تیک‌تاک می‌گوید خبر هک شدن سرورهایش صحت ندارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تیک‌تاک هک

چندی پیش گروهی از هکرها تصویری منتسب به هک شدن پایگاه داده تیک‌تاک منتشر کردند که حاوی کد منبع این پلتفرم و اطلاعات کاربران بود. حال تیک‌تاک مدعی شده چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.

چند روز پیش بود که وب‌سایت Bleeeping Computer خبر هک تیک‌تاک را منتشر کرد. هکرها حتی تصاویری از اطلاعات سروری که تیک‌تاک از آن استفاده می‌کند را در یک انجمن هک به اشتراک گذاشته و مدعی شده‌اند این سرور بیش از ۲ میلیارد سابقه، ۷۹۰ گیگابایت داده مربوط به کاربران، کد و… را در خود جا داده است. اما تیک‌تاک ضمن اشاره به اینکه هیچ شواهدی دال بر این موضوع وجود ندارد، این خبر را تکذیب کرد.

تیک‌تاک در پاسخ به این اتفاق گفته که این داده‌ها به صورت عمومی در دسترس قرار دارند و اینکه تصویری از آن‌ها منتشر شده به این خاطر نیست که سرور، شبکه یا پایگاه داده آن‌ها هک شده است. مائورین شاناهان، یکی از سخنگویان این شرکت در گفت‌و‌گویی با وب‌سایت The Verge گفته که کاربران نیازی نیست هیچ اقدام امنیتی صورت دهند. او افزود تیک‌تاک متعهد به حفاظت از کاربران و امنیت و حریم خصوصی آن‌هاست.

گروه هکری که مدعی به هک سرور تیک‌تاک شده، «AgainstTheWest» (ضد غرب) نام دارد و اخیرا حتی اعلام کرده یک سری اطلاعات از پیام‌رسان بزرگ چینی یعنی وی‌چت هم به دست آورده است. وی‌چت هم هنوز هیچ بیانیه‌ای در این رابطه منتشر نکرده است.

هم تیک‌تاک و هم وی‌چت به خاطر ارتباط با چین، از لحاظ امنیتی مورد تحقیق و بررسی هم قرار گرفته‌اند. کارمندان خود تیک‌تاک چند ماه قبل اعتراف کردند که به داده‌ی کاربران آمریکایی دسترسی دارند و تیک‌تاک هم برای اینکه نشان دهد استفاده‌ی خاصی از این اطلاعات نمی‌برد، طی مذاکره‌ای با اوراکل، تصمیم گرفته داده‌ی کاربران آمریکایی را از سرورهای خود حذف و به خاک آمریکا منتقل کند.

هرچند این باعث نشده تیک‌تاک تحت نظارت شدید نباشد. همین موضوع در کنار شایعه‌ی هک شدن سرورهای تیک‌تاک شاید پیامدهای خوبی برای این پلتفرم محبوب نداشته باشند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما