سایلنت هیل ۱ توسط طرفداران بازسازی می‌شود؛ گیم‌پلی آن را تماشا کنید

۶ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازسازی سایلنت هیل 1

زمانی که یک نسخه‌ی جدید از سری ترسناک سایلنت هیل در مراسم‌های بازی هفته‌های اخیر معرفی نشد، بسیاری از طرفداران ناامید شدند. با این حال برای کسانی که مشتاق بازگشت به فضای ترسناک بازی اول مجموعه هستند، خبرهای خوبی منتشر شده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی سایلنت هیل ۱ توسط گروهی با نام Codeless Games، با موتور بازی‌سازی آنریل انجین ۵ در دست توسعه است. خبر خوب این است که ویدیویی ۱۰ دقیقه‌ای از گیم‎پلی این نسخه منتشر شده که بر مدرسه‌ی Midwich تمرکز دارد. این مدرسه یکی از مکان‌های اصلی بازی است که هری میسون به عنوان شخصیت اصلی داستان، در تلاش برای یافتن دختر گمشده‌اش به کاوش در آن می‌پردازد.

به نظر می‌رسد که سازندگان در این نسخه در ارائه‌ی اتمسفر و فضای ترسناک آن عملکرد بسیار خوبی نشان داده‌اند. نورپردازی، افکت‌های خون، پخش شدن صدای گام‌های میسون در حالی که سالن‌های مدرسه را جستجو می‌کند و غیره، همگی جذاب کار شده‌اند. البته فضای نسخه‌ی بازسازی شده اندکی روشن‌تر از نسخه‌ی اصلی بازی است و این تا حدودی از تنش و استرس آن می‌کاهد، اما همچنان شاهد اتمسفر و لحن سنگین و ترسناکی هستیم.

بازسازی سایلنت هیل 1

سایلنت هیل به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های ترس و بقا در تاریخ بازی‌های ویدیویی در نظر گرفته می‌شود. این سری مانند همتای خود یعنی رزیدنت اویل، با نسخه‌هایی مانند Silent Hill Homecoming از گیم‌پلی ترسناک خود به گیم‌پلی اکشن‌ محور تغییر مسیر داد؛ چیزی که بسیاری از طرفداران از آن راضی نبودند. البته کپ‌کام سعی کرد تا با رزیدنت اویل ۷ به ریشه‌های این مجموعه بازگردد و در این راه تا حد زیادی موفق بود اما سایلنت هیل همچنان نسخه‌ی جدیدی را معرفی نکرده است.

در واقع آخرین خبر رسمی در مورد یک بازی ویدیویی جدید از این مجموعه، ریبوت آن بود که در سال ۲۰۱۵ لغو شد. در همین حال، استودیوی بلوبر تیم که به نظر می‌رسد نسخه‌ی جدید سری را که احتمالا بازسازی سایلنت هیل ۲ باشد، خواهد ساخت، از بازی Layers of Fears رونمایی کرده است. اثری که شامل دو بازی اول سری لایه‌های ترس به همراه محتویات اضافی است.

گفتنی است که در زمان نگارش این مطلب، هیچ تاریخی برای انتشار نسخه‌ی بازسازی سایلنت هیل ۱ مشخص نشده، اما Codeless Games از طرفداران خواسته است تا نظرات خود را در مورد گیم‌پلی بازی به اشتراک بگذارند تا محصول نهایی مطابق انتظار طرفداران تولید شود. در این میان دیدن واکنش کمپانی کونامی نسبت به این اثر جالب خواهد بود. در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه