سایبرتراک تسلا سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک هنگام ارائه در گیگافکتوری تگزاس

ایلان ماسک این هفته در جشن افتتاحیه‌ی کارخانه‌ی گیگاتگزاس اعلام کرد که کمپانی تسلا سرانجام در سال ۲۰۲۳ میلادی فروش سایبرتراک را آغاز خواهد کرد.

ماسک در ارائه‌ی خود روی صحنه، خودروی تولیدی «سایبرتراک» (Cybertruck) را به نمایش گذاشت که همچنان شبیه نسخه‌های قبلی است، با این تفاوت که درهای آن دیگر دستگیره ندارند. این خودروی هوشمند متوجه می‌شود که شما کنار آن هستید و می‌داند که باید درها را باز کند.

او همچنین برای تأخیر در عرضه‌ی سایبرتراک که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ اعلام شد، عذرخواهی کرد. تاریخ اصلی و بسیار خوشبینانه‌ی تسلا برای عرضه‌ی این خودرو سال ۲۰۲۱ بود اما سپس تا سال ۲۰۲۲ و اکنون تا ۲۰۲۳ به تعویق افتاده است.

این خودروساز سایبرتراک را در گیگافکتوری تگزاس تولید خواهد کرد که انتظار می‌رود به بالاترین حجم در میان کارخانه‌های خودروسازی آمریکا تبدیل شود. ماسک به دیگر گیگافکتوری‌های برنامه‌ریزی شده در سراسر جهان هم اشاره کرد و اینکه چگونه تولید خودروها در نزدیکی محل عرضه، با محیط زیست سازگارتر است.

به گفته‌ی مدیرعامل تسلا «هیچ شرکتی در تاریخ بشریت چنین دستاوردی نداشته است.» و سال آینده همراه با «معرفی موج عظیمی از محصولات جدید» خواهد بود. علاوه بر سایبرتراک این شرکت قصد دارد تسلا «سِمی ای‌وی» (Semi EV) و همچنین محصولات دیگری که هنوز مشخص نیست را سال آینده عرضه کند. این کامیون با فناوری خودران هم برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده بود اما آغاز تولید آن هم چند بار به تعویق افتاد.

ماسک همچنین تأکید کرد که ربات انسان‌نمای «اپتیموس» (Optimus) تسلا هم سال ۲۰۲۳ تولید خواهد شد و برای هر کاری که انسان نمی‌خواهد انجام دهد، طراحی شده است. یکی دیگر از محصولاتی که ظاهرا می‌توانیم انتظار داشته باشیم یک روبوتاکسی اختصاصی است که کاملا آینده‌نگرانه طراحی شده است. با این وجود پیش از همه‌ی این‌ها تسلا امسال یک نسخه‌ی بتای گسترده از فناوری کامل خودران خود را در آمریکای شمالی راه‌اندازی خواهد کرد.

عکس کاور: ایلان ماسک هنگام ارائه در گیگافکتوری تگزاس
Credit: Tesla

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ----------

    شیشه هاش که شکست با یک پرتاب

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما