تیک‌تاک به دنبال ورود به صنعت بازی‌های ویدیویی است

۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰ ۲ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تیک‌تاک

نرم‌افزار تیک‌تاک در حال حاضر جهان را در اختیار گرفته است. میلیون‌ها نفر ساعت‌های زیادی را در این برنامه‌ی محبوب اشتراک‌گذاری ویدیو صرف می‌کنند و هزاران کلیپ ایجاد شده توسط کاربران دیگر را تماشا می‌کنند. حال به نظر می‌رسد که ظاهرا در تلاشی مضاعف برای سرگرم‌ کردن کاربران، شرکت سازنده‌ی آن یعنی ByteDance، در حال آزمایش بازی‌های درون برنامه‌ای است.

طبق گزارش‌ها، ممکن است که زمان زیادی برای تجربه‌ی این بازی‌ها باقی نمانده باشد. گفته شده که کاربران در ویتنام مدتی است که به بازی‌ها دسترسی دارند، زیرا این برنامه از مخاطبان جوان‌تر و آگاه به فناوری خود در آن جا به عنوان یک بازار آزمایشی استفاده می‌کند. ویتنام با داشتن جمعیتی آگاه از فناوری و به دلیل اینکه ۷۰ درصد شهروندان آن زیر ۳۵ سال هستند، بازار جذابی برای رسانه‌های اجتماعی است. در واقع تیک‌تاک قصد دارد تا اواخر سال جاری میلادی و به طور دقیق‌تر در اوایل سه‌ماهه‌ی سوم، این بازی‌های درون برنامه‌ای را در بخش‌های بیشتری از آسیای جنوب شرقی عرضه کند.

یکی از نمایندگان تیک‌تاک اعلام کرد که این شرکت به دنبال آزمایش بازی‌هایی  از طریق ارتباط با استودیوهایی مانند زینگا است، اما از اظهار نظر در مورد برنامه‌های این پلتفرم برای ویتنام یا جاه‌طلبی‌های آن برای ورود به صنعت بازی خودداری کرد. او گفت:

ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای غنی‌سازی پلتفرم خود و آزمایش منظم ویژگی‌هایی که برای جامعه‌ی کاربران ما ارزش دارد، هستیم.

تیک‌تاک

به طور کلی تیک‌تاک در گذشته چند بازی ساده را ارائه کرده است. در ایالات متحده، چند بازی از جمله Disco Loco 3D اثر زینگا، یک بازی چالش محور موسیقی و رقص و بازی Garden of Good عرضه شده است. به نظر می‌رسد که این پلتفرم قصد دارد در وهله‌ی اول از مجموعه بازی‌های خود و مینی‌گیم‌های دیگر استودیوها استفاده کند و در ادامه جاه‌طلبی‌های خود را بالا ببرد. طبق منابع مختلف، این بازی‌ها احتمالا از همان ابتدا دارای تبلیغات هستند و درآمد بین کمپانی ByteDance و توسعه‌دهندگان بازی تقسیم می‌شود. جالب است بدانید که طبق آمار منتشر شده، درآمد تبلیغاتی تیک‌تاک در سال جاری حدودا سه برابر و به بیش از ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

گفتنی است که تیک‌تاک اولین پلتفرم متفاوتی نیست که تلاش می‌کند برخی از بازی‌ها را روی سرویس‌های محبوب خود قرار دهد. نتفلیکس نیز اخیرا شروع به اضافه کردن بازی‌های مختلف به برنامه‌ی خود کرده است. با این حال باید منتظر ماند و دید که برنامه‌های تیک‌تاک برای ورود به صنعت بازی چگونه پیش می‌رود، اما چیزی که بدیهی شمرده می‌شود این است که ارائه‌ی بازی‌ها روی این پلتفرم، درآمد بدست آمده از تبلیغات و همچنین مدت زمانی را که کاربران در این برنامه صرف می‌کنند، افزایش خواهد داد.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیدگاه شما