بازی سریالی واکینگ دد در ابتدا نسخه‌ای جدید از Left 4 Dead بوده است

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Telltale Walking Dead

چند روز پیش دهمین سالگرد بازی مردگان متحرک (The Walking Dead) شرکت تلتیل (Telltale) بود. به همین علت ناشر بازی یک مستند از روند ساخت و صحنه‌‌های مختلف این بازی منتشر کرد. یکی از نکات جالبی که در این مستند به آن اشاره شد، این بود که مردگان متحرک در ابتدا دنباله بازی لفت فور دد (Left 4 Dead) بوده است.

بازی مردگان متحرک تلتیل در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. این بازی دارای یک فصل بوده و پنج قسمت مختلف داشت. همه قسمت‌ها نیز توسط منتقدان مورد ستایش قرار گرفتند. مردگان متحرک چارچوب تمامی عناوین بعدی تلتیل را مشخص کرد. به این معنا که این شرکت تصمیم گرفت عناوینی در سبک تصمیم گیری در شرایط سخت بسازد.

اگر این پروژه روند اولیه خود را پیش می‌رفت و ما شاهد دنباله لفت فور دد بودیم، به طور کلی تلتیل یک تجربه متفاوت را به طرفداران ارائه می‌داد. اینکه چرا دنباله لفت فور دد ساخته نشد، دلیلش مشخص نیست. به هرحال دنیای این بازی نیز پتانسیل زیادی داشته و می‌شود از آن یک بازی داستانی خوب ساخت.

مردگان متحرک Left 4 Dead

بازی مردگان متحرک در سبک تصمیم گیری بوده و تمرکز زیادی روی داستان دارد.

شرکت تلیتیل قصد داشته تا داستان یک مرد جوان را تعریف کند که تصمیم دارد خواهرش را بزرگ کند. به همین علت این کاراکترهایی که ما در بازی دیدیم، ساخته شدند. این  دو فرد هیچ داستان زمینه‌ای نداشته و در دنیای مردگان متحرک حضور دارند.

در ادامه مستند تصاویری از مراحل اولیه بازی مردگان متحرک تلتیل به نمایش در آمد. همینطور اینکه طراحی هیولاها و زامبی‌های مختلف نیز نشان داده شد. اکثر موارد موجود در مستند، در عنوان اصلی نیز حضور دارند.

بازی مردگان متحرک تلتیل یکی از عناوین به شدت موفق در زمینه داستان سرایی است. این بازی از پتانسیل سریال مردگان متحرک استفاده کرده و داستان بسیار زیبایی را در آن قرار داده است. تلتیل نه تنها از عوامل موفقیت این بازی درس گرفت، بلکه در عناوین آینده خود نیز از آن‌ها استفاده کرد. همین روند باعث شد تا تلتیل در زمینه داستان سرایی از شرکت‌های قوی باشد.

منبع: Eurogamer.net

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه