رویداد State of Play با محوریت بازی Deathloop فردا برگزار می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
state of play

پس از اینکه شرکت سونی اعلام کرد قصد ندارد در E3 امسال شرکت کند، حدس می‌زدیم که آن‌ها مراسم خود را به تاریخ دیگری موکول کرده‌اند. در این میان، در روزهای اخیر منابع آگاه بسیاری خبر داده بودند که سونی قصد دارد در تاریخ ۸ ژوئیه رویدادی را تدارک ببیند. هرچند این سخن درست بود اما مراسمی که سونی تدارک دیده از سطح انتظاراتی که منابع مختلف اشاره کرده بودند، فاصله دارد.

سونی دیروز اعلام کرد که قصد دارد در ساعت ۱:۳۰ بامداد روز جمعه به وقت تهران قسمت جدیدی از مجموعه رویدادهای State of Play پلی‌استیشن را برگزار کند. هرچند سونی برنامه‌های خاصی را برای این مراسم در نظر گرفته است اما در همان ابتدا به‌وضوح سطح انتظاراتمان را از این مراسم اعلام کرده است و به ما گفته که نباید منتظر نمایش چه آثاری باشیم.

طبق اعلام سونی، این مراسم حدود ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید و تمرکز اصلی آن روی بازی «دث‌لوپ» (Deathloop) استودیو آرکین خواهد بود که ۹ دقیقه از این رویداد را به خود اختصاص داده است. اگرچه استودیوی آرکین یکی از مجموعه‌های شرکت بتسدا و در نتیجه مایکروسافت است، اما قبل از اینکه بتسدا توسط مایکروسافت تصاحب شود، سونی قراردادی را با آن‌ها امضا کرده بود که بازی دث‌لوپ به مدت ۱ سال به‌صورت انحصاری زمان‌دار برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود.

بازی Deathloop

با این حال، علاوه بر بازی دث‌لوپ؛ سونی اعلام کرده است که طرفداران می‌توانند منتظر نمایش‌های جدیدی از بازی‌های مستقل و همچنین بازی‌های شرکت‌های همکار شخص‌ ثالث (Third Party) باشند. این یعنی ممکن است ناشرهای بزرگ دیگری هم نمایش‌هایی در این State of Play داشته باشند.

با این وجود، شرکت سونی به‌صورت رسمی ذکر کرده است که طرفداران در این رویداد نباید انتظار داشته باشند که تریلر جدیدی از بازی «هورایزن: فوربیدن وست»، قسمت جدید «گاد آو وار» یا هر چیز دیگری که مرتبط با نسل جدید پلی‌استیشن وی‌آر باشد، نمایش داده شود. همین موضوع باعث می‌شود تا کمی انتظاراتمان را پایین‌تر بیاوریم. البته، این را هم باید بگویم که سونی به‌صورت کامل احتمال نمایش همه‌ی بازی‌های استودیوهای داخلی را رد نکرده است. در بعضی از State of Play های قبلی سونی ذکر می‌کرد که خبری از بازی‌های استودیوهای داخلی، به‌روزرسانی در مورد سرویس‌های اشتراک و اطلاعاتی درباره‌ی مسائل تجاری نخواهد بود.

نکته‌ی عجیب در مورد تمرکز این رویداد روی بازی Deathloop این است که تاکنون هم نمایش‌های نسبتاً زیادی را از این بازی دیده‌ایم و به همین خاطر شاید چندان با سیاق بازی ناآشنا نباشیم. هرچند این نمایش ۹ دقیقه‌ای می‌تواند توجه مخاطبان بیشتری را به بازی جلب کند. نکته‌ی دیگری هم که تمرکز روی دث‌لوپ را توجیه می‌کند، این است که تقریباً‌ به عرضه‌ی این اثر نزدیک هستیم و از همین رو عجیب نیست که سونی بخواهد یکی از بازی‌های انحصاری زمان‌دارش را که توسط استودیو بااستعدادی همچون آرکین ساخته‌ می‌شود، نشان دهد. بازی Deathloop قرار است در تاریخ ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) برای پلی‌استیشن ۵ و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

رویداد State of Play قبلی سونی در ماه مه برگزار شد که فقط به بازی Horizon Forbidden West اختصاص داشت و در آن یک نمایش گیم‌پلی ۱۴ دقیقه‌ای از این بازی مشاهده کردیم. اینکه سونی به‌وضوح اعلام کرده است انتظار نمایش بازی‌هایی مثل گاد آو وار و هورایزن را نداشته باشید، ممکن است این احتمال را تقویت کند که سونی رویداد بزرگ‌تری را در ادامه‌ی تابستان در نظر گرفته است یا حداقل رویدادهای خود را تقسیم کرده است. به هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که سونی برای این State of Play چه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

منبع: PlayStation Blog

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما