فردی به دفتر نینتندو در ژاپن حمله کرد و تهدیدکنان گفت که دیگر بازی زباله نسازید!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شرکت نینتندو تهدید

اگر در جریان اخبار دنیای گیمینگ باشید، می‌دانید که رویداد ژاپن شرکت نینتندو منحل شد. دلیل اصلی این منحل شدن هم تهدیداتی بود که از طرف یک فرد برای نینتندو فرستاده می‌شد. این فرد باعث شده بود که فضای کاری نینتندو ناامن شده و به همین دلیل این شرکت و پلیس ژاپن به دنبال یافتن آن بودند.

حال طبق چیزی که اعلام شده فرد خاطی این ماجرا دستگیر شده است. او یک مرد ۲۷ ساله بوده که در شهر هیتاچی (Hitachi) زندگی می‌کرده است. طبق گزارشاتی که اعلام شده او ۳۸ تهدید برای شرکت نینتندو ارسال کرده و این ماجرا نزدیک به ۲ ماه ادامه داشته است. در تهدیدات این فرد ذکر شده که او شرکت نینتندو را برای ساخت بازی‌های بی‌کیفیت پشیمان خواهد کرد. در ادامه تهدید او نوشته که تمامی افراد درگیر را خواهد کشت و باید نسبت به رویدادهای بعدی خود نگران باشند!

همین تهدیدها باعث شد که رویداد بعدی شرکت نینتندو که مربوط به Splatoon Koshien 2023 بود منحل شود و این شرکت نتواند رویداد نینتندو لایو (Nintendo Live) را نیز در کنار آن برگزار کند. همه این موارد باعث آسیب شدیدی به روند کاری و عرضه بازی نینتندو وارد کرد و در نتیجه باعث شد این شرکت به دنبال فرد خاطی باشد.

شرکت نینتندو امنیت

رویدادهای شرکت نینتندو همواره با استقبال بسیار خوبی از طرف طرفداران روبرو می‌شد. در نتیجه این موارد اهمیت بسیار زیادی در دنیای گیمینگ و شرکت نینتندو داشتند و هر عاملی که به آن‌ها آسیب بزند قطعاً در دردسر بزرگی خواهد بود.

در زمان این اتفاق شرکت نینتندو اعلام کرد که به این دلیل نمی‌نخواسته رویدادها را برگزار کند که نمی‌توانسته امنیت کاربران و حضار را تأمین کند. این شرکت هرگز تجربه چنین چیزی را نداشته و در نتیجه برای آن بسیار عجیب بوده است. مخصوصاً اینکه این فرد به طور دائم به کارمندان شرکت نینتندو اشاره داشته است.

در این چند سال اخیر این تهدیدات حتی به کاربران رویداد Splatoon Koshien هم منتقل شده و در نتیجه باعث شده وضعیت بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل شرکت نینتندو تصمیم گرفت تا تمامی رویدادهای نینتندو را تا زمانی که این مشکل برطرف نشود برگزار نکند و تمام تمرکز خود را روی بهبوت وضعیت امنیتی شرکت بگذارد.

در این چند سال اخیر ما شاهد افت کیفیت در دنیای گیمینگ بودیم ولی چنین رفتاری اصلاً قابل توجیه نیست. در کل در دنیای گیمینگ افراد عجیب مثل طرفداران افراطی زیاد هستند ولی اینکه یک فرد تصمیم بگیرد حدود ۳ ماه یکی از غول‌های دنیای گیمینگ را تهدید کند بسیار عجیب است. مخصوصاً اینکه این شرکت در این مدت عملکرد چندان بدی نداشته و حتی به زودی قرار است یک کنسول جدید هم عرضه کند. نکته مثبت اینجاست که فرد خاطی دستگیر شده و حال شرکت نینتندو می‌تواند روی چیزهای دیگری تمرکز داشته باشد.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما