تنسنت استودیوی جدیدی در امریکا برای ساخت بازی‌های نسل بعد تاسیس می‌کند

۱۳ تیر ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰ ۱۳ تیر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استودیوی تنسنت Lightspeed and Quantum

غول بزرگ بازی‌سازی چین خبر از تاسیس استودیویی کاملا جدید در ایالات متحده داده است. استودیوی جدید تنسنت که Lightspeed Studio نام گرفته، توسط یکی از مدیران سابق راک‌استار گیمز رهبری می‌شود و با هدف ساخت بازی‌های بزرگ برای دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس تاسیس شده است.

اولین پروژه‌ی Lightspeed Studio یک بازی محیط باز بزرگ پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس خواهد بود.

استودیوی بازی‌سازی Lightspeed Studio، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت Lightspeed & Quantum تنسنت محسوب می‌شود. این زیرمجموعه در سال ۲۰۰۸ توسط تنسنت برای ساخت بازی‌های متعدد در شنژن چین تاسیس شده بود. شعبه‌ی لس آنجلس این استودیو، یا همان استودیوی جدید Lightspeed Studio در محل «ارنج کانتی» کالیفرنیا تاسیس شده و مدیریت آن به «استیو مارتین» سپرده شده است.

استیو مارتین پیش از این در راک‌استار گیمز سمت‌های مدیریتی متعددی را در اختیار داشته روی پروژه‌های بزرگی مثل «جی‌تی‌ای ۵» یا «رد دد ریدمپشن ۲» کار کرده است. مارتین در Lightspeed Studio هم به عنوان مدیر استودیو و هم به عنوان تهیه کننده روی ساخت بازی‌ها نظارت خواهد داشت.

استیو مارتین Rockstar Games

مارتین طی بیانیه‌ای که توسط تنسنت منتشر شده، به فرهنگ سازمانی بسیار قدرتمندی که برای این استودیوی جدید در نظر گرفته‌اند اشاره کره و گفته است که برنامه دارند تا خبری از «کرانچ»، یا همان حجم بالای کار در مدت زمانی کوتاه، در استودیو نباشد.

همین حالا هم تیمی بزرگ از افرادی با سابقه‌ی کاری در استودیوهایی مثل راک‌استار گیمز، ریسپاون، اینسامنیاک گیمز و ۲K Games جذب Lightspeed Studio شده‌اند و قرار است به زودی ساخت اولین بازی خود را کلید بزنند.

اولین پروژه‌ی Lightspeed Studio یک بازی محیط باز تراز اول برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس خواهد بود.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما