بازی جدید لاک‌پشت‌های نینجا با الهام از گاد آو وار در دست ساخت است

۱۹ فروردین ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی جدید لاک‌پشت‌های نینجا

به نظر می‌رسد که یک بازی جدید و متفاوت از لاک‌پشت‌های نینجا با اقتباس از رمان گرافیکی The Last Ronin در دست ساخت است.

این رمان در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و داستانی تلخ را در مورد آینده‌ی لاک‌پشت‌ها روایت می‌کند. طبق گفته‌ی داگ روزن (Doug Rosen)، معاون ارشد بخش بازی‌ و رسانه‌های نوظهور در کمپانی Paramount Global به عنوان صاحب آی‌پی لاک‌پشت‌های نینجا، مانند کمیک ذکر شده، اقتباس ویدیوگیمی The Last Ronin نیز برداشتی تاریک‌ و بالغ‌تر از داستان‌های رنگارنگ این شخصیت‌ها خواهد داشت. روزن در مصاحبه‌ای این بازی اکشن نقش‌آفرینی و سوم شخص را به نسخه‌های اخیر سری گاد آو وار تشبیه کرد و گفت که این بازی به داستان منبع اقتباس خود وفادار است. The Last Ronin در آینده‌ای جریان دارد که تنها یکی از لاک‌پشت‌ها زنده مانده است.

بنابراین در حالی که سایر بازی‌های این سری مانند نسخه‌ی اخیر Shredder’s Revenge، معمولا حول محور هر چهار لاک‌پشت و گاهی اوقات متحدان آن‌ها یعنی کیسی، اسپلینتر و غیره می‌چرخیدند، The Last Ronin در وهله‌ی اول اثری با محوریت یک شخصیت خواهد بود. اگرچه روزن اظهار داشت که شخصیت‌های دیگر را می‌توان در سکانس‌های فلش‌بک کنترل کرد، اما ظاهرا اکشن بازی روی تنها لاک‌پشت بازمانده متمرکز است.

رمان The Last Ronin

گفتنی است که هویت آن لاک‌پشت تنهای The Last Ronin از همان ابتدا مشخص نبود. داستان این رمان حول محور شخصیتی نوشته شده که ماسک سیاهی بر چهره دارد و با استفاده از سلاح‌های مشهور هر چهار لاک‌پشت یعنی نانچیکو، کاتانا، سای و بو مبارزه می‌‌کند. با این حال در صفحات پایانی اولین شماره از این کمیک، هویت لاک‌پشت تنها فاش شد و او کسی نبود جز مایکل‌آنجلو. در واقع دیگر لاک‌پشت‌ها و استاد اسپلینتر، همگی توسط فوت کلن نابود شده‌اند و مایک به دنبال برقراری عدالت در شهر ویران‌شده‌ی نیویورک است.

ناشر The Last Ronin یعنی IDW Publishing، این کمیک را در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک سری پنج قسمتی عرضه کرد. داستان توسط کوین ایستمن (Kevin Eastman) نوشته شده و بر اساس ایده‌ای است که برای اولین بار پیتر لیرد (Peter Laird)، یکی از خالقان لاک‌پشت‌های نینجا، در اواخر دهه‌ی ۸۰ میلادی مطرح کرده است.

کمیک The Last Ronin

روزن در ادامه بیان کرده که فرصت‌هایی برای ساخت چندین بازی جدید از این سری وجود دارد که گروه‌های سنی مختلف را هدف قرار خواهند داد و پارامونت می‌تواند رویکردهای متفاوت و چندگانه‌ای برای این آی‌پی داشته باشد.

بازی The Last Ronin توسط یک استودیوی ناشناس در حال توسعه است و احتمالا تا چند سال دیگر عرضه نخواهد شد. روزن در نهایت اعلام کرد که آن‌ها استودیوی مناسبی برای ساخت این بازی AAA پیدا کرده‌اند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

منبع: Gematsu


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه