ایلان ماسک از رکوردشکنی دوباره‌ی تسلا خبر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تسلا مدل 3 نسخه‌ی 2021

در حالی که دیگر خودروسازان آمریکایی به دلیل کمبود تراشه در جهان با کاهش فروش مواجه شده‌اند، تسلا در سه ماهه‌ی سوم با تحویل ۲۴۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی الکتریکی رکوردشکنی کرد و از انتظارات فراتر رفت.

طبق گزارش منتشر شده در روز شنبه، بیشتر خودروهای تحویلی کمپانی «تسلا» (Tesla) یعنی حدود ۹۶ درصد، سدان جدیدتر «مدل ۳» (Model 3) و کراس‌اوور «مدل وای» (Model Y) بوده است. به گفته‌ی تسلا ۹۲۷۵ دستگاه از خودروهای تحویل داده شده هم شامل «مدل ایکس» (Model X) و «مدل اس» (Model S) می‌شود. این آمار فروش تسلا، نسبت به سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۷۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

علاوه بر فروش، تعداد تولیدات این خودروساز هم افزایش یافته است. تسلا در سه ماهه‌ی سوم ۲۳۷ هزار و ۸۲۳ دستگاه خودروی الکتریکی تولید کرده است که رکورد دیگری برای این شرکت محسوب می‌شود. با وجود همه‌گیری کرونا، این شرکت سال گذشته هم با دستیابی نسبی به هدف‌گذاری خود، یک روند مطلوب را طی کرده بود.

«ایلان ماسک» (Elon Musk) مدیرعامل تسلا موفقیت این شرکت را با یک توییت تبریک گفت و از تأمین‌کنندگان قطعات و شرکای لجستیکی تسلا هم تشکر کرد که با وجود مشکلات، امکان رسیدن به این رکورد را فراهم کرده‌اند.

در حالی که تسلا از پیش‌بینی‌ها هم فراتر رفته است، دیگر خودروسازان قدیمی آمریکا با کاهش فروش مواجه بوده‌اند. هرچند فروش تسلا جهانی است و این شرکت آمار منطقه‌ای ارائه نمی‌دهد.

«جنرال موتورز» (GM) بیشترین ضربه را خورد. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که ۴۴۶ هزار و ۹۹۷ دستگاه خودرو در آمریکا به فروش رسانده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد کاهش را تجربه می‌کند.

این شرکت تابستان امسال چندین کارخانه را به دلیل کمبود جهانی تراشه‌های نیمه‌رسانا و بسته‌های باتری برای خودروهای شورولت بولت EV و EUV معلق کرد. هرچند این کارخانه‌ها هم‌اکنون بازگشایی شده‌اند.

با وجود کاهش فروش، جنرال موتورز اعلام کرد که درآمد سالانه‌ی ۱۱.۵ میلیارد دلاری برنامه‌ریزی شده را تا ۱۳.۵ میلیارد دلار افزایش خواهد داد زیرا این شرکت در حال توسعه‌ی راهکارهایی برای کاهش پیامدهای ناشی از کمبود تراشه‌های نیمه‌رسانا و فراخوان کارخانه‌ی شورولت بولت EV است.

«استلانتیس» (Stellantis) یا «فیات کرایسلر» (Fiat Chrysler) سابق هم از کاهش ۱۸ درصدی فروش خود در آمریکا خبر داده است. این در حالی است که فورد هنوز آمار فروش خود را اعلام نکرده است.

عکس کاور: تسلا مدل ۳ نسخه‌ی ۲۰۲۱
Credit: Tesla

منبع: Tech Crunchبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما