آیفون ۱۴ می‌تواند برای ارسال پیام اضطراری به ماهواره متصل شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14 ماهواره

اپل با معرفی سری آیفون ۱۴ این امکان را به کاربرانش داده که با اتصال به ماهواره حتی در صورت از دست دادن آنتن هم هیچ نگرانی از بابت برقراری ارتباط با سرویس‌دهنده‌های اضطراری نداشته باشند.

اپل دقایقی پیش و در رویداد Far Out خود از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ رونمایی کرد. اگرچه مدل استاندارد هیچ تغییری در مقایسه با قبل نداشته، ولی اپل با اضافه کردن آیفون ۱۴ پلاس به مجموعه، حذف مدل مینی و تجهیز مدل‌های پرو به قابلیت‌های جذابی نظیر حفره به‌جای ناچ، پردازنده‌ی قدرتمند A16، نمایشگر بسیار باکیفیت و دوربین اصیل ۴۸ مگاپیکسلی، کاربرانش را حسابی خوشحال کرده است.

اما معتقدیم در میان این همه ویژگی خوب، یک قابلیت جذاب هم وجود دارد که اگر اهمیتش بیشتر از موارد یادشده نباشد، کمتر هم نیست. در رابطه با اتصال ماهواره‌ای حرف می‌زنیم که به آیفون‌ها این اجازه را می‌دهد تا حتی در شرایطی که آنتن هم ندارند، بتوانند با اتصال به ماهواره، پیام‌های اضطراری ارسال کنند.

نخست اینکه این قابلیت به کاربران کمک می‌کند گوشی خود را در جهتی قرار دهند که بتواند بیشترین سیگنال را دریافت کند. وقتی ارتباط برقرار شد، کاربر می‌تواند با سرویس‌دهنده‌های اضطراری ارتباط برقرار کند.

آیفون 14 ماهواره

طبق توضیحات اپل، ارسال پیام از طریق این قابلیت به خاطر محدودیت‌هایی که ارتباط با ماهواره دارد، به مراتب بیشتر از زمانی که در حالت عادی پیام ارسال می‌کنید طول خواهد کشید. بنابراین اپل یک سری پرسش‌هایی مطرح می‌کند نظیر «آیا کسی آسیب دیده است» و همچنین پاسخ آن‌ها هم به صورت چند گزینه‌ای به نمایش در می‌آید تا شما از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. بدین ترتیب، حجم پیام‌ها به یک سوم حجم معمولی کاهش پیدا می‌کند تا فرایند ارسال آن‌ها سریع‌تر صورت بگیرد.

اپل می‌گوید وقتی پیام به ماهواره ارسال شود، به مراکز پاسخ‌دهی اضطراری هدایت خواهد شد. اگر این مراکز فقط برای تماس‌های صوتی در دسترس باشند، پیام ابتدا به مرکز پاسخگویی منتقل می‌شود تا آن‌ها با مراکز اضطراری تماس برقرار کنند.

قابلیت اتصال به ماهواره برای ارسال پیام اضطراری به مدت دو سال برای کاربران سری آیفون ۱۴ به صورت رایگان در دسترس قرار خواهد داشت. مشخص نیست بعد از گذشت دو سال، کاربران باید برای استفاده از آن چقدر پرداخت کنند.

منبع: Engadget

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. بردیا

    این ماهواره ها برای کدام شرکت است چرا هیچ اسمی ازش برده نشده؟ آیا اپل و استارلینک دارن با هم همکاری میکنن؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما