تقاضای زیاد آیفون ۱۳ باعث شده تأمین‌کنندگان اپل را نسبت به سامسونگ در اولویت قرار دهند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 13

با توجه به گزارشی که DigiTimes منتشر کرده است، به‌دلیل حجم بالای تقاضا برای سری آیفون ۱۳ و به‌ویژه تقاضای کاربران چینی و تایوانی، تأمین کنندگان تایوانی قطعات گوشی‌های هوشمند اپل را نسبت به سایر تولید کنندگان این محصول در اولویت قرار داده‌اند.

در یادداشت DigiTimes ذکر شده:

برای تولید کنندگان تایوانی، سودبخشی حاصل از سفارش‌های اپل بیشتر و پایدارتر از سفارش‌های سامسونگ و سایر تولید کنندگان است.

طبق گزارش‌های به‌دست آمده، آیفون موفق شده بازار هواوی را در چین و تایوان تصاحب کند. کمپانی هواوی به‌دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات فراوانی مواجه شده که حتی سهمش در چین را هم تحت تاثیر قرار داده‌ است.

دلیل دیگر تقاضای بالا برای آیفون ۱۳ به فروش پایین سایر تولید کنندگان بازمی‌گردد. طبق گزارش‌ها، فروش سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم سال پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است. کمپانی‌های چینی مانند اوپو، شیائومی و ویوو هم به‌دلیل تقاضای پایین کاربران برای محصو‌لات‌شان، با مشکل کمبود قطعات مواجه نشدند.

تقاضا برای آیفون ۱۳ یکی از بالاترین‌ها در تاریخ است

آیفون 13

طبق اعلام کیتی هوبرتی، تحلیلگر مورگان استنلی، پیش‌فروش آیفون ۱۳ نشان‌دهنده‌ی تقاضای برای آن است. گویا زمان طولانی عرضه هم بیش از این که به‌دلیل کمبود قطعات باشد، به‌دلیل تقاضای اولیه‌ی بیش از حد انتظار بوده است.

گزارش‌های قبلی بیان می‌کردند اپل به‌دنبال عرضه‌ی تعداد بیشتری آیفون در بازار نسبت به سال گذشته است و تولید سری آیفون ۱۳ را ۱۵ میلیون افزایش داده که برابر با افزایشی ۲۰ درصدی است.

در روزهای گذشته ویدیوهایی از هجوم کاربران چینی به مراکز خرید برای تهیه‌ی آیفون ۱۳ در فضای مجازی منتشر شده است. در این ویدیوها به‌وضوح مشخص است که تعداد بسیاری از این افراد با تلاش بسیار با هم رقابت می‌کنند تا زودتر از سایرین به آیفون ۱۳ برسند و به همین دلیل هم فروشگاه مجبور شد تا در روز اعلام شده برای عرضه، فروش این گوشی را متوقف کند.

فروش موفق آیفون‌های امسال چندان هم جای تعجب ندارد. فارغ از برند اپل، مدل‌های استاندارد و مینی در این نسل با نسخه‌ی پایه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی عرضه می‌شوند که این ظرفیت در نسل قبلی ۶۴ گیگابایت بود. این ارتقا حافظه‌ی داخلی در حالی است که افزایش قیمتی در کار نبوده.

همچنین، به‌روزرسانی‌های ایجاد شده در دوربین، باتری و عملکرد کلی دستگاه هم از جمله عوامل دیگری هستند که با وجود کاهش قیمت نسل‌های قبلی، کاربران را همچنان به خرید آیفون ۱۳ ترغیب می‌کنند.

منبع: Phone Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما