آیا هنوز برای سفرهای نوروزی و سفر در بهار وقت داریم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
آیا هنوز برای سفرهای نوروزی و سفر در بهار وقت داریم؟

سفرهای بهاری برای ما معمولا در سفرهای طولانی نوروزی خلاصه می‌شود و بعد از نوروز دوباره د زندگی روزمره‌مان غرق می‌شویم. اما باید بدانید که سفر در بهار به معنای استفاده از تک تک روزهای این فصل زیبا است. اتفاقا سفر کردن بعد از تعطیلات مزایای بی‌نظیری دارد که معمولا از آن خبر ندارید. مثلا طبیعت در اردیبهشت در زیباترین حالت خود قرار دارد. هوای اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد گرمای معتدل لذتبخشی دارد که می‌تواند روح و جسم شما را زنده کند. پس چرا باید در ازدحام و ترافیک دو هفته‌ی اول فروردین سفر بروید؟

اگر هنوز هم باور نمی‌کنید که سفر در بهار و در روزهای غیر نوروزی می‌تواند لذت بیشتری داشته باشد این مطلب کوتاه از دیجی‌کالا مگ را بخوانید. مطمئن هستیم بعد از چند دقیقه وقتی که صرف خواندن این مطلب می‌کنید به فکر بستن چمدان و رفتن به سفر می‌افتید.

مزایای سفر در بهار

چرا باید در بهار سفر کنیم

وقتی از سرما و خشکی زمین در فصل زمستان وارد فصل گرم و سرسبز بهار می‌شویم دوست داریم که بیشترین استفاده را در بین درختان جوانه زده و شکوفه‌های خوش عطر بگذرانیم. اما مزایای سفر در بهار فقط به همین چند مورد ساده ختم نمی‌شود.

هوای گرم و معتدل

زمستان تمام شده و هوا در حال گرم شدن است. اما نه سرمای روزهای اول بهار را داریم و نه گرمای آزاردهنده‌ی اواخر بهار، بلکه در حال تجربه‌ی یک هوای معتدل هستیم. به همین دلیل وقت گذراندن در طبیعت و سفرهای جاده‌ای لذتبخش‌تر از همیشه است.

ازدحام کمتر نسبت به نوروز

از روزهای آخر فروردین همه به روال عادی کار و تحصیل برگشته‌اند. همین موضوع باعث خلوت شدن شهرهای توریستی، اقامتگاه‌ها و جاده‌هایی شده که از دل طبیعت می‌گذرند. پس اگر دوست دارید بدون معطلی در صف‌های مختلف و ترافیک، از سفر خود لذت ببرید می‌توانید از اواخر فروردین تا اواسط خرداد به دل جاده بزنید.

ارزان شدن بلیط و اقامتگاه نسبت به نوروز

وقتی از زمان اوج سفرها فاصله می‌گیریم طبیعتا هزینه‌ی اقامت، بلیط و تفریحات مختلف در شهرهای توریستی کمتر از تعطیلات نوروز می‌شود. یعنی شما می‌توانید با صرف هزینه‌ی کمتر، لذتی بیشتر از سفر خود ببرید.

بازارچه‌های محلی بهاری

وقتی در فصل بهار به شهرهای کوچک و بزرگ سفر می‌کنید شکل متفاوتی از بازارهای محلی را می‌بینید. شور و شوق بهاری تا عمق بازارهای محلی رسوخ کرده و فقط قدم زدن در آن‌ها می‌تواند حال شما را حسابی خوش کند. همچنین سبزیجات و میوه‌های بهاری به بازار آمده‌اند و می‌توانید طعم‌های جدید و خاصی را تجربه کنید.

ثبت عکس‌های زیبا

چه فضایی بهتر و زیباتر از درخت‌های پر از شکوفه و زمین سر سبز برای گرفتن عکس یادگاری وجود دارد؟ وقتی در بهار سفر کنید همه جا نور، صحنه و فضا برای عکس گرفتن مناسب است. فقط کافی است تصمیم بگیرید، بقیه‌ی کارها را طبیعت برای شما انجام می‌دهد.

معایب سفر در بهار

مشکلات سفر در بهار

در کنار مزایای جذاب سفر در بهار، یک مورد وجود دارد که ممکن است شما را از رفتن به سفر در این فصل منصرف کند. آن هم حساسیت فصلی است. بدترین اتفاقی که می‌تواند در سفرهای فصل بهار پیش بیاید درگیری با حساسیت فصلی است.

وقتی به سفر می‌روید، مخصوصا سفر جاده‌ای و سفر به دل طبیعت، با حجم زیادی گرده‌ی گیاهان مختلف روبه‌رو می‌شوید. اگر زمینه‌ی درگیری با آلرژی بهاری داشته باشید این گرده‌ها می‌توانند به راحتی شما را زمین‌گیر کرده، مانع لذت بردن شما از سفر شوند.

۱۰ نکته‌ی ضروری برای سفر در بهار

  • قبل از حرکت مقاصد سفر خود را مشخص کنید.
  • از قبل برای گردش و دیدن جاذبه‌های مورد علاقه‌تان برنامه ریزی کنید.
  • برنامه‌ی سفر انعطاف‌پذیر تنظیم کنید تا در صورت نیاز امکان تغییر برنامه را داشته باشید و لذت شما از سفر بیشتر شود.
  • پیاده‌روی و وقت گذراندن در طبیعت را فراموش نکنید. وقتی سفر می‌روید فقط در خانه نمانید تا حسابی خستگی جسمی و ذهنی‌تان از بین برود.
  • حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا درگیر آفتاب‌سوختگی نشوید.
  • مراقب آلرژی‌های فصلی باشید و داروهای لازم را با خود به همراه داشته باشید.
  • حسابی عکس بگیرید. قرار است سال‌های سال خاطرات سفر بهاری دلچسبتان را مرور کنید.
  • ماجراجویی کنید، چیزهای جدید را امتحان کنید و گوشه گوشه‌ی مقصد سفر را کشف کنید.
  • از استراحت‌های بین جاده‌ای غافل نشوید. بهترین گزینه برای این استراحت‌ها توقف در روستاهای بین راه و خوردن یک میان‌وعده‌ی محلی سبک است.

منابع: budgetair, flytographer, waspystruckstopبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما