ساخت استار وارز: بتل‌فرانت ۳ از سوی الکترونیک آرتز لغو شده است

۱ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
battlefront

دو بازی سری بتلفرانت که توسط استودیوی دایس توسعه یافته بودند، برای کمپانی الکترونیک آرتز از لحاظ مالی موفقیت‌های خوبی کسب کردند. حتی با وجود اینکه نسخه‌ی دوم شروع وحشتناکی داشت، سازنده در نهایت توانست به مرور زمان همه چیز را برای بازی تغییر دهد و آن را به یک تجربه‌ی خوب تبدیل کند. با این حال، به نظر می‌رسد که الکترونیک آرتز تمایلی برای ادامه‌ی این سری ندارد.

به گفته‌ی روزنامه‌نگار مشهور حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، تام هندرسون، بازی سوم بتلفرانت توسط استودیوی دایس معرفی شده بود، اما الکترونیک آرتز به‌عنوان ناشر این مجموعه به دلیل هزینه‌های صدور مجوز این بازی را کنسل کرد. از طرفی یکی از توسعه‌دهندگان ناشناس سابق دایس ادعا کرده که این بازی باید ۲۰ درصد نسبت به قبل فروش بیشتری می‌کرده تا بتواند به همان میزان هزینه‌ها را جبران کند.

استاروارز بتلفرانت 2

هندرسون بیان کرده با توجه به اینکه تعدادی از توسعه دهندگان کلیدی سری بتلفرانت نظیر کارگردان خلاقیت و طراح اصلی بازی در سال گذشته استودیوی دایس را ترک کرده‌اند، بعید به نظر می‌رسد که این سازنده روی بازی دیگری از این سری کار کند. او ادعا می‌کند که علاوه بر بتلفیلد ۲۰۴۲ که اخیرا عرضه شده است، دایس در حال حاضر روی یک بازی جدید از این سری کار می‌کند که احتمالا تا سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شود.

به گفته‌ی هندرسون، در حال حاضر دو بازی از دنیای استار وارز در استودیوهای متعلق به الکترونیک آرتز در حال توسعه هستند. گفته می‌شود که هر دوی آن‌ها بازی‌های تک‌نفره و روایت‌محور محسوب می‌شوند. احتمالا یکی از این‌ها دنباله‌ای برای بازی Star Wars Jedi: Fallen Order از استودیوی ریسپاون خواهد بود که هم توسعه‌دهنده و هم ناشر به صراحت اعلام کرده‌اند که این بازی قرار است توسعه داده شود. البته با توجه به موفقیت این بازی در سال ۲۰۱۹، ساخت دنباله‌ای از آن چندان دور از انتظار نیست.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

همچنین سال گذشته، مشخص شد که یک اسپین‌آف از سری بتلفرانت در شعبه‌ی ونکوور الکترونیک آرتز و استودیو کرایتیریون در دست ساخت بوده که مانند بسیاری دیگر از بازی‌های استار وارز تحت مالکیت این کمپانی، لغو شده است. از طرفی در سال ۲۰۱۹، استودیوی دایس اعلام کرد که به دلیل محبوبیت روزافزون بتلفرانت ۲، این سازنده برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی آن ندارد. بتلفرانت ۲ در نوامبر ۲۰۱۷ عرضه شد و به دلیل اتکا به لوت‌باکس‌ها و ریزتراکنش‌ها با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد. با این حال نکات گفته شده به سرعت حذف شدند و نقشه‌ی راه محتوای بازی پس از انتشار با استقبال طرفداران همراه شد.

از طرفی کمپانی لوکاس فیلم در ژانویه تأیید کرد که قرارداد انحصاری سری محبوب استار وارز با الکترونیک آرتز قرار است به دلیل همکاری با یوبی‌سافت برای ساخت یک بازی جهان‌باز جدید از این مجموعه به پایان برسد. البته الکترونیک آرتز در پاسخی تأکید کرد همکاری طولانی مدتش با این کمپانی برای سال‌های آینده همچنان ادامه خواهد داشت. در نهایت با توجه به سابقه‌ی پرتلاطم این شرکت با مجوز استار وارز و سابقه‌ی اثبات شده‌ی تام هندرسون با افشای اطلاعات، باور این گزارش چندان سخت نیست. 

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه