سازندگان Escape from Tarkov حساب کاربری بیش از ۳۰ هزار متقلب را مسدود کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Escape from Tarkov

استودیوی بتل‌استیت گیمز (Battlestate Games)؛ سازنده بازی Escape from Tarkov به تازگی تایید کرد که در تاریخ ۱۵ الی ۱۷ مارس بیش از ۳۰ هزار بازیکن متقلب یا به اصطلاح چیتر را از این عنوان بن کرده است. این خبر ممکن است باعث تعجب بسیاری شود ولی برای افرادی که با این بازی اکسترکشن شوتر محبوب آشنا هستند، این مساله آن‌چنان چیز جدیدی نیست. موج بن شدن چیترها، پروسه‌ای است که تقریبا هر ماه اتفاق می‌افتد و علی‌رغم اینکه BSG هر دفعه دسترسی ده‌ها هزار چیتر را از بازی قطع می‌کند اما به‌نظر می‌رسد افراد متقلب در این عنوان تمامی ندارند.

بازی Escape from Tarkov مدت‌ها است که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. افراد متقلب دست از سر این بازی برنمی‌دارند و همین هم باعث شده تا کیفیت بازی طی این سال‌ها پایین بیاید و عده زیادی از بازیکنان ماجراجویی‌های‌شان در این عنوان را رها کنند. از طرفی این موضوع باعث شده تا بازیکنان جدید فکر خرید و تجربه بازی را از سرشان بیرون کنند.

بازی Escape from Tarkov

چند روز پیش بود که Battlestate Games فاش کرد که در یک بازه زمانی دو ماهه، نزدیک به ۳۰ هزار چیتر را از بازی بن کرده است. این در حالی است که در ماه مارس این رقم به ۳۳ هزار نفر می‌رسید و مدتی قبل‌تر یعنی در ماه ژانویه، دسترسی تنها ۱۱ هزار متقلب در یک بازه زمانی دو هفته‌ای قطع شده بود. اگر باز هم عقب‌تر برویم، می‌بینیم که در سپتامبر سال گذشته میلادی تقریبا ۱۷ هزار نفر در بازه‌ای یک ماهه از بازی کنار گذاشته شده‌اند.

خیلی خوب است که ما آماری از متقلبان بن شده را از سوی سازنده دریافت می‌کنیم اما به‌نظر می‌رسد تعداد چیترهای Escape from Tarkov در حال افزایش و نوسان است. البته که متوقف کردن هکرها و اپراتورهای مخرب امروزی کار آسانی نیست. با این حال اگر سازندگان می‌خواهند بازی آن‌ها دوباره جان بگیرد و خیل عظیمی از گیمرها به تجربه آن بپردازند باید هر طور که شده این مشکل را حل کنند.

منبع: Insider Gaming

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما