سونی و تنسنت در مجموع ۳۰ درصد از سهام فرام‌سافتور را خریداری کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
from software

روز چهارشنبه، سونی و تنسنت در مجموع ۳۰ درصد از سهام استودیو فرام‌سافتور را خریداری کردند که بازیکنان آن را با سری بازی‌هایی نظیر دارک سولز و بازی الدن رینگ می‌شناسند.

شرکت کادوکاوا (Kadokawa Corporation) که در شهر توکیو واقع شده است و صاحب استودیو فرام‌سافتور (FromSoftware) است، در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد که دو شرکت سونی و تنسنت سهم قابل‌توجهی از استودیو فرام‌سافتور را خریداری کرده‌اند. البته، این دو شرکت در گذشته هم بخشی از سهام فرام‌سافتور را در اختیار داشتند اما اکنون سهام خود را بیشتر کرده‌اند.

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی ۱۴.۰۹ درصد از سهام و  شرکت تنسنت ۱۶.۲۵ درصد از سهام استودیو فرام‌سافتور را خریده‌اند که در مجموع از خرید ۳۰.۳۴ درصد از سهام این شرکت خبر می‌دهد. با وجود اینکه ۳۰.۳۴ درصد از سهام این استودیو به دو شرکت سونی و تنسنت رسیده است، شرکت کادوکاوا همچنان با در اختیار داشتن ۶۹.۶۶ درصد از سهام فرام‌سافتور، بخش اعظم و عمده‌ی سهام این استودیو را در اختیار دارد.

کادوکاوا در این بیانیه توضیح داد که این سه شرکت از اکتبر ۲۰۲۱ یک اتحاد استراتژیک در حوزه‌ی انیمه و بازی را راه‌اندازی کرده‌اند. کادوکاوا گفت که از این سرمایه‌گذاری‌های اخیر برای گسترش بیشتر فرام‌سافتور در بازار جهانی و تقویت گروه‌ سه‌گانه‌ی تشکیل شده به کمک تنسنت و سونی استفاده خواهد شد.

آن‌ها بیان کردند: «از طریق این تأمین مالی، فرام‌سافتور قصد دارد سرمایه‌گذاری فعالانه‌ی خود را در توسعه‌ی بازی‌ها و آثار قدرتمندتر و تقویت ظرفیت‌های توسعه‌ی خود انجام دهد و به دنبال ایجاد چارچوبی است که امکان گسترش دامنه‌ی نشر بازی‌های خود در بازار جهانی را فراهم کند.»

با توجه به بیانیه‌ی کادوکاوا، می‌توان متوجه شد که این سه شرکت قرار است در چارچوبی مشخص منافعی را تأمین کنند. در حالی که خرید این سهام می‌تواند سودآوری بیشتری را به سونی و تنسنت برساند، از سوی دیگر به نظر می‌رسد که فرام‌سافتور می‌خواهد قدرت استودیو را در توسعه‌ی بازی و به‌خصوص انتشار بازی‌ها بیشتر کند که این کار با این سرمایه‌گذاری اخیر امکان‌پذیر می‌شود. در حالی که فرام‌سافتور در این سال‌ها همواره بازی‌های موفقی ساخته، بسیاری از بازی‌های موفق آن‌ها توسط ناشرهای بزرگ دیگری در صنعت منتشر شده است. بازی بلادبورن توسط سونی، سکیرو توسط اکتیویژن و دارک سولز و به‌خصوص بازی الدن‌ رینگ توسط بندای نامکو در بازار جهانی منتشر شده‌اند. با این حال، اگر فرام‌سافتور توانایی انتشار بازی‌های خود را داشته باشد، می‌تواند سودآوری بیشتری را تجربه کند.

از سوی دیگر، در بیانیه‌ی کادوکاوا علاوه بر سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی، به انیمه هم اشاره شده است که با توجه به حضور قدرتمند سونی و خود کادوکاوا در صنعت انیمه می‌تواند نتایج جالبی را به همراه داشته باشد.

منبع: Washington Post

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما