نخستین تصاویر مفهومی از گوشی رول‌شونده‌ی سامسونگ را ببینید

۲۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۶ ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تصاویر گوشی رول‌شونده‌ی سامسونگ

اگرچه هنوز نمی‌دانیم سامسونگ چه زمانی می‌خواهد از نخستین گوشی رول‌شونده‌ی خود رونمایی کند اما به تازگی تصاویر مفهومی این محصول مورد انتظار منتشر شده که طراحی زیبا و چشم‌نواز آن را نشان می‌دهد.

سامسونگ در حال حاضر در بین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند با طراحی نوآورانه (تاشو)، بهترین عملکرد را دارد. همچنین بیشترین تعداد گوشی‌های تاشو در بازار هم متعلق به سامسونگ است. اما به نظر می‌رسد شرکت کره‌ای نمی‌خواهد بلندپروازی‌هایش را تا همینجا متوقف کند. اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ در حال کار روی ساخت یک گوشی رول‌شونده است و می‌خواهد آن را در آینده‌ای نزدیک رونمایی و راهی بازار کند.

حالا که سامسونگ توانسته توجه و اعتماد کاربران را با سری زد فولد و زد فلیپ به خود جلب کند، فرصت را مناسب دیده که روی ساخت گوشی رول‌شونده‌ی خود متمرکز شود. این گوشی هنوز مشخص نیست که چه طراحی خواهد داشت اما طی چند ماه اخیر بارها و بارها شاهد انتشار خبرهایی در رابطه با آن بوده‌ایم. نمی‌دانیم کاربران قرار است از چنین محصولاتی در چه بخشی از زندگی خود استفاده کنند، اما با این حال سامسونگ تصمیم گرفته در این مسیر قدم بگذارد تا توانایی‌های خود را به رخ رقبا بکشد و در آن چیزی که مدعی شده آینده‌ی گوشی‌های هوشمند است، پیشتاز باشد.

با این حال اینکه چه زمانی این گوشی راهی بازار می‌شود مشخص نیست اما خوشبختانه توانستیم به لطف یکی از کاربران خوش‌ذوق یوتیوب، به طراحی مفهومی این محصول دسترسی داشته باشیم. این تصاویری که مشاهده می‌کنید، بی‌پایه و اساس نیستند. بلکه کاملا با توجه به پتنتی هستند که سامسونگ در رابطه با گوشی رول‌شونده‌ی خود به ثبت رسانده است. در نتیجه می‌توان با اطمینان گفت اگر شرکت کره‌ای بر اساس پتنت ثبت شده‌ی خود، یک گوشی رول‌شونده تولید کند، باید چنین طراحی داشته باشد.

این تصاویر نشان می‌دهد گوشی رول‌شونده‌ی سامسونگ طراحی شبیه به می میکس آلفا شیائومی هم خواهد داشت. با این تفاوت که نمایشگر آن قابلیت رول‌شوندگی دارد. ابعاد گوشی تا حد زیادی به گوشی‌های معمولی شباهت دارد، اما به نظر می‌رسد از یک گوشی تاشو در حالت عادی کوچک‌تر باشد. البته در صورتی که نمایشگر باز شود، گویا اندازه‌ی آن از یک گوشی تاشو بیشتر شود.

این طراحی بسیار جذاب به نظر می‌رسد اما متأسفانه نمی‌دانیم آیا اصلا قرار است شاهد عرضه‌ی آن به بازار باشیم یا خیر. سامسونگ هر سال هزاران پتنت مختلف ثبت می‌کند اما در نهایت شاید هیچ کدام از آن‌ها رسما در قالب یک محصول راهی بازار نشوند. بنابراین کاملا محتمل به نظر می‌رسد اگر هیچوقت محصولی این‌چنینی را از شرکت کره‌ای شاهد نباشیم.

با این حال گوشی‌هایی با نمایشگر اسلایدی یا رول‌شونده قرار است آینده‌ی گوشی‌های هوشمند را بعد از گوشی‌های تاشو رقم بزنند. سامسونگ دیسپلی بی‌وقفه مشغول کار است تا بتواند در نهایت نمایشگری این‌چنینی را به بهترین شکل ممکن طراحی کند. البته چندین سال است که این شرکت روی فناوری رول‌شونده کار می‌کند؛ در نتیجه شاید سامسونگ طی یک غافلگیری بزرگ، محصولی با این نمایشگر را در یک رویداد در سال‌های آتی رونمایی کند.

موفقیتی که سامسونگ در دنیای گوشی‌های تاشو بدست آورده سخت بدست آمده اما شرکت کره‌ای توانسته تا اینجای کار خوب پیش برود. انتظار می‌رود گوشی رول‌شونده‌ی سامسونگ هم بتواند در آینده چنین موفقیتی را تکرار کند. حال باید دید واکنش کاربران به آن چه خواهد بود.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما