افزایش فروش قابل توجه‌ی بازی‌های سوپر ماریو؛ فهرست فروش بازی‌های هفته

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تریلر فیلم سوپر ماریو

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، موفقیت تجاری فیلم برادران سوپر ماریو (The Super Mario Bros. Movie) باعث شده تا فروش بازی‌های این مجموعه نیز با رشد قابل توجهی مواجه شود.

به طور کلی سه بازی ماریو در فهرست ده بازی پرفروش هفته در بریتانیا قرار گرفته‌اند. ماریو کارت ۸ دلوکس در جایگاه دوم این جدول هفته قرار دارد و پس از افزایش ۹ درصدی در فروش هفتگی، دو پله صعود کرده است. این سومین هفته‌ی متوالی است که این بازی با افزایش فروش مواجه می‌شود. از طرفی سوپر ماریو ادیسی در جایگاه پنجم قرار دارد. این بازی پلتفرمر از زمان عرضه‌ی باندل نینتندو سوییچ آن روند رو به رشدی در جدول‌ها داشته و این هفته پس از ۱۵ درصد افزایش در فروش، پنج پله جهش کرده است.

بازی New Super Mario Bros U Deluxe پس از ۲۳ درصد افزایش فروش هفتگی، هفت پله صعود کرده و به انتهای جدول یعنی جایگاه دهم رسیده است. خارج از جدول ده بازی برتر، بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury نیز پس از ۲۱ درصد افزایش فروش، در رتبه‌ی ۱۳ قرار دارد و Mario Party Superstars با ۳ درصد افزایش فروش در جایگاه بیستم قرار گرفته است. این در حالی است که بازی Mario Strikers: Battle League Football با رشد ۱۱۱ درصدی در فروش مواجه شده و در رتبه‌ی ۳۰ حضور پیدا کرده است. و دوباره وارد نمودار در شماره ۳۰ می شود. در نهایت عمارت لوئیجی ۳ که تا حدودی به فیلم نیز مرتبط است، با افزایش فروش ۷ درصدی در جایگاه چهلم قرار گرفته است.

فیلم برادران سوپر ماریو

تصویری از فیلم برادران سوپر ماریو

در جای دیگر جدول، بازی‌های سری Mario + Rabbids از یوبی‌سافت (Ubisoft) نیز در بین ۴۰ بازی برتر قرار گرفته‌اند. در واقع نسخه‌ی Sparks of Hope در رتبه‌ی ۲۷ و Kingdom Battle در رتبه‌ی ۳۲ حضور دارد. با این حال، فروش هر دوی این بازی‌ها در هفته‌ی منتهی به ۱۵ آپریل، به ترتیب با ۱۸ و ۶ درصد اندکی کاهش یافت.

گفتنی است که فارغ از بازی‌های مرتبط با ماریو، شاهد هفته‌ای آرام برای بازی‌های ویدیویی بودیم. فیفا ۲۳ علی‌رغم کاهش ۳۹ درصدی در فروش هفتگی همچنان در رتبه‌ی اول قرار دارد. بازسازی رزیدنت اویل ۴ نیز پس از افت فروش ۳۴ درصدی در رتبه‌ی سوم قرار دارد. این در حالی است که میراث هاگوارتز اکنون با ۳۲ درصد کاهش در فروش هفتگی، جایگاه چهارم را تصاحب کرده است. در نهایت بازی موفق Cult of the Lamb برای اولین بار در جداول حضور پیدا کرده و در رتبه‌ی ۲۸ جدول فروش فیزیکی قرار دارد.

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی برتر را در هفته‌ی منتهی به ۱۵ آپریل ۲۰۲۳ (۲۶ فروردین ۱۴۰۲) مشاهده کنید.

نام بازی جایگاه فعلی جایگاه قبلی
FIFA 23 ۱ ۱
Mario Kart 8 Deluxe ۲ ۴
Resident Evil 4 Remake ۳ ۲
Hogwarts Legacy ۴ ۳
Super Mario Odyssey ۵ ۱۰
God of War Ragnarok ۶ ۹
Gran Turismo 7 ۷ ۷
Call of Duty: Modern Warfare 2 ۸ ۶
Minecraft (Switch) ۹ ۱۱
New Super Mario Bros U Deluxe ۱۰ ۱۷

منبع: GamesIndustry.biz


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما