گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ ممکن است ۲۰ درصد ارزان‌تر باشند

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی زد فولد 2 و زد فلیپ 5G

گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ نسل جدید گوشی‌های تاشوی سامسونگ هستند که ماه میلادی آینده رونمایی می‌شوند و در رابطه با آن‌ها هم خبرهای زیادی منتشر شده اما مهم‌ترین موضوع قیمت آن‌هاست که گفته می‌شود قرار است حدودا ۲۰ درصد کمتر از نسل کنونی باشد.

سامسونگ اولین بار در سال ۲۰۱۹ از گوشی تاشوی خود با قیمت بسیار زیاد رونمایی کرد. طبیعی بود چرا که با توجه به فناوری‌های پیشرفته‌ای که در آن به کار رفته بود، انتظار این را نداشتیم قیمت پایینی داشته باشد و این‌طور هم نشد. در سال ۲۰۲۰ هم زد فولد ۲ و زد فلیپ با قیمت نسبتا بالایی رونمایی شدند اما به نظر می‌رسد امسال داستان کمی متفاوت باشد.

پیش از این هم می‌دانستیم اگر گوشی تاشو همه‌گیر شود، قیمت آن هم بسیار کاهش خواهد داشت. کافی است گوشی‌های ۵G و قیمت بالایی که اولین بار برای آن‌ها در نظر گرفته شده بود را به خاطر بیاورید اما اکنون می‌بینیم حتی گوشی‌هایی در محدوده‌ی قیمتی ۲۰۰ دلار هم به اینترنت ۵G مجهز می‌شوند. این موضوع در رابطه با گوشی‌های تاشو هم صدق می‌کند و گویا قرار است امسال، سامسونگ نماینده‌های خود را با قیمت معقول‌تری راهی بازار کند.

البته گوشی‌های تاشوی سامسونگ آن‌قدری گران هستند که حتی کاهش قیمت مقطعی هم تأثیر چندانی بر وضعیت کسانی که بودجه‌ی محدودی برای خرید آن‌ها داشتند ندارد. اما به نظر می‌رسد خبرهای خوبی در راه است چرا که گفته می‌شود شرکت کره‌ای تصمیم گرفته نماینده‌های جدید خود را با قیمتی تا حدود ۲۰ درصد کمتر از قیمت گوشی‌های تاشوی کنونی راهی بازار کند.

قیمت گلکسی زد فلیپ 3

البته باید دقت کنید در این رابطه، عبارت «تا ۲۰ درصد» استفاده شده به این معنا که در بهترین حالت ۲۰ درصد کاهش قیمت و در بدترین حالت هم هیچ کاهش قیمتی نخواهیم داشت. با این حال اگر شرکت کره‌ای تصمیم به کاهش قیمت بگیرد، شاید قیمت پایه‌ی گلکسی زد فولد ۳ به ۱۶۰۰ دلار برسد. یعنی تقریبا هم‌قیمت با گلکسی زد فولد ۲ که اکنون در آلمان با قیمت ۱۵۳۵ یورو به فروش می‌رسد. بدیهی است این قیمت همچنان بالا بوده و خارج از توان کسانی که بودجه‌ی محدودی برای خرید یک گوشی این‌چنینی دارند اما باید این موضوع را به فال نیک بگیریم چرا که هرچه شرکت‌ها بیشتر به تولید این گوشی‌ها ادامه دهند، کاهش قیمت هم سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

کاهش قیمت ۲۰ درصدی در رابطه با گلکسی زد فلیپ ۳ هم صادق است که اگر این اتفاق رخ دهد، شاید کاربران زیادی بتوانند این محصول را خریداری کنند. البته انتظار این را هم داشتیم چرا که پیش از این هم خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه سامسونگ قصد دارد حداقل قیمت این گوشی را به نسبت مدل کنونی کاهش دهد. به نظر می‌رسد گلکسی زد فلیپ به‌جای استفاده از پردازنده‌ی پرچم‌دار، به یک پردازنده‌ی میان‌رده اما قدرتمند مجهز خواهد شد و در دو مدل ۴G و ۵G در دسترس قرار می‌گیرد.

گلکسی زد فلیپ اولین‌بار با قیمت ۱۳۸۰ دلار و مدل ۵G آن هم کمی بعد با قیمت ۱۴۵۰ دلار (قیمت پایه) راهی بازار شدند. اگر این کاهش قیمت واقعا درست باشد، باید انتظار داشته باشیم قیمت پایه‌ی زد فلیپ ۳ به ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار برسد که نکته‌ی مثبتی است. البته این بهترین حالت ممکن است که در نظر گرفتیم اما باز هم خیلی بد نیست.

از آنجایی که گویا قرار است گلکسی زد فولد ۳ از استاندارد ضد آب IP، قلم S-Pen (برای نمایشگر تاشو و به صورت لوازم جانبی) و دوربین سلفی زیر نمایشگر دیگر بهره ببرد، کاهش قیمت ۲۰ درصدی هم می‌تواند بسیار مثبت باشد. با این حال باید منتظر ماند و دید طی روزهای آتی چه خبرهای بیشتر و موثق‌تری پیرامون این دو گوشی منتشر می‌شود چون به نظر می‌رسد باید در ماه میلادی آینده شاهد رونمایی از آن‌ها باشیم.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه