لوگوی بوت پلی‌استیشن ۱ واقعاً سه‌بعدی بوده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
لوگوی پلی‌استیشن 1

لوگوی معروف پلی‌استیشن که در زمان روشن کردن کنسول پلی‌استیشن ۱ نشان داده می‌شد، یکی از نمادین‌ترین تصویرهایی است که از نسل پنجم کنسول‌ها و به‌صورت کلی تاریخ کنسول‌های خانگی به یاد داریم و خاطراتی فراوانی را هم با آن تجربه کرده‌ایم. بعد از گذشت این همه سال، اکنون متوجه شده‌ایم که در تمامی این سال‌ها این نماد معروف رازی را درون خود پنهان کرده بود.

به خاطر ظاهر ساکن و ثابت آن لوگو بسیاری گمان می‌کردند که این فقط یک مدل ۲ بعدی است که جوری دستکاری شده است که ۳ بعدی به نظر برسد. با این حال، اکنون بعد از گذشت سال‌های زیاد مشخص شده است که لوگوی اصلی پلی‌استیشن ۱ واقعاً یک مدل کاملاً ۳ بعدی بوده است که دو حرف انگلیسی P و S در آن به‌صورت قسمت‌های جداگانه وجود دارد.

logo ps1

اولین بار کاربری به نام Scuttlepunk در توییتر تصویری را از این لوگوی معروف ارسال کرد که از زاویه دیگری گرفته شده بود و این موضوع در آن تصویر به‌وضوح مشخص بود. پس از آن، برنامه‌نویسی به نام Lilith ویدیویی را در توییتر منتشر کرد که این لوگو را در حال ریل تایم و در حال حرکت نشان می‌دهد. این ویدیو از طریق بازسازی لوگو در آنریل انجین ساخته شده است و از همین رو توانست به‌راحتی ادعای ۳ بعدی بودن لوگو را تصدیق کند و در کنار تصویر منتشرشده‌ی قبلی باعث شود تا بالاخره از این راز پرده‌برداری شود.

در طول یک نسل از کنسول‌های خانگی و حتی سال‌ها پس از اتمام آن، صفحه‌ی آغازین یک کنسول هنگام روشن شدن یکی از نمادهای خاصی است که در گذر زمان با آن کنسول عجین می‌شود. اگر چنین نمادی مورد توجه قرار گرفته باشد، بعد از مدت‌ها می‌تواند به یک نوستالژی خاص برای طرفداران تبدیل شود. در این میان، بدون شک نشان‌واره‌ی (لوگو) پلی‌استیشن ۱ و صفحه‌ی آغازین آن با آن موسیقی مرموز و خاص یکی از ماندگارترین‌ و بهترین‌ها (اگر نگوییم بهترین) در میان کنسول‌های بازی است. با وجود اینکه این لوگو یکی از صحنه‌های آشنا برای بسیاری از گیمرها است، جالب است که در این مدت طولانی چنین واقعیت پنهانی پشت آن نهفته بوده است. با وجود سپری شدن سالیان زیادی از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۱، این نماد آشنا دوباره نشان داد که می‌تواند ما را همچنان شگفت‌زده و هیجان‌زده کند.

منبع: Gamespot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۹ دیدگاه
 1. ممم

  من هنوز اشق آهنگ تیتراژشم
  ولی من از قدیم سه بعدی میدیدم

 2. Vahid

  واقعا متاسفم برای جامعه جهانی که بعد از ۲۰سال الان متوجه قضیه شدن، آی کیوهای خودبین….

 3. یه بنده خدا

  من هنوزم ps1 دارم و باهاش بازی میکنم هیچوقت برام قدیمی نمیشه

  1. یویتتبکی

   من همینم ندارم

 4. Goli

  خوب حالا چه فایده ای داره که بدونید سه بعدی بوده یا نه؟؟؟

  1. sea

   تو کلیک کردی رو مطلب اومدی توش.
   من نیاوردمت توی مطلب این رو بهت بگم.

 5. مهدی

  واقعا یادش بخیر چه دوران خوبی بود ای کاش همه اون حس و حال خوب رو الان داشتیم

 6. امیر

  خدا رو شکر مشکلات زندگیم تماما حل شد
  خیلی درگیرش بودم

 7. مهدی

  یادش بخیر چه دورانی داشت پلی استیشن ۱

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما