بزرگ‌ترین به‌روزرسانی استارفیلد عرضه شد؛ نقشه‌ی کامل‌تر، درجه‌ی سختی جدید و بهینه‌سازی فنی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
به‌روزرسانی استارفیلد

بازی استارفیلد (Starfield) را به یاد دارید؟ بازی‌ای که قرار بود سر و صدای زیادی بپا کند و در سبک نقش آفرینی را به طور گسترده تغییر دهد. اگر به یاد ندارید مشکلی ندارد به دلیل اینکه این بازی خیلی سریع از یاد گیمرها رفت. بازی استارفیلد حدود یک سال پیش عرضه شد و در زمان عرضه توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. نکته اینجاست که این بازی با طراحی به شدت گسترده و مکانیسم‌های خاصی که داشت خیلی زود فراموش شد و موفقیت طولانی‌ای نداشت. اما به‌روزرسانی استارفیلد از زمان عرضه تا به حال ادامه داشته.

شرکت سازنده بازی استارفیلد یعنی بتسدا (Bethesda) از زمان عرضه تلاش کرد تا این بازی را به طور دائم به روزرسانی کند. با این کار این شرکت قابلیت‌های مختلفی به آن اضافه کرد و بسیاری از ایرادات این بازی را برطرف کرد. با این حال استارفیلد مشکلات بنیادی داشت که باعث شد چندان ماندگار نباشد. حال چندی پیش بتسدا بزرگترین به‌روزرسانی استارفیلد را عرضه کرد. در این به روزرسانی موارد زیادی تغییر کرده که باعث شده بازی بهبود زیادی نسبت به قبل داشته باشد و محتوای زیادی به آن اضافه شود.

همانطور که گفته شد این به روزرسانی جدید بزرگ‌ترین به‌روزرسانی بای استارفیلد است. شرکت بتسدا در بازی تغییرات زیادی ایجاد کرده و اکثر این تغییرات نیز باعث شده که کیفیت بازی نسبت به قبل بهبود زیادی داشته باشد. اکثر این تغییرات در بخش نقشه و صفحه نمایش بازی بود ولی از لحاظ گرافیکی و عملکردی هم استارفیلد بهبود زیادی نسبت به قبل داشته است.

به روزرسانی جدید بازی استارفیلد شماره ۱.۱۱.۳۶ است. این به روزرسانی نقشه بازی را از حالت نقطه‌ای به مسیر گونه تغییر داده و تعدادی نشانگر جدید به شهرها اضافه کرده است. در نتیجه در شهرهای اصلی شما با چندین منطقه مختلف روبرو بوده که می‌توانید به سرعت به آن‌ها سفر کرده و به گشت و گذار بپردازید.

بزرگترین به روزرسانی استارفیلد

بازی استارفیلد در زمینه طراحی جهان به شدت گسترده بود. به این شکل که شما با چندین شهر در چندین سیاره در این بازی روبرو بودید که تنوع خوبی هم داشتند. همین موضوع باعث شد تا استارفیلد در عین گسترده بودن جذابیت خوبی هم داشته باشد.

در این به روزرسانی جدید گیم‌پلی استارفیلد هم تا حد خوبی تغییر کرده است. برای مثال شما می‌توانید به Vendor Credits به راحتی دسترسی داشته و توانایی حمل بار کاراکتر اصلی بازی نیز ارتقاء پیدا کرده است. همینطور اینکه شما می‌توانید به مواردی  که در سفینه خود ذخیره کرده‌اید به راحتی دسترسی داشته و نیازی به بازگشت به سفینه نخواهید داشت. نکته جالب اینجاست که در بخش تنظیمات شما می‌توانید برخی از قابلیت بقا را نیز تغییر دهید. برای مثال اثر غذا و محیط بر کاراکتر اصلی بازی قابل تنظیم است.

در زمینه مبارزه نیز استارفیلد دچار تغییر شده است. برای مثال شما در زمینه شلیک و دویدن شاهد بهبود خواهید بود و همینطور اینکه یک درجه سختی جدید به بازی اضافه شده است. این حالت جدید اکستریم (Extreme) نام داشته و چیزی بالاتر از بسیار دشوار است. نکته جالب اینجاست که این درجه دشواری هم قابل تنظیم و تغییر است و به همین دلیل برای افرادی که برای بار چندم این بازی را تجربه می‌کنند بهتر است.

قسمت شخصی‌سازی سفینه نیز در بازی استارفیلد نسبت به قبل بهتر شده است. همینطور اینکه بتسدا تلاش کرده تا این بازی برای ایکس‌باکس سری ایکس عملکرد بهتری داشته باشد و به همین محدوده نرخ فریم جدیدی را به آن اضافه کرده است. به این شکل که شما می‌توانید با انتخاب آن تعادل خوبی میان نرخ فریم و کیفیت صفحه نمایش داشته باشید. نکته اینجاست که همچنان توانایی انتخاب میان حالت کیفیت (Quality) و عملکرد (Performance) وجود دارد ولی این حالت نرخ فریم ۴۰ تجربه بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد.

در حالت New Game Plus نیز تغییراتی ایجاد شده است. برای مثال شما می‌توانید در این بخش هم ظاهر کاراکتر خود را به طور کامل تغییر دهید و از طرفی ویژگی‌های خاصی به آن اضافه کنید. همینطور اینکه بهبودهای کیفیتی دیگری نیز به بازی اضافه شده است که شما می‌توانید در اینجا به طور کامل مشاهده کنید.

نکته جالب اینجاست که بتسدا اعلام کرده همچنان به به روزرسانی این بازی ادامه خواهد داد. طرفداران بازی استارفیلد همچنان به آن پایبند بوده و این بازی پتانسیل آن را دارد که به یک اسکایریم در سبک علمی تخیلی تبدیل شود. بحث اصلی اینجاست که روند بازی استارفیلد هرچند آهسته است ولی به شدت گسترده بوده و می‌تواند برای چندین ساعت کاربر را درگیر کند. همینطور اینکه بتسدا در زمینه ساخت بازی‌های نقش آفرینی تخصص داشته و در نتیجه تجربه بسیار خاصی را در اختیار کاربران با این بازی قرار داده است.

منبع: VG247

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما