۵ ترند برتر ۲۰۲۲ برای دکوراسیون جذاب و تابستانی خانه

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
دکوراسیون های خانگی ترند برای تابستان 2022

یکی از جنبه‌های زیبای علم باستانی و کهن آیورودا، همه‌سو بودن آن با روندهای طبیعی و فصل‌ها است. علم پزشکی باستانی معتقد است که ما کاملا با محیط اطراف خود در ارتباط هستیم. همان‌طور که فصل‌ها تغییر می‌کنند ما هم همیشه در حال تغییر هستم. پس باید برای به دست آوردن تعادل و سرزندگی همواره هماهنگ با فصل‌ها در حال تغییر باشیم. تغییر رژیم غذایی و عادت‌ها می‌توانند به ما در این مسیر کمک کنند. البته می‌توانیم این تغییرات را به تمام جنبه‌های زندگی و حتی دکوراسیون هم مرتبط کنیم. وقتی هوا گرم‌تر و روزها طولانی‌تر می‌شود، باید دکوراسیون تابستانی را به فضای داخلی اضافه کرده و آن را خنک‌تر کنیم؛ استفاده از پارچه‌های کتان، رنگ‌های روشن و وسایلی که از طبیعت الهام گرفته‌اند می‌تواند به خنک‌تر شدن فضای خانه کمک کند.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم ۵ ترند دکوراسیون تابستانی ۲۰۲۲ که با هر بودجه‌ای قابل اجرا است را به شما آموزش دهیم.

ترند شماره‌ی ۱: جزئیاتی با رنگ‌های تازه و شکل‌های غیرمنتظره

جزئیاتی با رنگ‌های تازه و شکل‌های غیرمنتظره

رنگ‌های تازه همیشه ترند هستند. جولیا میلر، مالک و طراح اصلی YOND Interiors، می‌گوید: «روش استفاده‌ی شما از رنگ‌ها می‌تواند یک دکوراسیون تابستانی ۲۰۲۲ موفق را ایجاد کند. پیش‌بینی رنگ‌های ترند برای تابستان امسال رنگ‌های تازه و هیجانی به شکل تزئینات و کابینت‌ها است. از رنگ‌ها می‌توان به شکل‌های مختلفی استفاده کرد. این تابستان همان تابستانی است که می‌توانید روش‌های جدیدی برای اضافه کردن رنگ به خانه استفاده کنید. نیازی نیست که هر دیوار را یک رنگ کنید، فقط کافی است که از یک پالت رنگی مناسب برای دکوراسیون استفاده کنید.» تغییر رنگ روکش کوسن‌ها، استفاده از پرده‌ها با رنگ‌های شاد و همچنین تغییر رنگ در کابینت‌ها با کمک روکش‌های برچسبی می‌تواند این تغییر را برای شما ایجاد کند.

ترند شماره‌ی ۲: استفاده از طبیعت

استفاده از طبیعت

برگ‌های سبز در سال ۲۰۲۲ بیشتر از هر زمان دیگری در دکوراسیون خود را نشان دادند و این موضوع تا پایان سال ادامه دارد. تمایل به استفاده از عناصر طبیعی در خانه از طرف چند متخصص داخلی به بازار دکوراسیون داخلی راه پیدا کرد. برای استفاده از طبیعت در اجرای دکوراسیون تابستان ۲۰۲۲ می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

  • تعداد زیادی گل و گیاه در خانه قرار دهید
  • تراس یا حیاط را پر از گیاهان مختلف کنید تا منظره‌ی پنجره‌تان فضای سبز و تازه باشد

گیاهان همیشه به هر فضایی نشاط می‌بخشند، فرقی ندارد گلدان را در آشپزخانه قرار می‌دهید یا حمام یا اتاق نشیمن، گیاهان می‌توانند در دلپذیری محیط معجزه کنند. تنها نکته‌ای که در هنگام خرید گلدان باید به آن دقت کنید مناسب بودن گیاه برای حضور در خانه در فصل تابستان و روش نگهداری آن است.

ترند شماره‌ی ۳: دکوراسیون مناطق استوایی

دکوراسیون مناطق استوایی

اندی مورس، طراح داخلی، دکوراسیون مناطق استوایی را برای دکوراسیون تابستانی ۲۰۲۲ پیشنهاد می‌دهد. او می‌گوید: «اجرای این دکوراسیون اصلا سخت نیست و در یک روز تعطیل می‌توانید خیلی سریع آن را اجرا کنید. با ترکیب رنگ‌های شاد روشن مثل زرد یا سبز در خانه فضا را تابستانی کنید. روکش بالش‌های مبل، گلدان‌ها و چند فرش رنگی می‌تواند شروع خوبی برای تغییر دکور باشد. اگر می‌خواهید کمی بیشتر فضا را تابستانی کنید، می‌توانید به سراغ کاغذ دیواری یا چاپ طرح روی دیوار بروید. برای این کار طرح‌هایی از درخت‌های استوایی، آناناس و برگ‌های بزرگ مناسب هستند.» این ترند فضای خانه را شاد و دوست‌داشتنی می‌کند.

ترند شماره‌ی ۴: ترکیب فضای بیرون و داخل خانه

ترکیب فضای بیرون و داخل خانه

وقتی دما رو به افزایش است یعنی وقت آن رسیده که ساعاتی از روز را در فضای باز بگذرانیم. آندره رادمن، طراح داخلی، معتقد است با رسیدن تابستان می‌توان فضای بیرون و داخل خانه را به هم پیوند داد و به راحتی از آن استفاده کرد. استفاده از فرش و مبلمان در حیاط یا تراس و ایجاد فضایی برای صرف غذا یا دور هم نشستن اعضای خانواده از کارهایی است که برای اجرای این دکوراسیون باید انجام دهید. اگر تراس یا حیاط ندارید و در آپارتمان زندگی می‌کنید می‌توانید محیطی شبیه به تراس را در خانه ایجاد کنید. یک فرش حصیری در اتاق نشیمن پهن کنید، چند بالش در اطراف آن قرار دهید و چند گلدان سبز به فضا اضافه کنید.

ترند شماره‌ی ۵: سبز و تازه باشید

سبز و تازه باشید

یکی از محبوب‌ترین ترندهای دکوراسیون تابستان ۲۰۲۲ در ارتباط با استفاده از عناصر طبیعی است. امی وکس، کارشناس رنگ، می‌گوید: «رنگ سبز، مخصوصا سبز خاکی و کمرنگ، الهام‌بخش اصلی طراحان داخلی در سال ۲۰۲۲ است. رنگ سبز حس طراوت، تازگی و طبیعی بودن را در خانه به جریان می‌اندزد. این حس طراوت و آرامش یک احساس ایدئال برای روزهای گرم تابستانی است و کمک می‌کند کمتر احساس گرما کنیم.» او معتقد است سبز خاکی کاملا خنثی است و می‌تواند با هر پالت رنگی ترکیب شود. اگر دوست دارید فضا را کاملا به سمت رنگ سبز ببرید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های سبز چمنی، سبز لجنی و سبز زیتونی استفاده کنید.

مرور کلی

تابستان نزدیک است و طبق معمول هر سال به فکر خنک کردن خانه هستیم. یکی از راه‌های خنک‌تر کردن فضای خانه استفاده از رنگ‌ها و دکوراسیونی با حال‌و‌هوای خنک است. طب آیورودا همیشه انسان را به سمت هماهنگی با طبیعت تشویق کرده است و حالا وقت آن است که از توصیه‌های افراد کهن استفاده کنیم. استفاده از عناصر طبیعی مثل حصیر، گلدان‌های سبز یا رنگ‌هایی مثل رنگ زرد که ما را یاد خورشید می‌اندازد، می‌تواند فضای خانه را به فضای بیرون نزدیک کرده و احساس سبکی و خنکی به ما بدهد.

منبع: camillestyles

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar دلوین

    کاغذ دیواری یا مولتی کالر کدوم رو بزنیم ؟