بازیکنان تکن ۸ از اضافه شدن بتل پس به این بازی ۷۰ دلاری ناراضی هستند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تکن 8

به تازگی بازیکنان تکن ۸ از اضافه شدن بتل پس به این بازی ۷۰ دلاری با عنوان Tekken Fight Pass ابراز ناراحتی کرده‌اند.

گفتنی است که در جریان اخیر Tekken Talk، توسعه‌دهندگان بازی فاش کردند که ویژگی جدید به نام فایت پس قرار است به بازی آید. طبق توضیحات منتشر شده، فایت پس مانند بتل پس در بازی‌های سرویس محور عمل می‌کند که در آن‌ها بازیکنان در بازه‌ی زمانی مشخص شده می‌توانند با انجام ماموریت‌های روزانه و هفتگی در بخش آنلاین، سطح خود را افزایش دهند که به نوبه‌ی خود به آن‌ها امکان می‌دهد آیتم‌های مختلفی را بدست آورند. مانند بسیاری ازبتل پس‌های بازی‌های دیگر، فایت پس دارای یک سری آیتم رایگان و یک ردیف برای آیتم‌های پولی است که در آن شاهد آیتم‌های لوکسی هستیم و بازیکنان همچنین می‌توانند سکه‌های تکن دریافت کنند و از آن‌ها برای خرید آیتم‌ها در فروشگاه تکن استفاده کنند.

این خبر خشم برخی از بازیکنان را برانگیخته است زیرا آن‌ها احساس می‌کنند که با پرداخت ۷۰ دلار برای یک بازی نباید شاهد اضافه شدن تراکنش‌های خرد در آن باشند. این در حالی است که تکن ۸ در ۲۶ ژانویه‌ی سال جاری عرضه شد و حدود یک ماه بعد از عرضه، باندای نامکو (Bandai Namco) پرداخت‌هایی درون برنامه‌ای را به همراه یک فروشگاه که در آن آیتم‌ها را می‌توان با پول واقعی خریداری کرد، به بازی اضافه کرد.

فروشگاه تکن 8

با توجه به نظرات کاربران یوتیوب و پست‌های متعدد در ساب‌رددیت تکن، به نظر می‌رسد که بسیاری از بازیکنان احساس می‌کنند که اضافه شدن بتل پس یک اقدام نه چندان جالب از سوی سازندگان است. است. کاربری در یوتیوب بیان کرده که اگر می‌دانست که سازندگان چنین برنامه‌هایی دارند، هرگز نسخه‌ی کالکتورز بازی را نمی‌خرید. او همچنین بیان کرده که سازندگان استریت فایتر ۶ حداقل این نجابت را داشته‌اند که از قبل این موضوع را به بازیکنان بگویند.

کاربر دیگری بیان کرده که سازندگان با این بازی با قیمت کامل و ۷۰ دلاری طوری رفتار می‌کنند که انگار رایگان است. فرد دیگری نوشته که نسخه‌ی آلتیمیت بازی را خریداری کرده و معتقد بوده که تمام محتوای الحاقی را با بتل پس دریافت خواهد کرد. بسیاری نیز صداقت سازندگان را زیر سوال برده‌ و اعلام کرده‌اند که آن‌ها دانسته که اگر از قبل از عرضه این موضوع را اعلام می‌کردند، با واکنش‌های منفی بسیاری مواجه می‌شدند.

در حالی که ژانر بازی‌های مبارزه‌ای در حال حاضر در شرایط خوبی قرار دارد و مهم‌ترین بازی‌های جدید این سبک یعنی مورتال کامبت ۱، استریت فایتر ۶ و تکن ۸ همگی مورد تحسین منتقدین قرار گرفته‌اند، هر سه بازی نیز به دلیل تراکنش‌های خرد پس از عرضه‌ی خود مورد انتقاد قرار گرفتند. به عنوان مثال یک ماه پس از انتشار، مورتال کامبت ۱ به دلیل اضافه شدن محتوای Halloween fatality که برای باز کردن قفل آن ۱۲ دلار هزینه نیاز بود، جنجال به پا کرد.

این در حالی است که استریت فایتر ۶ به خاطر یک کراس‌اوور با سری لاک‌پشت‌های نینجا که شامل لباس‌های جدید، لوازم جانبی، شکلک‌ها و موارد دیگر بود و برای خرید همه‌ی آیتم‌های باید چیزی حدود ۱۰۰ دلار هزینه می‌کردید، مورد انتقاد قرار گرفت. در هر صورت باید دید که واکنش سازندگان به این انتقادها چگونه خواهد بود.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما