تعداد بازیکنان استریت فایتر ۶ از یک میلیون نفر عبور کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
استریت فایتر 6

استریت فایتر ۶ شاید در آخرین جدول فروش هفتگی بازی در بریتانیا از The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیشی نگرفته باشد، اما این بازی شروعی طوفانی داشته است. حساب ژاپنی بازی در توییتر اخیرا تایید کرد که تعداد بازیکنان این اثر مبارزه‌ای از زمان انتشار آن در ۱۲ خرداد، از مرز یک میلیون نفر عبور کرده و مجموع فروش کل سری نیز از مرز ۵۰ میلیون نسخه عبور کرده است. هرچند این مجموعه تا پایان سال ۲۰۲۲، ۴۹ میلیون نسخه فروخته بود.

ششمین نسخه از سری استریت فایتر مورد تحسین جهانی منتقدان و بازیکنان قرار گرفته و جای تعجب نیست که این موفقیت در عملکرد تجاری بازی نیز منعکس شود. برای مقایسه، استریت فایتر ۵ در ۱۶ فوریه‌ی ۲۰۱۶ عرضه شد و تا ۳۱ مارس ۲۰۱۶ به فروش ۱.۴ میلیون نسخه رسید و فروش کلی آن طبق جدیدترین آمار منتشر شده ۷ میلیون نسخه است. البته این بازی فقط برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر شد. این در حالی است که استریت فایتر ۶ برای ایکس‌باکس سری ایکس‌/اس، پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر شده است.

استریت فایتر 6

گفتنی است که استریت فایتر ۶ با حداکثر تعداد بازیکنان همزمان بیش از ۷۰ هزار در پلتفرم استیم، بهترین عملکرد را در این سری به نام خود ثبت کرده است. از طرفی این تعداد بازیکنان تقریبا دو برابر بیشتر از چیزی است که مرتال کامبت ۱۱ پس از انتشار در سال ۲۰۱۹ مشاهده کرد. از طرفی اینکه آیا بازی می‌تواند به فروش کل پیش‌بینی‌شده توسط رئیس کپ‌کام، هاروهیرو سوجیموتو (Haruhiro Tsujimoto)، یعنی بیش از ۱۰ میلیون نسخه برسد یا خیر، هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما بازی بدون شک شروع خوبی داشته و با توجه به عملکرد خوبی که بازی‌های اخیر کپ‌کام نظیر بازسازی رزیدنت اویل ۴ داشته‌اند، شانس این که این بازی به یک برد دیگر برای این شرکت تبدیل شود، محتمل به نظر می‌رسد.

در نهایت موفقیت بازی را می‌توان به این موضوع مرتبط دانست که کپ‌کام هر کاری انجام داد تا بازی را در سرتیتر جدیدترین اخبار رسانه‌های مختلف نگه دارد. در طول چند ماه گذشته، این کمپانی فهرست مبارزان بازی را با تریلرهای مختلف برجسته کرده و چندین نسخه‌ی بتا را قبل از انتشار برای بازیکنان فراهم کرده است.

منبع: Game Developer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما