطقه شدند تا از آن ثروت بدست آورند یا حتی حقیقت پنهان شده در قلب چرنوبیل را پیدا کنند.

در بازی شما نقش یک استاکر را بر عهده خواهید گرفت و جهان باز و رادیواکتیوی بازی را که ۶۴ کیلومتر مربع است، کاوش خواهید کرد. دنیایی که با محیط‌های مختلفی که فضای پساآخرالزمانی را از زوایای مختلف نشان می‌دهند، پر شده است. شما می‌توانید با انتخاب مسیرهای مختلف در داستان حماسی و منشعب بازی، سرنوشت خود را مشخص کنید. همچنین می‌توانید با اعضای جناح‌های مختلف ملاقات کنید تا تصمیم بگیرید که کدام یک از آن‌ها ارزش دوستی شما را دارد و چه کسی سزاوار گلوله است. در نهایت از حیث گیم‌پلی باید گفت که بیش از ۳۰ سلاح در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با تجهیزات مختلف، تنوع فوق‌العاده‌ای پیدا خواهند کرد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما