عرضه‌ی استاکر ۲ با تاخیر به اوایل ۲۰۲۴ موکول شد

۴ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استاکر 2

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که انتشار بازی استاکر ۲ به سه‌ماهه‌ی اول سال آینده‌ی میلادی موکول شده است.

این بازی توسط استودیوی GSC Game World در ابتدا در سال ۲۰۲۱ به عنوان دومین قسمت شماره گذاری شده در سری استاکر در واقع چهارمین بازی آن معرفی شد. GSC در ابتدا قصد داشت تا اثر تیراندازی بعدی خود را در آوریل ۲۰۲۲ منتشر کند و پس از تهاجم روسیه به اوکراین که این استودیو را مجبور به نقل مکان از شهر کیف به پراگ کرد، عرضه‌ی آن را هشت ماه عقب انداخت. اگرچه تاخیر در انتشار بازی خبر از عرضه‌ی آن در تعطیلات ۲۰۲۲ را می‌داد، با این بازی در تاریخ ۸ دسامبر آن سال نیز عرضه نشد و به سال ۲۰۲۳ موکول شد.

حال طبق اطلاعات رسمی، استاکر ۲ اکنون وارد سال ۲۰۲۴ شده است. در حالی که این تاخیر ممکن است برخی از طرفداران را که ۱۴ سال گذشته را در انتظار نسخه‌ی دیگری در این سری گذرانده‌اند ناامید کند، با این حال به نظر می‌رسد که این پروژه بالاخره در حال تکمیل شدن است، زیرا آخرین تاخیر آن نسبتا جزئی به نظر می‌رسد. در این میان استودیوی GSC همچنان به ارائه‌ی پیش‌خرید این بازی در نسخه‌های فیزیکی و دیجیتالی ادامه می‌دهد.

استاکر 2

گفتنی است که با وجود اینکه پس از تاخیر فعلی، استودیوی اوکراینی سازنده‌ی بازی همچنان تاریخ دقیقی را برای انتشار استاکر ۲ اعلام نکرده، با این حال شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد که این استودیو به دنبال معرفی بازی بعدی خود در ۱ دسامبر (۱۰ آذر) سال جاری است. در واقع به نظر می‌رسد که این به تاخیر اخیر احتمالا برای اهداف بهبود بازی از نظر فنی رخ داده است و نشان‌دهنده‌ی هیچ گونه پیشرفت بزرگی در مواردی نظیر گیم‌پلی و داستان نیست. در نهایت باید دید که این بازی با فرآیند توسعه‌ی پر پیچ و خم در نهایت چه عملکردی از خود نشان خواهد داد.

استاکر ۲ در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. این بازی همچنین در روز عرضه روی سرویس گیم پس در دسترس قرار خواهد گرفت. در ادامه می‌توانید تریلر جدیدی که از بازی منتشر شده است را ببینید.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES X ظرفیت 1 ترابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه