فیلم سوپر ماریو یک میلیارد دلار فروخت و پنجمین فیلم میلیاردی از زمان کرونا شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فیلم برادران سوپر ماریو

انیمیشن برادران سوپر ماریو همچنان به موفقیت چشمگیر خود در باکس آفیس جهانی ادامه داده و اخیرا فروش آن از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است.

این اثر که اقتباسی از سری بازی‌های ویدیویی سوپر ماریو است، در تاریخ ۵ آوریل سال جاری در سینماها اکران شد. این فیلم در تمام این مدت رکوردهای زیادی را شکسته است که از بین آن‌ها می‌توان به کسب پرفروش‌ترین انیمیشن در آخر هفته‌ی افتتاحیه و پرفروش‌ترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی در تاریخ اشاره کرد. در این میان فروش این فیلم به تازگی از مرز یک میلیارد دلار در سراسر جهان عبور کرده است. جالب است بدانید که تنها ۲۶ روز طول کشید تا فیلم به این میزان درآمد هنگفت دست پیدا کند و پایانی پیروزمندانه را برای چهارمین آخر هفته‌ی خود در سینماها فراهم کند. با توجه به این آمار، برادران سوپر ماریو اولین فیلم سال ۲۰۲۳ است که این نقطه عطف را پشت سر گذاشته و در راه رسیدن به موفقیت‌های بیشتر است.

از طرفی این اثر پنجمین فیلم دوران پاندمی است که از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است. فیلم قبلی که از این نقطه عطف عبور کرد، اثر جدید جیمز کامرون یعنی Avatar: The Way of Water بود که در دسامبر ۲۰۲۲ اکران شد. تنها فیلم‌های دیگری که به این موفقیت در این مدت دست پیدا کرده‌اند، Top Gun: Maverick و Jurassic World: Dominion در سال ۲۰۲۲ و Spider-Man: No Way Home در سال ۲۰۲۱ هستند.

فیلم برادران سوپر ماریو

از آنجایی که این روزها این یک دستاورد نادر است، سوالی که به ذهن می‌آید این است که آیا فیلم دیگری در سال ۲۰۲۳ می‌تواند از این نقطه‌ی عطف عبور کند یا خیر. با این حال، برخی از فیلم‌ها در آینده‌ای نزدیک قرار است عرضه شوند که پتانسیل آن را دارند که از ۱ میلیارد دلار عبور کنند. به عنوان مثال برخی از فیلم‌های دیزنی نظیر Guardians of the Galaxy Vol. 3، لایو اکشن The Little Mermaid و Indiana Jones and the Dial of Destiny از این دست آثار هستند که به احتمال زیاد با فروش بسیار بالایی مواجه خواهند شد.

از طرفی فیلم Fast X از یونیورسال و Transformers: Rise of the Beasts از پارامونت نیز پتانسیل موفقیت بزرگی در باکس آفیس دارند. هرچند باید منتظر ماند و دید که آیا هر یک از این فیلم‌ها می‌توانند به این نقطه برسند یا خیر، با این حال عملکرد باورنکردنی فیلم برادران سوپر ماریو نشانه‌ی خوبی از بهبود گیشه به گونه‌ای است که آن را ممکن می‌کند.

منبع: GameInformer


کنسول بازی نینتندو مدل Switch OLED Neon Blue and Neon Red Joy-Con

کنسول بازی قابل حمل نینتندو سوئیچ مدل Liteبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما