استیون اسپیلبرگ چندین فیلم سینمایی جدید برای نتفلیکس خواهد ساخت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استیون اسپیلبرگ

کمپانی امبلین پارتنرز با مدیریت استیون اسپیلبرگ و مایکل رایت طی سال‌های آینده چندین فیلم سینمایی برای نتفلیکس خواهد ساخت.

امبلین پارتنرز و نتفلیکس سال گذشته در ساخت فیلم نامزد اسکار «دادگاه شیکاگو هفت» با یکدیگر همکاری داشتند و همچنین این دو کمپانی در ساخت اثر جدید بردلی کوپر با موضوع زندگی لئونارد برنستاین به نام «استاد» یا «ماسترو» نیز سهیم بودند. حال امبلین پارتنرز و نتفلیکس قصد دارند در زمینه‌های بیشتری با یکدیگر همکاری کنند. هرچند جزئیات زیادی از مفاد قرارداد این دو کمپانی در دسترس نیست، اما شرکت اسپیلبرگ سالیانه چند فیلم برای نتفلیکس خواهد ساخت اما همچنان ارتباط خود با سالن‌های سینما را هم حفظ خواهد کرد.

اسپیلبرگ در بیانیه‌ای همکاری گروه امبلین پارتنرز با نتفلیکس را مسیرهایی تازه برای عرضه‌ی فیلم‌های‌شان دانسته و ادامه داده است: «فرصت‌های تازه‌ای پیش پای ما قرار گرفته تا علاوه‌بر همکاری با شرکای‌مان در یونیورسال، از طریق نتفلیکس نیز آثار خود را منتشر کنیم. من بی‌صبرانه منتظر آغاز همکاری با نتفلیکس هستم.»

در سال‌های اخیر فیلم‌سازان بزرگی مانند مارتین اسکورسیزی، دیوید فینچر و آلفونسو کوارون برای نتفلیکس فیلم ساخته‌اند، آثار ارزشمندی که در فصل جوایز سینمایی هم مورد توجه قرار گرفته‌اند. اسپیلبرگ پیش از این در چند مصاحبه رویه‌ی کاری و عدم اکران گسترده فیلم‌های نتفلیکس در سالن‌های سینما را ناپسند خوانده بود، اما اینطور که پیداست نظر این کارگردان برنده‌ی اسکار در این زمینه تغییر کرده است.

شایان ذکر است چندی قبل اعلام شد استیون اسپیلبرگ و تام هنکس سریال «اربابان آسمان» (Masters of the Air) را بر اساس عملیات‌های نیروی هوایی آمریکا طی جنگ جهانی دوم برای اپل تی‌وی پلاس خواهند ساخت. سریال اربابان آسمان بر اساس کتابی از دونالد ال. میلر با همین نام ساخته خواهد شد و به ماجراجویی‌های خلبانان نیروی هوایی آمریکا می‌پردازد که هر روز در ارتفاع ۲۵ هزار فوتی، در روشنایی روز با ارتش نازی‌ها مبارزه می‌کردند. طی سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ نیروهای متفقین بر فراز شهرهای برلین، درسدن و هانوفر پرواز و برخی مناطق را بمباران کردند و اثر جدید اپل تی‌وی پلاس به آن ماه‌های پر از تلخی و مرگ می‌پردازد که در نهایت به سقوط هیتلر منتهی شد.

منبع: The Wrapبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما