چگونه بهترین سایه‌ی ابرو را انتخاب کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
بهترین سایه‌ی ابرو

ابروها یکی از اجزای صورت هستند که زیبایی آن‌ها تاثیر شگرفی بر زیبایی کلی صورت دارد. از جمله کارهایی که می‌توان برای برای زیباتر ساختن ابروها انجام داد پر پشت‌تر کردن و حالت دادن به ابروها است که به این منظور می‌توان از مداد ابرو، سایه‌ی ابرو و وسایل آرایش مختلف استفاده کرد. در میان این لوازم آرایش سایه‌‌ی ابرو جزو پرطرفدارترین‌ها است اما هنگام خرید آن باید بدانید که بهترین سایه‌ی ابرو کدام است، چه مارکی را باید تهیه کنید و چه رنگی برایتان مناسب‌تر است. در این مطلب به بررسی و شرح این مساله که بهترین سایه‌‌ی ابرو چیست پرداخته‌ایم.

سایه‌ی ابرو چیست؟

سایه‌‌ی ابرو یکی از لوازم آرایشی کاربردی برای افرادی است که ابروهای کم پشتی دارند یا دوست دارند فرم یا رنگ ابروهایشان را به صورت موقت تغییر دهند. سایه‌ی ابرو نقاط کم پشت و خالی ابرو را می‌پوشاند و باعث می‌شود ابروها ظاهری طبیعی‌تر داشته باشند و نکته‌ی مثبتی که دارد این است که مانند مداد ابرو باعث ریزش ابروها نمی‌شود. علاوه بر این با استفاده از سایه‌ی ابر دیگر نیازی به رنگ کردن مکرر ابروها نیست و ابروهایتان سالم‌تر می‌مانند.

مزایای استفاده از سایه‌ی ابرو

مزایای سایه‌ی ابرو

استفاده از سایه‌ی ابرو باعث پر پشت نشان داده شدن ابروها و فرم دادن به آن‌ها می‌شود. علاوه بر این مزایای دیگری هم دارد که در ادامه شرح داده شده‌اند:

ایجاد عمق و بعد در صورت

سایه‌ی ابرو می‌تواند به جذابیت بیشتر چشم‌ها کمک کرده و باعث ایجاد عمق و بعد در صورت شود.

اصلاح شکل ابروها

سایه‌ی ابرو به اصلاح شکل ابروها و متناسب ساختن آن‌ها با صورت کمک کند.

ماندگاری و دوام بالا

سایه‌ی ابرو نسبت به مداد ابرو ماندگاری بیشتری دارد و به راحتی پخش نمی‌شود و نمی‌ریزد.

امکان هایلایت و برجسته‌سازی ابرو

از سایه‌ی ابرو می‌توان برای برجسته‌سازی و هایلایت کردن ابروها استفاده کرد.

امکان ایجاد خط ابرو

از سایه‌ی ابرو می‌توان برای ایجاد خط ابرو که باعث مرتب‌تر نشان دادن ابروها می‌شود استفاده کرد.

امکان پوشاندن موهای سفید ابرو

با استفاده از سایه‌ی ابرو می‌توان موهای سفید را پوشانده و صورت را جوان‌تر و سرحال‌تر نشان داد.

ویژگی‌های بهترین سایه‌ی ابرو

ویژگی‌های بهترین سایه‌ی ابرو

سایه‌ی ابرو به صورت کلی در دو مدل کرمی و پودری تولید می‌شود و مدل پودری آن بافتی فشرده داشته و مدل کرمی آن هم بافتی نیمه جامد دارد. سایه‌های پودری پیش از سایه‌های کرمی ابداع شدند اما سایه‌های کرمی ماندگاری بیشتری نسبت به سایه‌های پودری دارند. قیمت سایه‌ ابرو های مختلف هم با هم متفاوت است.

معیارهای مهمی که باید در انتخاب بهترین سایه‌‌ی ابرو در نظر بگیرید در ادامه آورده شده‌اند:

دوام و ماندگاری بالا از معیارهای کلیدی بهترین سایه‌ی ابرو

با وجود اینکه سایه‌ی ابرو دائمی نیست و ماندگاری موقت دارد اما با همین حال دوام آن اهمیت زیادی دارد زیرا باید چندین ساعت روی ابروها بماند و نیازی به تمدید مرتب آن نداشته باشید. بنابراین استفاده از محصول مرغوب و باکیفیت اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

داشتن رنگدانه‌های قوی

نکته‌ی بسیار مهمی که در رابطه با سایه‌ی ابرو وجود دارد داشتن رنگدانه‌های قوی و غنی است. زیرا اگر سایه‌ی ابرو رنگدانه‌های ضعیف و کمرنگی داشته باشد مجبور می‌شوید چندین بار آن را روی ابروهایتان بکشید و ممکن است پوشش غیر یکنواخت و نامناسبی روی ابروهایتان ایجاد شود و علاوه بر این رنگ ایجاد شده روی ابروهایتان هم غیرطبیعی به نظر برسد. بنابراین هنگام خرید حتما به پیگمنت سایه و کیفیت رنگدانه‌های آن توجه کنید.

ضد حساسیت بودن فاکتور مهم انتخاب بهترین سایه‌ی ابرو

بهترین برندهای سایه‌ی ابرو اغلب غیر حساسیت‌زا هستند اما در صورتی که سایه‌ی ابرو کیفیت پایینی داشته باشد ممکن است آلرژ‌های پوستی‌ای مانند خارش، التهاب و سوزش ایجاد کند که منجر به ریزش ابرو و ضعیف شدن تارهای آن می‌شود. بنابراین هنگام خرید سایه‌ی ابرو حتما به نبود پارابن و مواد شیمیایی حساسیت‌زا در آن دقت کنید.

پخش نشدن و عدم ریزش

سایه‌های کرمی ریزش ندارند اما در رابطه با سایه‌های پودری ریزش و پخش شدن مشکل‌ساز است بنابراین در صورت تمایل به استفاده از مدل پودری حتما باید بهترین سایه‌ی ابرو پودری را بخرید زیرا در غیر این صورت سایه‌ی ابروهای پودری بی‌کیفیت می‌توانند با ریزش دور ابرو و چشم باعث خراب شدن آرایش شوند.

داشتن بافت سبک معیار کلیدی بهترین سایه‌ی ابرو

در رابطه با هر دو مدل سایه‌ی ابرو یعنی کرمی و پودری، سبک و نرم بودن بافت یکی از فاکتورهای مهم و تعیین کننده در هنگام خرید بهترین سایه‌ی ابرو است. دلیل اهمیت این موضوع این است که سنگینی سایه باعث می‌شود ابروها جلوه‌ی طبیعی خود را از دست دهند و علاوه بر این خود فرد احساس سنگینی روی ابروهایش می‌کند.

چگونه از سایه‌ی ابرو استفاده کنیم؟

زیبایی ابروها تاثیر شگرفی بر زیبایی صورت دارد بنابراین استفاده‌ی اصولی و صحیح از سایه‌ی ابرو می‌تواند به زیبایی هرچه بیشتر چهره کمک کند. سایه‌ی ابرو اغلب مشکلاتی مانند کم پشتی، خالی بودن فضاهای بین ابرو و عدم تناسب ابروها را حل می‌کند. در ادامه روش صحیح استفاده از این محصول برای ایجاد شکل مناسب ابروها آورده شده است:

 • در ابتدا باید با استفاده از یک برس ابروها را شانه کنید تا مرتب شوند.
 • سپس با استفاده از سایه‌ی ابرو خط ابرو را مشخص و رسم کنید.
 • پس از آن با استفاده از براش مخصوص، سایه‌ی ابرو را روی ابروها و داخل خط ابروها بکشید.
 • با استفاده از براش سایه‌ی ابرو را به صورت کامل پخش کنید تا ظاهری یکنواخت و مرتب ایجاد شود.

بهترین رنگ سایه‌ی ابرو

رنگ بهترین سایه‌ی ابرو

برای انتخاب بهترین رنگ سایه‌ی ابرو باید به رنگ پوست و موها دقت کرد. نکته‌ی مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید تناسب رنگ سایه‌ی ابرو با رنگ ابروها است. رنگ مو هم عامل تعیین کننده‌ی دیگری در رنگ سایه‌ی ابرو است و همیشه باید رنگ مو و رنگ سایه‌ی ابرو باهم کمی تضاد داشته باشند. رنگ سایه‌‌ی ابروی ایدئآل باید یک یا دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ موها باشد. به عنوان مثال در صورتی که موهای فرد بلوند باشد بهتر است سایه‌ی ابرو را یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ مو انتخاب کند تا چهره‌ی شاداب‌تری داشته باشد. علاوه بر این در صورتی که موهای فرد تیره باشد هم توصیه می‌شود سایه‌ی ابروی یک درجه روشن‌تر را انتخاب کند.

بهترین رنگ سایه‌ی ابرو برای انتهای ابروها رنگ تیره‌تر است زیرا به دلیل نازک بودن انتهای ابرو جلوه‌ی بیشتری پیدا می‌کند. انتخاب رنگ مناسب سایه‌ی ابرو باعث می‌شود علاوه بر پر شدن قسمت‌های خالی، ابرو ظاهر زیبایی هم پیدا کند.

نکات استفاده از سایه‌ی ابرو

استفاده از بهترین سایه‌ی ابرو می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ابروها را از نامنظم‌ترین حالت ممکن به حالت مرتب و شیک تبدیل کند. اما به این منظور باید به چند نکته توجه داشته باشید که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

 • در استفاده از سایه‌ی ابرو زیاده‌روی نکنید. مقدار کم آن کافی است و می‌تواند ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند.
 • حتما سایه ابرو را به صورت کامل روی ابروهایتان پخش کنید تا ظاهر غیرطبیعی و غیریکنواخت روی ابروها ایجاد نشود.
 • در انتخاب بهترین رنگ سایه‌ی ابرو به رنگ مو و ابروهای خود دقت کنید. رنگ سایه‌ی ابرو باید با رنگ ابروهایتان متناسب بوده اما نسبت به رنگ موهایتان یک یا دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر باشد.

بهترین مارک سایه‌ی ابرو

بهترین برندها

در ادامه به معرفی بهترین سایه‌ی ابروهای ایرانی و بهترین مارک‌های سایه‌ی ابرو که جزو پرفروش‌ترین سایه ابروهای فروشگاه دیجی کالا هستند می‌پردازیم. سایه‌ی ابرو آکوا یکی از بهترین برندهای سایه‌ی ابرو  است و در ادامه سایر برندهای پرفروش و برتر سایه‌ی ابرو را معرفی می‌کنیم.

۱. سایه‌ی ابرو‌ی این لی

برند این لی سایه‌ی ابروهای خود را در سه رنگ عرضه کرده است که در هر سه تناژهای زیبایی از رنگ قهوه‌ای وجود دارد. ویژگی شاخص این برند این است که برای تولید محصولات خود از هیچ ترکیب مضری استفاده نمی‌کند. در ادامه ویژگی‌های سایه‌ی ابرو‌ی این لی آورده شده‌اند:

 • بافت پودری، نرم و لطیف
 • ایجاد جلوه‌ی مات، طبیعی و ابریشمی
 • ماندگاری و دوام طولانی
 • فرمولاسیون فاقد نگهدارنده و تالک
 • ایجاد پوشش کامل و یکدست
سایه ابرو این لی مدل 01

۲. سایه‌ی ابروی لیدی میکاپ

سایه‌ی ابروی لیدی میکاپ جزو محصولات طبیعی و ارگانیک است که در آن داشتن روغن بادام و موم زنبود منجر به پرپشتی و تقویت ابروها می‌شود. علاوه بر این ماندگاری بسیاری داشته و با آب پاک نمی‌شود.

سایه ابرو لیدی میکاپ شماره 4

۳. سایه‌ی ابرو‌ی لالا تاپ

اگر به دنبال بهترین سایه‌ی ابروی مشکی هستید این مدل انتخاب مناسبی است زیرا دارای ویتامین بوده و در دو رنگ مشکی و دودی موجود است.

سایه ابرو لالا تاپ شماره E8

۴. پالت سایه ابرو دودو گرل

این پالت سایه‌ی ابرو سه تایی بوده و به دلیل داشتن سه رنگ برای همه‌ی افراد مناسب است زیرا افراد با هر رنگ ابرویی می‌توانند از یکی از رنگ‌های آن استفاده کنند. بافت این سایه‌ی ابرو سبک بوده و جلوه‌ای مات و طبیعی دارد.

 پالت سایه ابرو دودو گرل کد 03

۵. سایه ابرو کالیستا

سایه‌ی ابرو‌ی پودری دوتایی کالیستا بافتی پودری و کاملا نرم دارد و با قرار گرفتن در بین تارهای ابرو، فضاهای خالی را به خوبی پوشش می‌دهد. رنگدانه‌های غنی این سایه‌ی ابرو، پوشش یکدستی روی ابروها ایجاد کرده و رنگ تارهای ابرو را تغییر می‌دهند. این سایه‌ی ابرو دو رنگ متفاوت تیره و روشن دارد و هر فردیبا توجه به رنگ مو و ابروی خود می‌تواند رنگ سایه‌ی ابروی مناسب را انتخاب کند. ماندگاری و دوام این محصول بالا بوده و جلوه‌ی طبیعی و زیبایی را ایجاد می‌کند.

سایه ابرو کالیستا مدل Design شماره EB01

۶. سایه ابرو گلدن رز

سایه‌ی ابروی گلدن رز ساختاری پودری و لطیف داشته و به مرتب و یکدست شدن ابروها کمک می‌کند. استفاده از این سایه‌ی ابرو می‌تواند فرم ابروها را به شکل طبیعی تغییر داده و پر پشت‌تر نشان دهد. از جمله نقاط قوت آن می‌توان به ماندگاری در برابر تعریق، ماندگاری بالا و عدم نیاز به تمدید در طول روز اشاره کرد.

سایه ابرو گلدن رز مدل 2442 شماره 106

۷. سایه ابرو وت اند وایلد

کیت سایه‌ی ابروی ضد حساسیت آلتیمیت برا وت ان وایلد در دو طیف رنگی قهوه ای روشن و قهوه ای تیره در دسترس قرار دارد. این سایه‌ی ابرو یک پالت آرایشی فوق العاده برای پرپشت جلوه دادن و حالت دهی به ابرو است. محتویات این ست شامل دو عدد سایه‌ی ابرو با تناژ رنگی قهوه ای روشن و تیره، یک وکس نرم و حالت دهنده، یک عدد براش مخصوص ابرو و یک عدد موچین است. رنگدانه‌های غنی و پیگمنت بالای سایه ابروهای این پالت، باعث ایجاد جلوه ای طبیعی و پرپشت در ابروها می‌شود. به وسیله‌ی براش مخصوص ابرو‌ی آن می توانید به راحتی نقاط خالی و کم پشت بین ابروهای خود را با سایه‌ی ابرو پر کنید. جلوه‌ی این سایه‌ی ابرو روی ابروها مات و مخملی بوده و به راحتی ابروها را به سمت بالا لیفت و مرتب می کند.

کیت سایه ابرو وت اند وایلد مدل ultimatebrow شماره E963

۸. سایه‌ی ابروی چانلانیا

پالت سایه‌ی ابروی چانلانیا از جمله محصولات حرفه‌ای برای ایجاد خط ابرویی است که در تمام طول روز ماندگاری داشته باشد. این پالت سایه‌ی ابرو با داشتن مواد اولیه‌ی غنی باعث رشد و تقویت ابروها نیز می‌‌شود. رنگ این سایه‌ی ابرو قهوه‌ای متوسط بوده و از جمله ویژگی‌های آن ماندگاری بالا، تقویت کنندگی، نداشتن پارابن و چربی هستند.

پالت سایه ابرو چانلانیا شماره 02

۹. پالت سایه‌ی ابروی کنویس

محصولات این برند ایرانی کیفیت بالایی دارند و به راحتی با دیگر محصولات خارجی رقابت می‌کنند. سایه‌ی ابرو‌ی کنویس یکی از مرغوب‌ترین محصولات این برند به شمار می‌رود و در چند طیف رنگی در دسترس است.

پالت سایه ابرو کنویس شماره 01

۱۰. سایه ابرو میستار

سایه‌ی ابروی میستار به خوبی می‌تواند ابروهای کم پشت را بپوشاند زیرا پوشش دهی عالی و یکنواختی در سطح ابرو داشته و همچنین ۹ طیف رنگی و کاملا طبیعی دارد. این سایه‌ی ابرو دوام و ماندگاری طولانی‌ای داشته و بافت آن سبک و لطیف است و در صورتی که آن را به همراه آب استفاده کنید ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت.

سایه ابرو میستار شماره 2


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما