هر آنچه از ویچر بعدی می‌دانیم؛ آیا ویچر ۴ ساخته می‌شود؟

۸ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
witcher

ساخت بازی ویچر ۴ برای سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) قطعی است. به این معنا که ما باید تنها منتظر معرفی رسمی جدیدترین بازی ویچر باشیم. با اینحال ما هنوز امید نداریم که این بازی به زودی عرضه شود. به دلیل اینکه سی‌دی پراجکت رد در حال حاضر مشغول ساخت نسخه نسل نهمی ویچر ۳ و سایبرپانک ۲۰۷۷ است. از طرفی همچنان در حال بهتر کرد سایبرپانک است که برای این شرکت دردسر بسیاری درست کرد.

با اینحال این استودیو اعلام کرده که یک چارچوب مشخص برای بازی بعدی خود در نظر دارد. حتی گفته شده که بازی بزرگ بعدی این شرکت در انتهای سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد. اگر مشکلات سایبرپانک پیشرفت بازی جدید را کاهش نداده باشد، ما شاهد یک ویچر جدید تا انتهای سال ۲۰۲۲ خواهیم بود.

نکته مهم اینجاست که در بازی بعدی گرالت (Geralt) لزوماً شخصیت اصلی نیست. همینطور اینکه نام آن نیز حتماً ویچر ۴ نیست. به دلیل اینکه سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که سه‌گانه اصلی ویچر از موارد دیگر جدا هستند. با اینحال در دنیای ویچر هنوز پتانسیل بسیاری وجود دارد.

حال تا این بازی به طور رسمی معرفی شود ما باید سریال ویچر را تماشا کنیم. شاید به اندازه بازی‌ها با کیفیت نباشد اما می‌تواند عطش خواهان دنیای ویچر را تا حدی از بین ببرد. حال با هرآنچه ما در مورد بازی بعدی نقش آفرینی سی‌دی پراجکت رد می‌دانیم با ما همراه باشید.

ویچر 4

ظاهر گرالت در طول این چند سال تغییرات بسیاری داشته است.

چیزی که سازندگان می‌گویند

می‌رسیم به اینجا که سی‌دی پراجکت رد روی چه چیزی کار می‌کند؟ یک ویچر جدید؟ آیا ویچر ۴؟ به احتمال زیاد بله یک ویچر جدید. مدیر کل سی‌دی پراجکت رد به نام آدام کیچینسکی (Adam Kiciński) اعلام کرد که یک بازی دیگر از مجموعه ویچر ساخته خواهد شد. تنها نام آن ویچر ۴ نخواهد بود. پس همانطور که گفتیم بازی بعدی‌ای وجود دارد ولی چند سال دیگر عرضه خواهد شد.

کیچینسکی در یک مصاحبه گفت:

سه مورد اول مجموعه ویچر به طور کامل به معنای یک سه‌گانه بودند. پس بازی بعدی ویچر ۴ نخواهد بود. البته این حرف به این معنا نیست که ما دنیای ویچر را ترک خواهیم کرد. مجموعه ویچر یکی از دو مجموعه مه شرکت است که آینده آن را تعیین خواهد کرد. متأسفانه هنوز نمی‌توانم اطلاعات خاصی را ارائه بدهم.

با ویچر ۳، سی‌دی پراجکت رد یک دنیای فانتزی بسیار گسترده و زیبا طراحی کرد. یک محیط به شدت گیرا که سال‌ها ذهن گیمرها را درگیر خواهد کرد. شماره ۳، این مجموعه را به اوج موفقیت رساند. همینطور اینکه باعث شد گرالت نیز تبدیل به یک ستاره شود.

ویچر 4

استودیو سازنده نیز بعد از عرضه پشتیبانی خوبی از بازی کرد و تعدادی از بهترین بسته‌های الحاقی تاریخ را برای این بازی عرضه کرد. به طور کلی حدود ۱۰ ساعت محتوای اضافه برای ویچر ۳ عرضه شد. بسته‌های قلب‌های سنگی (Hearts of Stone) در سال ۲۰۱۵ و خون و شراب (Blood and Wine) در سال ۲۰۱۶ به نوبه خود یک بازی کامل بودند.  زمانی که شما در دنیای ویچر ۳ قرار بگیرید، خارج شدن از آن به شدت دشوار است.

آخرین اطلاعاتی که در مورد بازی بعدی در سری ویچر منتشر شد این بود که کسینسکی گفت که یک چارچوب مشخص برای این بازی دارد. همینطور اینکه ساخت این بازی زمانی که سایبرپانک عرضه شود آغاز خواهد شد. البته کیچینسکی انتظار عرضه فاجعه بار سایبرپانک را نداشت.

از طرف دیگر سی‌دی پراجکت رد طبق استراتژی‌ای که دارد تا انتهای سال ۲۰۲۲ یک بازی جدید معرفی خواهد کرد.  تنها مشکل اینجاست که تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر سایبرپانک است. در اصل سی‌دی پراجکت رد در تلاش است تا سایبرپانک را به چیزی تبدیل کند که کاربران از آن انتظار دارند. به همین علت همچنان کمی احتمال دارد که ویچر ۴ در سال ۲۰۲۲ نیز عرضه نشود.

استودیو سازنده نیز همچنان ویچر ۴ را سر زبان‌ها نگه داشته تا از یاد طرفداران نرود. در این مدت تیم سی‌دی پراجکت رد در مورد بازی ویچر بعدی حرف زیادی نزده‌اند. با اینحال این شرکت با نویسنده کتاب‌های ویچر، آندره سابکفسکی (Andrzej Sapkowski)، قرارداد جدیدی بسته است. به این عنوان که ارتباطش با این نویسنده را قوی‌تر کند.

کیچینسکی در مورد این قرارداد گفت:

ما همواره اقای ساپوفسکی را ستایش می‌کردیم. او یک انگیزه بزرگ برای تیم سازنده ما است. من باور دارم که امروز یک مرحله جدید در ارتباط ما با این نویسنده است.

بحث بازی ویچر جدید چیز جدیدی نیست. در سال ۲۰۱۶ مارسین لوینسکی (Marcin Iwinski) در یک مصاحبه گفت که برنامه جدیدی برای ساخت یک بازی ویچر ندارد.

با اینحال او گفت که هیچ چیز غیر ممکن نیست. از طرفی در آن زمان سی‌دی پراجکت رد شدیداً درگیر بسته الحاقی شراب و خون بود. این تنها چیزی بود که در آن زمان منتشر شد. لوینسکی در آن زمان گفت که انتظار یک بازی جدید از سری ویچر را تا چند سال آینده نداشته باشیم.

 ویچر 4

با اینحال عوامل دیگر در این شرکت تمایلی به گذشت از دنیای ویچر ندارند. همانطور که گفتیم این دنیا بسیار پتانسیل داشته و حتی Gwent که یک بازی جانبی داخل ویچر ۳ بود در حال حاضر طرفداران بسیاری دارد.

کیچینسکی در یک مصاحبه در سال ۲۰۱۵ گفت:

هنوز زود است تا در مورد بازی بعدی ویچر صحبت کنیم. البته ما ویچر را فراموش نخواهیم کرد. اینکه ما ویچر را رها کنیم اصلاً منصفانه نیست.  ما در دنیای ویچر چندین سال کار کرده‌ایم و تصمیمی نداریم که از آن خارج شویم.

دقیقاً ۲ سال بعد، سی‌دی پراجکت رد نظر متفاوتی در مورد ویچر ۴ داشت. لوینسکی در یک مصاحبه گفت:

سری بازی ویچر یک سه‌گانه هستند. یک مجموعه سه تایی نیز عنوان چهارم ندارد. ما این دنیا را به شدت دوست داریم. بیش از ۱۵ سال نیز برای ساخت آن زحمت کشیدیم. پس ما در زمانی یک عنوان جدید در آن خواهیم ساخت. البته اینکه به این زودی تصمیم به یک عنوان جدید ویچر بگیریم کمی غیر منطقی است. با اینحال مجموعه ویچر ازآن شرکت ما است. ما هزینه بسیاری برای تبلیغات و مشهور کردن این مجموعه کردیم به همین علت این عناوین متعلق به شرکت سی‌دی پراجکت رد است.

لویینسکی در ادامه گفت که مجموعه ویچر لیاقت کمی استراحت را دارد. این حرف تا حدی هم منطقی است. سی‌دی پراجکت رد در ۱۰ سال اخیر روی شمشیر و قلعه و هیولا کار کرده است. حال نیاز است تا با سایبرپانک چیزی جدید و متفاوت را امتحان کند.

پس تمرکز این مدت شرکت روی سایبرپانک ۲۰۷۷ خواهد بود. با اینحال سی‌دی پراجکت رد در حال کار روی یک پروژه دیگر در کنار سایبرپانک نیز بود. این پروژه قرار بود بین ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ عرضه شود. این بازی رمزآلود به عنوان یک بازی بزرگ و نقش آفرینی معرفی شده است. چیزی که یک عنوان ویچر را شرح می‌دهد. البته با توجه به چیزی که لوینسکی گفت، نباید انتظاراتمان را بالا ببریم.

پس تا اینجا ما می‌دانیم این شرکت روی یک بازی جدید کار می‌کرده است. اینکه ویچر بوده یا نه مشخص نیست. همینطور اینکه تمرکز اصلی شرکت نیز نبوده است.

ویچر 4

بازی گوونت (Gwent) یکی از بازی‌های داخل ویچر ۳ بود که با توجه به طرفداران بسیار توانست به صورت جداگانه توجه بسیاری از افراد را جلب کند.

چیزی که بازی‌ها به ما توضیح می‌دهند

هشدار این قسمت متن ممکن است داستان ویچر ۳ را برای شما لوث کند. (اگر به هر دلیلی آن را هنوز بازی نکرده‌اید.)

اگر شما بازی ویچر ۳ را به اتمام رسانده باشید متوجه خواهید شد که تقریباً داستان این مجموعه را کامل کرده است. بازی اصلی نزدیک ۴۰ انتهای متفاوت دارد ولی هر کدام که انتخاب شود، داستان گرالت به اتمام می‌رسد.

حال امکان دارد شما انتهای خوب بازی را گرفته و یا انتهای بد آن را دریافت کنید. اینکه سیری در انتهای بازی بمیرد یا اینکه تبدیل به ویچر شود کامل به کار شما بستگی دارد. از طرفی گرالت نیز می‌تواند با تریس فرار کرده یا با ینیفر یک زندگی ساده را انتخاب کند. پس شما داستان گرگ سپید را خاتمه خواهید داد.

جیکوب سامالک (Jakub Szamałek) در یک مصاحبه در سال ۲۰۱۵ گفت:

داستان‌های خوب باید یک انتها داشته باشند. شما نمی‌توانید یک داستان را تا ابد ادامه دهید. ما نیز احساس کردیم که گرالت آنچنان ماجراجویی خوبی داشته است که در اینجا باید به اتمام برسد.

مهم نیست که شما کدام انتها را انتخاب کنید، گرالت در انتها بازنشسته خواهد شد. در ویچر ۳ او به انتهای کار خود نزدیک شده پس احتمال ندارد که شخصیت اصلی در ویچر ۴ باشد. او توانش را ندارد. همین حرف را می‌توان در مورد سیری زد. اگر شما سیری را در انتهای ویچر ۳ از دست بدهید دیگر منطقی نخواهد بود که دوباره برای بازی بعدی زنده شود.

ویچر 4

این مورد چیزی است که سازندگان در بازی بعدی باید در نظر داشته باشند. در یک مصاحبه در سال ۲۰۱۳ تهیه کنند ویچر ۳ اعلام کرد که این بازی داستان گرالت را خاتمه خواهد داد. با اینحال این کاراکتر قطعاً در موارد بعدی حضور خواهد داشت اما نه به عنوان یک کاراکتر اصلی.

در اصل سی‌دی پراجکت رد قصد ندارد که دنیای ویچر را به طور کامل کنار بگذارد. تنها قصد دارد که داستان گرالت را خاتمه دهد. پس امکان دارد که در بازی بعدی گرالت حضور داشته باشد. تنها اینکه نمی‌دانیم نقش او چه خواهد بود.

البته این مجموعه کاراکترهای جانبی بسیاری دارد که می‌توانند در بازی بعدی نقش مهمی داشته باشند. اما در حال حاضر هنوز مسیر مشخصی برای عنوان بعدی در سری ویچر وجود ندارد. همینطور اینکه باید یک داستان نسبتاً جداگانه از ویچر ۳ داشته باشد به دلیل اینکه این بازی چندین انتهای متفاوت داشت.

چیزی که ما می‌خواهیم

اینکه بگوییم نمی‌خواهیم ویچر ۴ ساخته شود یک دروغ محض است. مانند افراد بسیاری در دنیا به نظر ما نیز مجموعه ویچر یک شاهکار بوده که لیاقت یک دنباله را دارد. با اینحال با توجه به ویچر ۳ به گونه‌ای می‌توان گفت که این مجموعه به انتهای خود رسیده است. لااقل این چیزی است که نشان می‌دهد.

ویچر 4

شاید ویچر ۳ انتهای داستان گرالت باشد اما قطعاً او در بازی‌های بعدی حضور خواهد داشت.

اگر قرار باشد بعداً ما شاهد ویچر ۴ در دستگاه‌های خود باشیم قطعاً شخصیت روی جعبه بازی متفاوت خواهد بود. پس این قسمت قطعی است که ما در نقش فرد دیگری بازی خواهیم کرد. به همین دلیل برای اینکه ما بتوانیم از ویچر جدید لذت ببریم یک کودک باید از آزمون گیاهان (Trial of the Grasses) عبور کند.  این آزمون است که باعث می‌شود بتوانند توانایی‌های خاص خود را داشته باشند.

این اتفاق بسیار جالب خواهد بود. به دلیل اینکه ویچر جدید باید بتواند خود را در دنیا مطرح کند. مخصوصاً اینکه اسطوره‌های او گرالت و سیری خواهند بود و پای گذاشتن در جای آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود.

منبع: Gamesradar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar مهدی

  خواهشا درمورد بسته بلاد اند واین هم مطلب بذارید

 2. Avatar مهران افخمی

  امیدواریم همینطور باشه

  نسخه های اول و دوم بعد گذشته این همه سال باز هم ارزش تجربه ی زیادی دارن

 3. Avatar آرش دهستان

  فقط امیدوارم سی دی پراجکت هم گیر این موج مسخره توی دنیا رواج پیدا کرده نشه و شخصیت اصلی ویچر بعدی رو یهو نیاد مثلا واسه حمایت چه میدونم سیاه پوست یا همجنس گرا یا زن انتخاب کنه و این سری رو به گند بکشه!
  نکته: من با هیچ کدوم از اقلیت ها یا قومیت ها مشکلی ندارم که اسم بردم ولی هرچیزی جای خودش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه