اپ ایکس‌باکس روی ویندوز بهتر می‌شود؛ قابلیت انتخاب محل نصب بازی‌ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox app pc

به‌زودی ما شاهد این خواهیم بود که برنامه ایکس باکس به بازیکنان قابلیت انتخاب فولدر نصبی را خواهد داد. طبق گزارش‌های منتشر شده مایکروسافت در حال کار روی یک سیستم است تا مانند استیم و لانچرهای دیگر اجازه نصب روی هر فولدری را به کاربر بدهد.

در حال حاضر کاربران می‌توانند به قسمت تنظیمات برنامه رفته و در آنجا مشخص کنند که بازی‌ها به طور کلی کجا نصب شوند. البته این بازی‌ها تنها در فولدر WindowsApps نصب می‌شود. دسترسی به آن هم تنها از طریق کاربر ممکن است. حال افراد می‌توانند دقیقا انتخاب کنند که بازی‌ها روی چه فولدری نصب بشوند.

این موضوع باعث می‌شود تا کاربران بتوانند بعد از نصب از فولدرها استفاده کرده و در آن تغییر ایجاد کنند. Jason Beaumont یکی از کارگردانان ایکس باکس گفت:

با بازی‌های بی‌نظیری مثل Back4Blood، عصر امپراطوری ۴، فورتزا هورایزن ۵ و هیلو اینفینیت که در روز اول برای گیم‌پس عرضه می‌شوند، ما قصد داریم تا شخصی‌سازی را برای کاربران راحت‌تر کنیم. به همین دلیل این قابلیت را اضافه کردیم. همچنین اینکه در صورت اضافه شدن قسمت‌های دیگر شما را در جریان خواهیم گذاشت.

ایکس باکس گیم‌پس

تصویری از برخی از عناوین گیم‌پس

اینکه به فولدرهای بازی‌های گیم‌‎پس دسترسی داشته باشیم امکان ساختن ماد را برای آن فراهم می‌کند. البته هنوز به طور رسمی تأیید نشده است.

چندی پیش هم یک به روزرسانی برای اپلیکیشن ایکس باکس به کاربران اجازه داد تا بتوانند عناوین گیم‌پس را در از طریق استریم بازی کنند. سیستم بازی ابری در ماه آگوست در دسترس کاربران قرار گرفت. این سیستم ابتدا به صورت آزمایشی بوده ولی در حال حاضر در ۲۲ کشور جهان در دسترس کامل کاربران قرار دارد.

ایکس باکس گیم‌پس

تصویری از پروژه گیمینگ ابری مایکروسافت

با توجه به مشکلاتی که سیستم ابری دارد، به‌خصوص محدودیت‌های اینترنتی در حال حاضر سیستم بهینه‌ای نیست. اینکه وجود دارد لزوما نکته بدی نیست اما به هیچ عنوان تجربه روانی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. تنها نکته مثبت گیمینگ ابری این است که شما نیاز به یک سخت‌افزار قوی نداشته و تنها با پرداخت یک اشتراک ماهانه می‌توانید تعداد زیادی بازی را تجربه کنید. با اینحال همان‌طور که گفتیم هنوز به بلوغ نرسیده و جای پیشرفت زیادی دارد.

به همین دلیل اکثر کاربران گیم‌پس یک PC قوی دارند. با این حال تا الان این برنامه کاربران را مجبور می‌کرد که روی یک فولدر بازی‌ها را نصب کنند که برای افراد زیادی مشکل ساز بود. حال با قابلیت اضافه شده شما می‌توانید مانند استیم کاملا به فولدر مشخص بازی دسترسی داشته و همچنین اینکه هر جا که دوست داشتید آن را نصب کنید.

منبع: Videogameschronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما