Star Wars Jedi: Fallen Order امسال عرضه می‌شود؛ اولین تریلر بازی را ببینید

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۰ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Star Wars Jedi Fallen Order

چند سالی است که از ساخت یک بازی جنگ ستارگان توسط استودیوی بازی‌سازی «ریسپاون» (Respawn Entertainment) می‌شنویم. سال گذشته از اسم بازی Star Wars Jedi: Fallen Order خبردار شدیم و دیروز هم به لطف مراسم بزرگ جنگ ستارگان، اولین تریلر بازی را تماشا کردیم.

بازی Star Wars Jedi Fallen Order برخلاف تمام ساخته‌های شرکت الکترونیک آرتز در سال‌های اخیر، تجربه‌ای داستان-محور و کاملا تک‌نفره است؛ طوری که الکترونیک آرتز رسما تایید کرده که خبری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای یا لوت باکس در بازی نخواهد بود و قرار هم نیست چنین چیزهایی را به بازی اضافه کنند. بد نیست در این میان به این موضوع هم کمی بیاندیشید که نبود لوت باکس و پرداخت درون برنامه‌ای را به عنوان نکته‌ی مثبت بازی به ملت قالب می‌کنند تا خوشحال شوند.

از نظر روند، بازی یک اکشن سوم شخص است که قصه‌ی جدای تنهایی به اسم «کل کستیس» (Cal Kestis) را تعریف می‌کند. «کامرون موناهان»، بازیگر نقش‌های معروف «جوکر» در سریال «گاتم» و «ایان» در سریال «بی‌شرم»، به عنوان بازیگر نقش اصلی Jedi Fallen Order انتخاب شده است.

بازی Star Wars Jedi Fallen Order

داستان بازی شروعی کم و بیش شبیه به دیگر قصه‌های جنگ ستارگان دارد. شخصیت اصلی بازی یعنی «کل» بی سر و صدا در یک کارخانه مشغول به اوراق سفینه‌های فضایی شده، ولی در یک اتفاق و برای نجات یکی از همکارانش، مجبور به استفاده از فورس می‌شود و دیگران از جدای بودن او خبردار می‌شوند. طبق قانونی که امپراطوری وضع کرده، تمام جدای‌ها باید نابود شوند و در همین راستا هم سربازهای امپراطوری به دنبال کل می‌افتند.

کارگردانی بازی به «استیگ اسموسن» (Stig Asmussen) سپرده شده است که پیش از این کارگردانی «خدای جنگ ۳» را به دست داشته. طبق گفته‌ی او، بازی یک تیراندازی سوم شخص نیست و در واقع مبارزات تن به تن هستند. کارگردان Jedi Fallen Order هم‌چنین در مراسم رونمایی بازی گفت که سیستم مبارزه‌ای طراحی کرده‌اند که نیازمند استراتژی و تاکتیک است؛ طوری که به جای نابود کردن دسته‌جمعی مجموعه‌ای از دشمنان، بیشتر روی مبارزات تک به تک و دوئل‌های سخت تمرکز کرده‌اند.

بازی Star Wars Jedi Fallen Order

استودیوی بازی‌سازی ریسپاون را با بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین‌شان می‌شناسیم؛ طوری که بر و بچه‌های ریسپاون حتی قبل از اینکه این استودیوی جدید را تاسیس کنند و تایتان‌فال را بسازند، مشغول ساخت بهترین تجربه‌های آنلاین یعنی بازی‌های Modern Warfare بودند.

با این حال، مدیر عامل ریسپاون یعنی «وینسنت زمپلا» (Vincent Zampella) در مراسم دیشب گفت که این بار خبری از تیراندازی آنلاین چند نفره نیست و بازی جدید آن‌ها، قرار است قصه‌ی یک جدای را تعریف کند.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order قرار است در روز ۲۴ آبان ۱۳۹۸ روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوتر عرضه شود.

نکته‌ی جالب دیگری که در پایان تریلر رونمایی بازی چشم‌شان به سمتش جلب شد، لغت «آنریل انجین» بود. برخلاف تمام بازی‌های الکترونیک آرتز، اعم از بتلفیلد و فیفا و مس‌افکت و انتم که همگی با موتورپایه‌ی «فراست‌بایت» ساخته شده‌اند، بازی Jedi Fallen Order روی آنریل انجین ساخته می‌شود. استفاده موتور پایه‌ی فراست‌بایت در حالی که روی بازی‌های بتلفیلد نتیجه‌ی خوبی داشته، مخصوصا که خود سازندگان بتلفیلد این موتور را ساخته‌اند، ولی به غیر از مشکلات فنی بزرگ و مشکلات ساخت و توسعه‌ی بازی، چیز دیگری برای دیگر استودیوهای الکترونیک آرتز به همراه نداشته است.

اینکه می‌بینیم الکترونیک آرتز به استودیوی ریسپاون اجازه داده است تا نه تنها یک بازی کاملا تک نفره و داستان محور بسازند، بلکه حتی از موتور پایه‌ی فراست‌بایت هم استفاده نکنند تا همه چیز به خوبی پیش برود، همین حالا هم از وضعیت بهتر این بازی در مقایسه با دیگر بازی‌های الکترونیک آرتز می‌گوید.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order قرار است در روز ۱۵ نوامبر سال جاری میلادی (۲۴ آبان ۱۳۹۸) روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوتر عرضه شود.

می‌توانید در ادامه اولین تریلر این بازی را ببینید.

اسکرین‌شات‌ها:

طراحی‌ها:

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما