معرفی اپلیکیشن TickTick؛ ذهنتان را برنامه‌ریزی کنید

۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپلیکیشن TickTick

حتما می‌دانید که بدون یک استراتژی اصولی برای مدیریت کارها و برنامه‌ریزی ذهن، ممکن است زمان‌ زیادی از روز از دست برود. اپلیکیشن TickTick: ToDo List Planner به شما در برنامه‌ریزی، متمرکز ماندن و یادآوری کارهای روزانه در هر جایی که باشید کمک می‌کند.

اپلیکیشن TickTick به شما کمک می‌کند که کنترل کارهای خود را به دست بگیرید و حداکثر استفاده از زمان خود را بکنید. وقتی در اپ شروع به نوشتن برنامه‌ی روزمره‌ی خود کنید متوجه می‌شوید که چه چیزهایی در اولویت لیست کاری‌اتان قرار دارند و بدین‌گونه به روز خود نظم می‎‌بخشید. ضمنا برای برنامه‌ریزی درسی، هدف‌گذاری یا عادت‌هایی برای دنبال کردن که از اهمیت بالایی برخوردار هستند هم از TickTick استفاده کنید.

برنامه‌ریزی در ضمیر ناخودآگاه شما تضمین می‌کند که در حال انجام امور درست در زمان و مکان درست هستید؛ چرا که وقتی کاری که مشخص کردید را به پایان می‌رسانید امید و انگیزه‌ی شما به مراتب بالاتر می‌رود. بنابراین به جای به حافظه سپردن فعالیت‌هایتان، خوب است که مسؤولیتشان را به اپلیکیشن TickTick بسپارید.

یکی از نکات مثبت اپلیکیشن TickTick، استفاده‌ی آسان از آن است. این اپلیکیشن با طراحی بصری زیبا و در عین حال منظم کار را برای کاربران سرعت بخشیده و استفاده از آن بسیار راحت است. وقتی وارد اپلیکیشن شوید سه گزینه در قسمت پایین نمایشگر مشاهده می‌کنید که هر کدام زیر مجموعه‌ی مربوط به خودشان را دارند.

اپلیکیشن TickTick

تب سمت چپ برای ایجاد فهرست‌های تیک‌دار است. در این قسمت اگر به سمت چپ سوایپ کنید گزینه یادآور (Reminder) و تاریخ را مشاهده می‌کنید. با ضربه زدن بر روی گزینه‌ی + پایین نمایشگر هم می‌توانید کارهای روزانه‌اتان را که نیاز به انجام دارند اضافه کنید و پس از اتمامشان آن‌ها را تیک دار کنید؛ با این کار گزینه مربوطه علامت‌دار می‌شود و نشان‌دهنده تکمیل آن کار است.

با نگه داشتن همین دکمه‌ی + می‌توانید با فعال شدن میکروفون یادداشت صوتی هم داشته باشید که در مواقع نبود امکان تایپ بسیار کارآمد ظاهر می‌شود. اپلیکیشن TickTick: ToDo List Planner قابلیت همگام‌سازی با سیستم عامل اندروید، iOS، وب و PC دارد و شما با خیالی آسوده در هر مکان و زمان می‌توانید از آن استفاده کنید و به اهداف روزانه خود نزدیک شوید.

در بخش تاریخ و ساعت شما قادر خواهید بود که برای انجام فعالیت‌های روزمره خود ساعت خاصی مشخص کنید تا با زنگ هشدار به شما یادآوری شود. به‌علاوه شما این امکان را خواهید داشت که برنامه‌ی روزمره‌ی خود را در قسمت تقویم با رنگ‌های دلخواه‌اتان مشاهده کنید.

اپلیکیشن TickTick

در نوار تب (تب‌بار) می‌توانید عادت‌هایی که می‌خواهید را فعال کنید و عادت‌های خوبی مانند مدیتیشن، یوگا، مطالعه و… را شروع کنید که برای آرامش و برنامه‌ریزی ذهن بسیار تأثیرگذارند. به طور کلی وقتی با اپلیکیشن TickTick روی برنامه‌ی روزانه‌ی خود مدیریت دارید متوجه می‌شوید که چه کاری از اهمیت بالاتری برخوردار است و چه کاری را می‌توانید به تعویق بیاندازید و در نتیجه کارهای ضروری‌تر انجام خواهند شد.

اگر هم وقتتان اجازه داد، می‌توانید روی کارهای با ضرورت کمتر هم تمرکز کنید. برنامه‌ریزی باعث می‌شود که کارهای بیشتری را در زمان کمتر به اتمام برسانید در نتیجه از هدر رفتن وقت با ارزشتان برای رسیدگی به مشکلات غیرمنتظره جلوگیری خواهد شد؛ TickTick اپلیکیشنی است که می‌تواند در این کار بسیار مفید و مؤثر ظاهر شود.

اگر برای برنامه‌ریزی کارهای روزانه به دنبال ابزاری مناسب، همیشه در دسترس و رایگان می‌گردید، اپلیکیشن TickTick را از دست ندهید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه