آیا طرفداران تاریخ انتشار بازی استارفیلد را متوجه شده‌اند؟

۲۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰ ۲۳ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Starfield

در حال حاضر نمی‌دانیم که بازی نقش‌آفرینی علمی تخیلی جدید بتسدا یعنی استارفیلد دقیقاً در چه تاریخی عرضه می‌شود و فقط تنها چیزی که می‌دانیم این است که در نیمه‌ی اول ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. با این حال، بعضی از طرفداران گمان می‌کنند که تاریخ عرضه‌ی بازی را به دست آورده‌اند. اگرچه من چندان با استدلال آن‌ها قانع نشده‌ام اما باید اعتراف کنم که استدلال آن‌ها در نوع خود جالب است.

همه چیز به تریلر گیم‌پلی بازی استارفیلد که یک سال پیش در کنفرانس مایکروسافت نشان داده شد، مربوط می‌شود. روز بعد از آن نمایش، یوتیوبری با نام کاربری LoneVaultWanderer در نوشته‌ای در توییتر بیان کرد که شماره ثبت در سفینه درون بازی SV 821 393 است که یک ایستر اِگ کوچک به حساب می‌آید. ۸۲۱۳۹۳ شماره ثبت اختراع ماشین پرنده معروف برادران رایت است. اگر تعجب کرده‌اید، بله، باید بگویم که چنین چیزی درست – این عدد حداقل دو بار در ویدئو به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

ثبت اختراع (پتنت) ۸۲۱۳۹۳ برای ماشین پرنده معروف برادران رایت در ۲۲ می ۱۹۰۶ اعطا شد اما تشکیل پرونده برای ثبت اختراع در ۲۳ مارس ۱۹۰۳ انجام شد. اینجاست که تئوری شروع به کمی فراگیر شدن می‌کند. ۲۳ مارس به‌عنوان روز بالقوه در نظر گرفته می‌شود، زیرا روز ثبت، لحظه واقعی یورکا این اختراع بزرگ است و همچنین به این دلیل که نشان‌دهنده سالگرد صد و بیستم این رویداد است، ۲۳ مه ۲۰۲۳ یک عدد گرد دلپذیر برای سالگرد آن ایده‌آل است.

استارفیلد

اشاره به SV 821 393 در سفینه‌ی موجود در تریلر

یکی از دیگر عواملی که شانس واقعی بودن این تئوری را بالا می‌برد، چیزی است که یکی از کاربران ردیت به نام Balrog229 هم اشاره کرده است. او گفته: «اگر نظر من را بخواهید، به نظر می‌رسد که تاریخ ۳-۲۳-۲۳ (سوم مارس سال ۲۰۲۳) از آن نوع تاریخ‌هایی است که تاد هاوارد برای عرضه‌ی بازی‌هایش انتخاب می‌کند.»

شاید این اظهارنظر عجیب به نظر برسد اما خود تاد هاوارد هم در گذشته در مصاحبه‌ای به چنین تاریخ‌هایی ابراز علاقه کرده بود و حتی قبل از اینکه این بازی با تعویق مواجه شود، قرار بود استارفیلد در ۱۱-۱۱-۲۲ منتشر شود. او در گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود: «از نظر بصری این تاریخ‌ها را دوست دارم. اسکایریم هم در ۱۱-۱۱-۱۱ منتشر شد. بحث‌های زیادی درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی اسکایریم به میان آمد اما من روی همین تاریخ عرضه پافشاری می‌کردیم و آن را بی‌نقص می‌دانستم.»

البته برخی هم در ردیت این احتمال را می‌دهند که بازی در ۶ ژوئن (به عبارتی ۶-۶-۲۳) منتشر شود که این هم می‌تواند با همان مدل تاریخ‌های موردعلاقه‌ی تاد هاوارد هم‌خوانی داشته باشد. اگرچه، ۶ ژوئن تقریباً‌ اواخر نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

تمام این حرف‌ها صرفاً احتمالات و حدس و گمان‌های مختلف طرفداران است و صادقانه بخواهم بگویم، فکر می‌کنم که نظریه ۲۳ مارس تقریباً بعید است. با این حال، این یک تئوری سرگرم‌کننده و هوشمندانه است. البته، این احتمال وجود دارد که بتسدا و تاد هاوارد در حال حاضر به‌صورت داخلی در درون شرکت تاریخ ۲۳ مارس را در نظر داشته باشند اما خوشبختانه به نظر می‌رسد که این نکته را متوجه شده‌اند که قبل از قطعی شدن تاریخ عرضه و حدود یک سال قبل از انتشار نباید تاریخ دقیق عرضه بازی را اعلام کنند تا با تأخیر احتمالی یا اختلال در برنامه‌های قبلی به مورد هجمه و انتقادهای فراوان قرار بگیرند. اتفاقی که دقیقاً چند ماه پیش پس از اعلام رسمی تأخیر در تاریخ عرضه‌ی بازی استارفیلد اتفاق افتاد. به همین خاطر، بهتر است طرفداران هم کمی به صبر خود اضافه کنند و بگذارند توسعه‌دهندگان با آرامش و آسودگی بیشتر به کار خود مشغول شوند.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما