«قهرمان» برای رقابت در اسکار ۲۰۲۲ واجد شرایط اعلام شد

۱۶ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نقد فیلم قهرمان

آکادمی اسکار اسامی فیلم‌ها برای رقابت در بخش بین‌المللی ۲۰۲۲ را اعلام کرد و «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران را واجد حضور در این رقابت دانست.

آکادمی علوم و هنرهای تصویری متحرک فهرست فیلم‌های واجد شرایط برای حضور در رقابت نود و چهارمین دوره اسکار را در بخش‌های فیلم بین‌المللی، انیمیشن بلند و مستند بلند اعلام کرد.

در این فهرست در بخش انیمیشن بلند ۲۶ فیلم، در بخش فیلم مستند بلند ۱۳۸ فیلم و در بخش بین‌المللی ۹۳ فیلم واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند. «قهرمان» اصغر فرهادی نماینده ایران نیز در این فهرست جای دارد.

«قهرمان»در بخش بین‌الملل با این فیلم‌ها رقابت می‌کند:
«آزادی بزرگ» از اتریش، «جزیره درون» از آذربایجان، «صخره نوردها» از چین، «تیتان» از فرانسه، «دست خدا» از ایتالیا به کارگردانی پائولو سورنتینو، «ماشین مرا بران» از ژاپن، «بدترین آدم دنیا» از نروژ، «رییس خوب» از اسپانیا و «فرار» از دانمارک.

همچنین در این لیست فیلم «کوپه شماره ۶» از فنلاند نیز حضور دارد. این فیلم جزو نامزدهای نخل طلای ۲۰۲۱ قرار داشت و با نقدهای مثبتی از سوی منتقدان روبرو شده بود. برخی از منتقدان «کوپه شماره ۶» را جدی‌ترین رقیب «قهرمان» و از شانس‌های اول کسب اسکار می‌دانند.

فهرست اولیه نامزدهای بهترین مستند و بهترین فیلم بین‌المللی ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

نامزدهای اسکار نود و چهارم ۸ فوریه ۲۰۲۲ معرفی و مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۷ مارس ۲۰۲۲ در دالبی تیاتر هالیوود برگزار می‌شود.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه