اولین تصاویر از گوشی وان‌پلاس ۱۰ اولترا منتشر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
وان‌پلاس 10 اولترا

وان‌پلاس ۱۰ پرو در حال حاضر در کشور چین در دسترس قرار دارد و در حالی که منتظر شنیدن خبر عرضه‌ی آن در بازارهای جهانی هستیم، تصویری از وان‌پلاس ۱۰ اولترا نیز منتشر شد. محصولی که اصلا مشخص نیست چه زمانی و با چه مشخصاتی قرار است راهی بازار شود.

اینطور که به نظر می‌رسد، وان‌پلاس ۱۰ اولترا به عنوان قدرتمندترین مدل از این سری از دوربین‌های بسیار باکیفیت‌تری به نسبت دو مدل دیگر بهره خواهد برد تا بدین ترتیب وان‌پلاس هم نماینده‌ای برای رقابت با گلکسی S22 اولترا داشته باشد. محصولی که قرار است کمتر از ۱۰ روز دیگر رسما رونمایی شود و در بسیاری از خبرها خواندیم که در زمینه‌ی عکاسی، بی‌نظیر خواهد بود. طبق شنیده‌ها، ظاهرا وان‌پلاس ۱۰ اولترا محصول مشترک اوپو و وان‌پلاس خواهد بود و این‌بار واقعا باید منتظر باشیم رابط کاربری آن، جدید و منحصر بفرد باشد.

البته این تنها چیزی نیست که از این گوشی در اختیار داریم. به‌تازگی یکی از افشاگران با نام کاربری TechInsider که در توییتر فعالیت می‌کند، تصویر پتنتی از یک گوشی مشابه وان‌پلاس ۱۰ پرو اما نه دقیقا خود این گوشی را منتشر کرد که در واقع به حدس و گمان پیرامون وجود یک مدل اولترا دامن می‌زند. این تصویر، محصولی را نشان می‌هد که ماژول دوربین آن درست مانند وان‌پلاس ۱۰ پرو با بدنه ادغام شده است اما یک لنز پریسکوپی هم در زیر تمام سنسورهای آن قرار گرفته که نشان می‌دهد ظاهرا شرکت چینی می‌خواهد در این مدل، به دوربین و قابلیت زوم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وان‌پلاس 10 اولترا

تصویر پتنت منتسب به وان‌پلاس ۱۰ اولترا

در حال حاضر تنها یک سری پرچم‌دارهای وان‌پلاس از دوربین تله‌فوتو بهره می‌برند اما با در نظر گرفتن تجربه‌ی اوپو در زمینه‌ی استفاده از لنزهای پریسکوپی، منطقی به نظر می‌رسد که وان‌پلاس با تکیه بر دانسته‌های این شرکت بخواهد چنین قابلیتی را در گوشی پرچم‌دار قدرتمند خود که ظاهرا وان‌پلاس ۱۰ اولترا نام‌گذاری خواهد شد استفاده کند.

با توجه به شایعات، ظاهرا وان‌پلاس ۱۰ پرو و اولترا قرار از لحاظ ظاهری و قابلیت و مشخصات فنی تا حد زیادی شبیه به هم خواهند بود اما یک تفاوت کوچک ولی مهم بین آن‌ها وجود دارد که اگر از دوربین پریسکوپی فاکتور بگیریم، آن تفاوت، پردازشگر عصبی MariSilicon که در واقع پردازشگر اختصاصی اوپو به حساب می‌آید خواهد بود که می‌تواند عملکرد پرچم‌دار شرکت چینی را در زمینه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری متحول کند.

سال گذشته، وان‌پلاس اعلام کرد می‌خواهد با شرکت نام‌آشنای هسل‌بلاد در زمینه‌ی بهبود وضعیت تشخیص و دقت رنگ در لنزهای بکار رفته در وان‌پلاس ۹ و ۹ پرو همکاری کند. نتیجه‌ی این همکاری هم کاملا مشخص بود چرا که هر دو مدل واقعا در این زمینه به نسبت نسل گذشته‌ی خود پیشرفت داشتند. اما در مقایسه با سایر پرچم‌دارها، می‌دیدیم که همچنان جای بهبود و ارتقا وجود دارد. در حال حاضر با در نظر گرفتن توانایی بالای شرکت‌هایی نظیر سامسونگ، اپل، شیائومی و … در زمینه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری، وان‌پلاس نمی‌تواند خودنمایی کند اما به نظر می‌رسد فعلا قرار است هرآنچه در چنته دارد رو کند تا بتواند با این شرکت‌ها به رقابت بپردازد.

اگر شایعات درست باشند، باید تا نیمه‌ی دوم امسال برای رونمایی از وان‌پلاس ۱۰ اولترا منتظر بمانیم. یعنی درست زمانی که وان‌پلاس معمولا در آن از گوشی‌های پرچم‌دار سری T خود رونمایی می‌کرد. حال که سری T ظاهرا از سبد محصولات شرکت حذف شده‌اند، (حداقل در سال ۲۰۲۱ که اینطور بود) احتمال اینکه از وان‌پلاس ۱۰ اولترا رونمایی شود بسیار زیاد است چرا که فضا برای رونمایی از یک پرچم‌دار هم وجود دارد.

حال باید منتظر ماند و دید آیا وان‌پلاس ۱۰ اولترا می‌تواند شرکت چینی را در زمینه‌ی دوربین به جایگاهی که باید برساند یا خیر. اینطور که به نظر می‌رسد پاسخ این پرسش مثبت خواهد بود. اما با این حال خیلی زود است بخواهیم با اطمینان در این رابطه حرف بزنیم.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما