یکی از رازهای سوپر ماریو ۶۴ بعد از ۲۸ سال کشف شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سوپر ماریو 64

به تازگی یکی از معدود معما‌های باقی مانده بازی سوپر ماریو ۶۴ به لطف بازیکنی که متوجه شد چگونه دری را باز کند که قبلا باز نشدنی محسوب می‌شد، حل شده است.

این در که قبلا غیرقابل دسترسی بود، در منطقه Cool Mountain بازی قرار دارد یعنی جایی که ماریو به طور خاطره‌انگیزی با یک مادر و نوزاد پنگوئن ملاقات می‌کند و همچنین در ماموریت Big Penguin Race با یک پنگوئن غول‌پیکر مسابقه می‌دهد. حال طبق ویدیوی جدیدی از شخصی معروف به Pannenkoek۲۰۱۲ در یوتیوب، شخصی که در نهایت معمای در‌های قفل شده بازی را حل کرده، Alexpalix۱ نام دارد.

الکس به طرز عجیبی از هیت‌باکس (Hitbox) پنگوئن مادر استفاده کرده تا ماریو را از یک مانع نامرئی عبور دهد، اما یک حرکت برگشتی سریع برای انجام یک مانور عالی به ماریو اضافه کرده که به این شخصیت اجازه می‌دهد تا در حالت راه رفتن قرار گیرد و بتوند آن در را باز کند.

راز جدید سوپر ماریو 64

جالب است که الکس از ویدیوی قبلی Pannenkoek۲۰۱۲ در مورد نحوه استفاده سوپر ماریو ۶۴ از دیوار‌های نامرئی الهام گرفته است. این ویدیوی سه ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای، یک بررسی عمیق فنی در مورد نحوه طراحی این پلتفرمر سه بعدی نینتندو برای جلوگیری از دسترسی بازیکنان به بخش‌های خاصی از بازی ارائه می‌دهد.

سوپر ماریو ۶۴ که در سال ۱۹۹۶ همانطور که از نامش پیداست برای کنسول نینتندو ۶۴ منتشر شد، یک بازی پیشگامانه بود که انقلابی در پلتفرمرهای سه‌بعدی ایجاد کرد. این بازی ماریو را با دنیایی کاملا سه‌بعدی آشنا کرد که پر از محیط های باز برای کاوش، ستاره‌ها برای جمع‌آوری و دشمنان آشنا برای شکست دادن بود. از طرفی کنترل‌های خلاقانه بازی، از جمله انواع پرش‌ها و مانورها، به بازیکنان اجازه می داد با آزادی و دقت بیشتری حرکت کنند. در نهایت موفقیت هنری و تجاری سوپر ماریو ۶۴ جایگاه آن را به عنوان یک بازی کلاسیک مستحکم کرد و کشف آخرین راز آن پس از ۲۸ سال نشان می‌دهد که گیمرها همچنان از آن لذت می‌برند.

منبع: Polygon

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما