استیم با بیش از ۲۷ میلیون کاربر هم‌زمان رکورد جدیدی ثبت کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
steam

استیم با شکستن رکوردها غریبه نیست. به‌ عنوان محبوب‌ترین پلتفرم بازی رایانه‌های شخصی موجود، افزایش قابل توجهی را در تعداد کاربران همزمان خود ثبت کرده است. این آمار پس از همه‌گیری بیماری و قرنطینه‌ای که در کشورها انجام شد، بیشتر شده است. در آوریل ۲۰۲۱ بیش از ۲۶.۹ میلیون کاربر همزمان از این سرویس استفاده کردند و طبق آمار جدید حساب کاربری SteamDB در توییتر، به نظر می‌رسد که این پلتفرم دوباره رکوردها را شکسته و به بیش از ۲۷ میلیون کاربر همزمان دست پیدا کرده است. این یک نقطه‌ی عطف قابل توجه برای استیم است که در سال گذشته با ادامه‌ی افزایش شیوع ویروس کرونا، ۶ بار رکورد خود را شکسته است.

در حال حاضر بیشترین تعداد کاربران همزمان به تعداد دقیق ۲۷٬۳۸۴٬۹۵۹ کاربر می‌رسد که فروش پاییزه‌ی این پلتفرم یکی از دلایل اصلی این اتفاق است. هزاران بازی تخفیف خورده‌اند و با توجه به مصادف شدن آن با تعطیلات رسمی ایالات متحده در روز شکرگزاری، ثبت یک رکورد جدید منطقی است. شایان ذکر است که در این دوره بازی‌هایی نظیر Ys 9: Monstrum Nox، دث‌لوپ و ریمستر دارک سولز به ترتیب ۲۰، ۵۰ و ۵۰ درصد تخفیف خوردند. این تخفیف‌ها زمان خوبی را برای تجربه‌ی این بازی‌ها مهیا کرده‌اند.

دث لوپ

فروش پاییزی استیم در حال حاضر قرار است در ۱ دسامبر (۱۰ آذر ۱۴۰۰) به پایان برسد، اما فروش زمستانی ماه آینده برگزار خواهد شد و قطعا شاهد تخفیف در قیمت بازی‌هایی خواهیم بود. از طرفی با توجه به دوره‌ی طولانی‌تر تعطیلات، در کنار سودآوری که معمولا تخفیف‌ها برای بازی‌ها به همراه دارند، استیم می‌تواند بار دیگر رکورد کاربران همزمان را بشکند.

کمپانی والو فهرست محبوب‌ترین بازی‌ها را از حیث تعداد بازیکن همزمان به طور رسمی منتشر کرده است. در زمان انتشار این خبر، بازی تیراندازی و اول‌شخص محبوب Counter-Strike: Global Offensive با ۸۴۹ هزار بازیکن همزمان، در صدر جدول قرار گرفت. در این میان بازی دوتا ۲، با ۶۶۳ هزار بازیکن همزمان جایگاه دوم را با نام خود اشغال کرده است. بازی بتل‌رویال پابجی با ۲۴۱ هزار بازیکن در جایگاه سوم و بازی‌های ایپکس لجندز از استودیوی ریسپاون و New World از کمپانی آمازون لیست ۵ بازی برتر را تکمیل می‌کنند.

آمار بازیکنان همزمان استیم در بازه‌های زمانی مختلف

آمار بازیکنان همزمان استیم در بازه‌های زمانی مختلف

والو در سال جاری اتفاقات فوق‌العاده‌ای را از شکستن رکورد آمار بازیکنان همزمان گرفته تا عرضه‌ی اولین کنسولشان با نام استیم دک تجربه کرده است. Steam Deck توانسته با ارائه‌ی قابلیت‌های هیجان‌انگیز، نظر بسیاری از طرفداران را جلب کند. این دستگاه برای عرضه در دسامبر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود، اما طبق گفته‌ی سازندگان به دلیل کمبود قطعات، در فوریه‌ی ۲۰۲۲ میلادی به دست طرفداران خواهد رسید.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما