وانت هیولای سایبرتراک تسلا می‌تواند صنعت این خودروها را دگرگون کند

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۲۲:۳۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نمای جلویی سایبرتراک هیولا

طرح مفهومی وانت هیولای سایبرتراک تسلا، این هیولای خشن را کمی اهلی‌تر جلوه می‌دهد و در صورت تولید می‌تواند صنعت این خودروهای غول‌پیکر را دگرگون کند.

در دنیای خودروهای عجیب، هیچ دستگاهی وجود ندارد که ترسناک‌تر از وانت‌های هیولا (Monster Trucks) باشد. این خودروها با موتورهای عظیم و لاستیک‌های غول‌پیکر، قدرت و جنون خالص خود را به نمایش می‌گذارند و البته اگر چیزی باشد که درباره‌ی آن‌ها جا افتاده باشد، احتمالا تمام برقی نبودن آن‌هاست. اما تسلا سایبرتراک (Cybertruck) احتمالا می‌تواند این وضع را تغییر دهد.

Shubbak3D که یک مرجع متخصص طرح‌های مفهومی سه‌بعدی خودرو است، به‌تازگی طرحی را منتشر کرده که نسخه‌ی هیولای سایبرتراک تسلا را به نمایش می‌گذارد. این طرح با تلفیق قدرت سایبرتراک و نمای خودروهای هیولا، در انتقال مفهوم خود بسیار خوب عمل کرده است. در تصویر منتشر شده تغییرات بسیاری مانند کیت بدنه، سیستم تعلیق بلند و چرخ‌های غول‌پیکر دیده می‌شود.

به طور کلی این رندر چیزی را توصیف می‌کند که می‌توان آن را نسخه‌ی آینده‌ی وانت‌های هیولا دانست، در عین حال که روح کلاسیک این خودروها که همه دوستش دارند را به همراه دارد.

این خودروی کاملا الکتریکی به دلیل دارا بودن اجزای کلاسیک، باز هم قابل تشخیص است اما بدیهی است که مانند هیچ وانت هیولای دیگری نیست. با صرف نظر کردن از جزئیات طراحی، بعید نیست که چنین وسیله‌ای در آینده ساخته شود.

نمای عقبی سایبرتراک هیولا

نمای عقبی رندر سایبرتراک هیولا
Credit: Shubbak3D

هرچند اگر در آینده نسخه‌ای واقعی از این طرح مفهومی ساخته شود، نخستین وانت هیولای تمام الکتریکی در نوع خود نخواهد بود. این افتخار در حقیقت در اختیار وانت هیولای شماره ۲۰ ODYSSEY Battery BIGFOOT است که در سال ۲۰۱۲ آغاز به کار کرد. این خودرو که یکی از معتبرترین نام‌ها را در صنعت وانت‌های هیولا به همراه دارد، هنگام رونمایی از آن در هشت سال پیش جریان‌ساز بود اما به‌نظر می‌رسد که از آن زمان تا کنون، توجه زیادی را به خود جلب نکرده است.

وانت کاملا برقی بیگ‌فوت در نخستین نمایش تجاری خود، برخی از ترس‌ها و تردیدها را از میان برد. «باب ترنت» (Bob Trent) مدیر بیگ‌فوت در بیانیه‌ای اشاره کرد که این وانت غول‌پیکر مجهز به باتری توجه منتقدان را به خودش جلب می‌کند و تقریبا همین طور هم شد. وانت‌های هیولای برقی بیگ‌فوت با ۲۰ دقیقه راه رفتن پیوسته و خرد کردن چندین ماشین در این فرآیند منتقدان را شگفت‌زده کرد.

اکنون با وجود عجیب بودن، ساخت یک وانت هیولای سایبرتراک توجیهاتی هم دارد. این خودروها نمایانگر حداکثرها هستند و مصرف انرژی بالایی دارند. برای نمونه رکورد ۴۴٫۳ کیلومتر بر ساعت «دوج رامینیتور» (Dodge Raminator) در سال ۲۰۱۴ با مصرف ۵ گالن سوخت در هر ۴۰۰ متر به دست آمد که میزان قابل توجهی است.

اما اگر سایبرتراک کاملا برقی بتواند بهترین وانت‌های هیولای جهان را از نظر عملکرد شکست دهد و همچنان بازدهی بالاتری داشته باشد، دنیای وانت‌های هیولا هرگز مانند گذشته نخواهد ماند.

عکس کاور: تصویر رندر وانت هیولای سایبرتراک تسلا

Credit: Shubbak3D

منبع: Teslarati

برچسب‌ها :
دیدگاه شما