سریال چیزهای عجیب؛ بهترین اسپین‌آف‌های ممکن

۲۰ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
چیزهای عجیب

مدیرعامل نتفلیکس به‌تازگی از چشم‌انداز این سرویس پخش برای ساخت چندین پروژه اسپین‌آف احتمالی برای سریال «چیزهای عجیب» خبر داد. اما چه سریال‌هایی می‌توان بر اساس این مجموعه ساخت و کدام داستان برای این سرویس پخش مناسب است؟

چیزهای عجیب از زمان شروع این سریال در سال ۲۰۱۶ بسیار جلب توجه کرده است. این سریال با ترکیب ژانر ترسناک و علمی‌تخیلی و با داستانی درام و نوستالژیک و متاثر از آثار استفن کینگ، طرفداران زیادی برای خود دست و پا کرده است.

با این حال، چیزهای عجیب هرگز قرار نبود برای همیشه دوام بیاورد و ماهیت داستان نوجوانانه آن، این است که بازیگران به‌سرعت در نقش‌های خود پیر شوند. خوشبختانه پایان چیزهای عجیب به معنای پایان دنیای این سریال نیست، زیرا تد ساراندوس، مدیرعامل نتفلیکس اخیرا به احتمال تولید اسپین‌آف‌های این سریال اشاره کرده است. در عین حال، جدیدترین تریلر فصل ۴ چیزهای عجیب هم این موضوع را تأیید می‌نماید.

سؤال اینجاست که چه اسپین‌آف‌هایی بر اساس این مجموعه ساخته خواهند شد و این سریال‌های آینده، به احتمال زیاد، داستان کدام شخصیت‌ها را گسترش می‌دهند؟ به نظر تقریبا غیرممکن می‌رسد که میلی بابی براون، بازیگر اصلی چیزهای عجیب در هر کدام از اسپین‌آف‌های این سریال بازی کند. نشریه ددلاین گزارش داد که این بازیگر جوان در حال مذاکره برای بازی در نقش اصلی یکی از مجموعه‌ها است و سؤالی که برای طرفداران پیش می‌آید این است که پس کدام بازیگرها نقش اصلی سریال‌های دیگر خواهند بود.

یک اسپین‌آف با محوریت داستین/رابین/استیو/اریکا

چیزهای عجیب

ژانر کمدی و ترسناک در فضای دهه ۸۰ و با سریال‌هایی مانند گریملینز و شکارچیان روح، در اوج خود است. با این حال، چیزهای عجیب با وجود شوخ‌طبعی داستان خود، همیشه بسیار جدی بوده است. رابطه دوستانه و خنده‌دار بین رابین، داستین، استیو و اریکا، برای بسیاری از طرفداران، برجسته‌ترین نکته فصل ۳ چیزهای عجیب بود و آن‌ها می‌توانند دوباره در یک اسپین‌آف، به بررسی اسرار فراطبیعی در هاوکینز یا فراتر از آن بپردازند و دنیای این سریال‌ را در قالب یک داستان ملایم‌تر اما همچنان پر‌تنش و سریع، گسترش دهند. با این حال، با وجود بازیگرانی مانند مایا هاوک و جو کری که به ستارگان بزرگی تبدیل شده‌اند و برنامه کاری شلوغی دارند، به نظر می‌رسد ساخت این مجموعه، کمی سخت باشد.

پیشینه‌ داستان آزمایشگاه هاوکینز

بدیهی است که پیشینه‌ی آزمایشگاه هاوکینز با توجه به روند فعلی شخصیت‌های منفی سریال و جا زدن آنان به‌عنوان قهرمانان داستان، در یکی از اسپین‌آف ‌های چیزهای عجیب بررسی خواهد شد. بعید است که شوروی‌های فصل ۳ و به‌خصوص دوموگورگون، در یک مجموعه دیگر ظاهر شوند (اگرچه در صورت ساخت، مجموعه مفرحی خواهد بود). پس اپراتورهای مشکوک آزمایشگاه به‌عنوان تنها شروران چیزهای عجیب باقی می‌مانند که باید خود را برای حضور در یک اسپین‌آف، آماده کنند. این سؤال که افراد شرور آزمایشگاه هاوکینز در حال انجام چه کاری هستند، هرگز در این سریال، پاسخ داده نشده است. بسیاری از سریال‌های دیگر در حال حاضر عملکرد داخلی سیا، FBI و سایر مؤسسات غیر‌دولتی را پنهانی و مخفی جلوه می‌دهند تا داستان جذاب‌تر شود، بنابراین جای تعجب نیست که آزمایشگاه هاوکینز هم چنین روندی را طی کند. احتمالا در سریال اسپین‌آف این مجموعه، اقدامات اولیه آزمایشگاه هاوکینز در سال‌های ابتدایی خود را مشاهده کنید که نشان می‌دهد این سازمان چگونه به این شکل درآمده است. این اسپین‌آف به‌عنوان یک پیش‌درآمد و با عدم الزام حضور بازیگران گران و همچنین مشغول سریال چیزهای عجیب، کمک بزرگی به سازندگان خواهد کرد.

ماجراجویی‌های بزرگسالانه الون

چیزهای عجیب

با توجه به اینکه میلی بابی براون در حال مذاکره برای بازی در اسپین‌آف چیزهای عجیب است، به احتمال زیاد، یکی از مجموعه‌های جدید، داستان ماجراجویی‌های مداوم قهرمان اصلی سریال‌، الون را دنبال کند. ظاهر جدید الون در فصل ۴ نشان می‌دهد که این شخصیت از زمان شروع فصل ۱ بسیار رشد کرده است و با پایان یافتن چیزهای عجیب، به نظر می‌رسد که این شخصیت، زندگی شخصی خود را آغاز کند (احتمالا شکنجه‌گران آزمایشگاه هاوکینز را ردیابی کند تا انتقام مادر کاتاتونیک خود را بگیرد). با توجه به اینکه براون، ستاره برتر سریال چیزهای عجیب است، احتمالا پس از اتمام این سریال، او را در یک مجموعه تلویزیونی دیگر نیز خواهیم دید. با این حال، این اسپین‌آف شاید همان خط داستانی را حفظ کند و اثری شبیه به خود چیزهای عجیب باشد که در آن، الون برای یافتن هویت واقعی خود تلاش می‌کند.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه