گلکسی نوت در قالب سری S اولترا به زندگی ادامه خواهد داد

۱۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی نوت S اولترا

سامسونگ ظاهرا قصد دارد تمام گوشی‌های سری S اولترا را مثل S22 اولترا از این پس با ظاهر گوشی‌های گلکسی نوت راهی بازار کند تا بدین ترتیب گوشی‌های محبوب سری نوت همچنان در بین کاربران باقی بمانند.

سامسونگ سری گلکسی نوت را بعد از عرضه‌ی گلکسی نوت ۲۰، رسما بازنشسته کرد و دیگر شاهد سری نوت ۲۱ نبودیم. این تصمیم سامسونگ باعث شد بسیاری از کاربران شرکت کره‌ای از این رفتار شرکت ناامید شوند چون گوشی‌های سری نوت به خاطر بهره‌مندی از قلم و طراحی مستطیلی جذابی که داشتند، همیشه مورد پسند کاربران واقع می‌شدند. گوشی‌هایی که تعریف جدیدی از طراحی را به کاربران ارائه دادند و کلمه‌ی جدیدی را تحت عنوان «فبلت» یعنی ترکیبی از تبلت و گوشی را به فرهنگ لغت عاشقان فناوری اضافه کردند.

شرکت کره‌ای تصمیم گرفت در راستای جبران این فقدان، گلکسی S21 اولترا را با پشتیبانی از قلم راهی بازار کند. اما طراحی این گوشی شبیه به گوشی‌های سری گلکسی S بود و تنها وجه تمایز آن با گوشی‌های سری نوت، پشتیبانی آن از قلم بود، نه اینکه قلم را در خود داشته باشد. این یعنی کاربر باید قلم را به صورت جداگانه برای آن تهیه می‌کرد. این گوشی اصلا نتوانست آنطور که باید نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند و همین موضوع هم سبب شد شرکت مجاب شود در نسل بعد تغییرات گسترده‌ای را به وجود بیاورد.

اینطور شد که گلکسی S22 اولترا با پشتیبانی از قلم و طراحی کاملا شبیه به طراحی گوشی‌های سری گلکسی نوت راهی بازار شد. پشتیبانی از قلم هم به معنای خرید آن به صورت لوازم جانبی نبود، بلکه قلم درون یک اسلات درون خود گوشی وجود داشت تا کاربر عملا یک گوشی گلکسی نوت را با نامی متفاوت شاهد باشد. چه فرقی می‌کند گوشی چه نامی داشته باشد؟ مگر غیر از این است که ما S22 اولترا را همان نوت ۲۲ اولترا می‌دانیم؟ چون هیچ مشخصه‌ای از این گوشی شبیه به گوشی‌های سری S نیست.

سامسونگ زمانی که از S22 اولترا رونمایی می‌کرد، اشاره‌ای نکرد که این محصول قرار است ادامه‌دهنده‌ی سری نوت باشد، بلکه فقط به تعریف و تمجید از آن پرداخت تا به کاربران این حس دست بدهد که این خود گلکسی S22 اولترا است که این میزان از قابلیت‌های جذاب به آن اضافه شده و نه یک محصول جانشین سری نوت.

اما مدیرعامل این شرکت یعنی TM Roh، به‌تازگی رسما تأیید کرد که از امسال به بعد، سری گلکسی نوت در قالب گوشی‌های گلکسی S اولترا به زندگی ادامه خواهد داد. اطلاعات مربوط به این موضوع را افشاگر معروف حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe منتشر کرده که البته نمی‌توانیم بگوییم بر اساس حدس و گمان است چون TM Roh واقعا این حرف‌ها را در جریان کنفرانس اخیر سامسونگ مطرح کرد.

این حرف TM Roh یعنی گلکسی نوت‌ها دیگر قرار نیست با قیمت ارزانی راهی بازار شوند چرا که با نام گران‌ترین گوشی از سری گلکسی S در دسترس قرار می‌گیرند. بنابراین آن دسته از کاربرانی که عاشق گوشی‌های سری نوت هستند اما بودجه‌ی محدودی دارند، باید خود را به خرید گوشی‌هایی قانع کنند که اصلا هیچ شباهتی با سری نوت ندارند (S و S پلاس).

البته همه‌ی ما پیش از این هم می‌دانستیم که گلکسی S اولترا در واقع همان نوت است اما حالا که مدیرعامل شرکت کره‌ای رسما این موضوع را اعلام کرده، می‌توانیم با قاطعیت بیشتری به آینده نگاه کنیم.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه