رانندگی تمام خودکار تسلا در اختیار رانندگان بیشتری قرار می‌گیرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامانه‌ی رانندگی تمام خودکار تسلا

ایلان ماسک از فعال شدن سیستم رانندگی تمام خودکار خودروهای تسلا برای کاربران بیشتر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گفته‌ی ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت، مشتریانی که علاقه‌مند به استفاده از نسخه‌ی آزمایشی سیستم رانندگی تمام خودکار تسلا هستند، ممکن است در دو هفته‌ی آینده این شانس را داشته باشند. او در یک توییت خاطرنشان کرد که طی چند هفته‌ی آینده نرم‌افزار بتا برای رانندگی کاملا خودکار به صورت گسترده‌تری در دسترس قرار می‌گیرد.

تسلا در اواخر ماه اکتبر نسخه‌ی بتای رانندگی تمام خودکار (FSD) را برای اولین گروه از رانندگان منتشر کرد. از آن زمان، این شرکت برای کمک به ایمن‌سازی سیستم، داده‌های رانندگان را جمع‌آوری می‌کند. اگرچه این نرم‌افزار هنوز با یک محصول نهایی فاصله دارد، زیرا تسلا برای کمک به بهتر شدن سیستم به مالکان خودرو اعتماد می‌کند. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود: «این نرم‌افزار هنوز ممکن است در بدترین زمان کار اشتباهی انجام دهد. ما هنوز هم هر راننده‌ای را تشویق می‌کنیم که به یاد داشته باشد FSD برخلاف نام آن، خودروهای تسلا را به یک خودران تبدیل نمی‌کند.»

با گفته‌های جدید ماسک، به‌نظر می‌رسد که تسلا احساس می‌کند به جایی رسیده است که می‌تواند رانندگان بیشتری را به استفاده از FSD دعوت کند. تسلا سال‌ها ۸۰۰۰ دلار اضافی برای این گزینه می‌گرفت درحالی که با وجود اینکه این سامانه هنوز وجود نداشت. به تدریج و به مرور زمان این شرکت مجموعه ویژگی‌های خود را گسترش داد که شامل تشخیص چراغ راهنمایی و تغییر خودکار خط حرکت در بزرگراه هم می‌شد. اما در نهایت در ماه اکتبر FSD شروع به جان گرفتن کرد. اکنون تا حدودی پیشرفت داشته و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده رانندگان بیشتری قادر به آزمودن آن باشند. سیستمی که پس از عرضه‌ی کامل ۱۰ هزار دلار هزینه دارد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از عملکرد سامانه‌ی رانندگی تمام خودکار (FDS)

Credit: Tesla

منبع: Road Showبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما