مجموعه‌ی اساسینز کرید رکورد فروش جدیدی برای یوبی‌سافت ثبت کرد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی اساسینز کرید والهالا

طبق اعلام رسمی شرکت یوبی‌سافت، مجموعه بازی اساسینز کرید در سال گذشته از نظر فروش بهترین سال خود را تجربه کرده است و با افزایش درآمد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است.

مدتی پیش در جریان گزارشی رسمی شرکت یوبی‌سافت اعلام کرد که درآمد سالیانه مجموعه بازی اساسینز کرید نسبت به رکورد قبلی خود در سال مالی ۲۰۱۲ (که تا ماه مارس ۲۰۱۳ را شامل می‌شود) حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است. یوبی‌سافت همچنین در فوریه اعلام کرده بود که به خاطر عرضه‌ی بازی اساسینز کرید والهالا توانسته قدرتمندترین سه‌ماهه‌ی مالی خود را تجربه کند.

این شرکت در ماه نوامبر ۲۰۲۰ خبر داد که دوازدهمین قسمت اصلی و بزرگ مجموعه بازی اساسینز کرید، یعنی والهالا توانسته در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود بیش از هفته‌ی اول هر کدام از دیگر قسمت‌های این مجموعه فروش داشته باشد. مجموعه بازی اساسینز کرید که اولین قسمت آن در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است، تاکنون توانسته بیش از ۱۵۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش کند.

البته، بازی اساسینز کرید ۳ همچنان رکورد فروش این مجموعه در دوره‌ی سه‌ماهه‌ی مالی اول بعد از عرضه‌ را به نام خود ثبت کرده است. هرچند عامل مهم در این رکورد به تاریخ عرضه‌ی این آثار هم مربوط می‌شود. اساسینز کرید ۳ در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲ عرضه شد، این در حالی است والهالا در ماه نوامبر به انتشار رسید که به آخر سال نزدیک‌تر است و همین قضیه فرصت آن را برای فروش بیشتر و پشت سر گذاشتن رکورد اساسینز کرید ۳ کمتر کرد. اساسینز کرید ۳ تا پایان دسامبر حدود ۱۲ میلیون نسخه فروش کرده بود.

بازی اساسینز کرید والهالا

فردریک دوگه، مدیر مالی ارشد یوبی‌سافت، در گزارش خود در ماه فوریه اعلام کرده است: «فروش اساسینز کرید ۳ تا پایان دسامبر همچنان بزرگ‌ترین عرضه‌ی این مجموعه به حساب می‌آید اما با احتساب ارزش‌گذاری دقیق، اساسینز کرید والهالا بزرگترین عرضه‌ی تاریخ این مجموعه بوده است.»

در جریان گزارش مالی سالیانه یوبی‌سافت، ایوز گیلموت، مدیر شرکت، بیان کرد که والهالا کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است، با این حال او به این نکته هم اشاره کرد که باید عملکرد قدرتمند قسمت‌های پیشین این مجموعه را هم در موفقیت اساسینز کرید والهالا در نظر بگیریم.

فردریک دوگه هم در صحبت‌های خود می‌گوید: «چیزی که ما در مواجه با اساسینز کرید مشاهده کردیم این بود که اثری شگفت‌انگیز داریم و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که محتوای پس از عرضه‌ی آن را گسترش دهیم و پشتیبانی آن را به طولانی‌ترین و قدرتمندترین در این مجموعه بازی تبدیل کنیم. بنابراین ما به‌صورت جدی تصمیم گرفته‌ایم که مجموعه را بر پایه‌ی المان‌های نقش‌آفرینی بسازیم و در واقع در کوتاه‌مدت این تمرکز و مسیر مجموعه بازی اساسینز کرید خواهد بود. این روند در سال مالی ۲۰۲۲ و حتی بعد از آن ادامه خواهد داشت.»

پنجشنبه شرکت یوبی‌سافت تریلر اولین گسترش‌دهنده‌ی بزرگ بازی اساسینز کرید والهالا را رونمایی کرد. این گسترش‌دهنده هم‌اکنون به‌صورت رسمی عرضه شده است. گسترش‌دهنده‌ی داستانی دوم بازی هم معرفی شده و قرار است در تابستان سال ۲۰۲۱ منتشر شود.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه